• videoda görünen kişilerden hangisi olduğu şuradaki videodan daha net olarak izlenebilir (kameranın çektiği orjinal video). video boyunca koridorun bir başına bir sonuna yürüyor. bir şeyler organize ediyor veya takip ediyor.

00.36'da uzaktan gelen tuğgeneral hakan evrim olduğunu sandığım kişi görünüyor.
    videodakilere baktıkça zamanında giremediğim kuleli askeri lisesi'ne, hava harp okulu'na kimlerin girdiğini görüp üzülüyorum. ordunun içine larva gibi yayılmışlar.
  • bunun gibi katıksız vatan hainlerini gördükçe insanın sinirden beynine kan fırlıyor, bütün sülalesini gelmişini geçmişini yeryüzünden silmek istiyorsun. atatürk bunun gibi şerefsizlere gerçekten az bile yapmış. dinci hainliği, şerefsizliği gerçekten bambaşka birşey.

sarsılmaz sandığımız türk ordusunun filosunun karargah koridorlarında bu hain herif resmen fink atıyor, filo komutanı bu maklubeci robot gibi yürüyen zombiye selam çakıyor falan.

nasıl bir rezilliktir, hainliktir düşündükçe insanın aklı şaşıyor. bu ülkeyi hala ayakta tutmaya çalışan vatansever insanlar adına üzülüyorsun.

yazık bu ülkeye.
  • darbe girişimini kemalistler yapsaydı bugün erkek gibi bunu kabul ederlerdi ve darbeyi sahiplenirlerdi. bu fetocular tam ödlek çıktı. hem darbe girişimi yapıp hem de "biz yıpmıdık" diyorlar. insan bu kadar mı pişkin olur? yediğiniz boku sahiplenin lan. en azından onurlu deriz.

zamanında darbe yapmaktan mahkemeye çıkartılan talat aydemir erkekçe "evet darbe yapmaya çalıştım ve bir daha fırsatım olursa bir daha yaparım" demişti. fetocuların hepsini toplasan talat paşanın taşşağındaki kılın taşşağındaki kıl etmezler.
  • hayatımda çok yalancı gördüm ama bu kadar orospuçocuğu olanını hiç görmedim dediğim adamdır.

1- adil öksüz'le sürekli aynı uçakta oluşu: tesadüf
    2- uçaktan inip birlikte yürümeleri: tesadüf
    3- akraba olmaları: tesadüf
    4- 15 temmuz gecesi birlikte akıncı üssünde olmaları: tesadüf
    5- akıncı üssü koridorlarındaki kişi sizsiniz: hayır ben değilim, ben üsse gittim ama koridora girmedim.
    6- ankara'da kimde kaldınız: 100 yıl hapis yatsam söylemem.
    7- akıncı üssünde ne yapıyordunuz: arsa bakmaya geldim.
    8- diğer sorular: bana karşı nezaket sınırlarını aştığınız için cevap vermiyorum.

bunlar öyle bir orospu evladı ki şu an masum oldukları halde içeride yatanların hepsi bu piçlerin yüzünden yatıyor. tayyip erdoğan az bile yapıyor. ben olsam emir veririm bir dahaki duruşmaya alçı heykeli olarak gelmesini sağlarım.
    ulan it soyu senin nasıl namussuz karaktersiz bir davan var. sen o çok sevdiğin tanrı için daha ne kadar aşağılıklaşabilirsin.
    hayvan oğlu hayvan. açık net görüntülerini bile inkar edip yapmaya çalıştığın ne?
    nasıl ve nereden emir alıyorsunuz.
    valla su bile vermeseler gece gündüz dövseler hak ediyordur bu adam.
    bu adamı da geçtim hala "cemaatin bu işle bir ilgisi yok" diyen süzme öküz ve bilinçsiz şerefsizler de bu savunmayı okuyunca hiç mi akıllarına bir soru işareti gelmiyor. yoksa onlar da mı bu kadar şeyin tesadüf olduğu görüşünde...
  • darbe girisimi gecesi (15-16 temmuz) 143. filo koridorunda bir asagi bir yukari kosusturan gözlüklü-tiknaz fetöcü vatandas.
    videoya göre aksam 21.50'den sabah 1.12'ye kadar tam üç saat koridoru gide-gele asindirmistir.
    video kaydinda saat 1.12'den sonra ortadan kayboluyor. yorgunluktan düsüp bayildigini saniyorum. bas dönmesi de olabilir.
    tam o saatlerde darbe girisimi sarpa sarmaya baslamisti.
    demek ki yoklugu darbenin basarisiz olmasina yolaçmistir.
    bu manada, kilit pozisyondaki organizatör olduguna inaniyorum.

edit-büdüt: bir yil sonraki mahkemesinde (agustos 2017), 143. filo koridorunda bir asagi bir yukari kosusturan kisinin kendisi olmadigini söylemistir kendisini taniyamayan gözlüklü-tiknaz fetöcü vatandas.
    ulan kendini taniyamiyorsan bari o taktigin alameti farika gözlügü tani be adam.
    bu durumda, yukarida düsünülen "yorgunluktan düsüp bayilma" olasiligi disinda "kismi hafiza kaybi" da mümkün gözüküyor.
    hatta hatta, darbeyi laik-kemalistler de yapmis olabilir.

edit-budut: herifin ağabeyi-sıkı durun- türk tarih kurumu başkanlığı yapmış ve milli mücadeleye "masal" demişliği olan metin hülagü'nün asistanı imiş iyi mi ?
  • inkar etmeye programlanmış robotlardan birisidir. yaptığı savunmada akıncı üssünde darbe gecesi görüntülenen iki sivilden birisi olmasına rağmen görüntüdeki kişinin kendisi olmadığını belirtmiştir. diğer yandan havaalanında adil öksüz ile kameraya yakalanmış, ancak adil öksüz'le yan yana olmasının tesadüf eseri olduğunu söylemiştir. tüm bunlar haşhaşı fazla kaçırmanın bir sonucu olsa gerek.

kaynak
  • 1) 1970’li yıllarda televizyonda dizi olarak başlayan sonra da filmleri çekilen “görevimiz tehlike”’ de her bölümün başında ajanlar bir mesajla kendilerine verilen görev konusunda bilgilendirilir ve her bilgilendirmenin sonunda onlara “yakalanmaları halinde kendilerinin tanınmayacağı” uyarısı yapılırdı.

2) bu tür ajanlara cıa teşkilatında noc (non official cover) yani resmi koruması olmayan ajan ismi verilir. resmi ajanlar yakalandıkları zaman kimliklerini kabul ederler ve genelde de kendileri gibi yakalanmış diğer ajanlarla değiş tokuş edilirler. bunlar genelde o ülkenin diplomatik temsilciliklerinde farklı görevler adı altında çalışan elemanlardır ve resmi statüleri vardır.

3) korumasız ajanlarsa tamamen gizli görev yaparlar ve yakalandıkları zaman onlara sahip çıkılmaz.

4) bu tür ajanlar genelde en fanatik ve psikolojik olarak dirençli insanlardan oluşur. sorgulama tekniklerine karşı direnmeyi öğrenirler ve ağızlarından “doğru” laf almak çok zordur. genelde ya hiç konuşmaz ve tüm suçlamaları reddederler ya da kendilerini sorgulayanlara yanıltıcı bilgiler verirler. yani bu tür ajanlar yakalansalar bile görevlerini yapmaya devam eder.

5) bu tür özel eğitimli insanları doğru şekilde sorgulayıp psikolojik dirençlerini kırmadan sanki normal suçlularmış gibi mahkeme önüne çıkarmak çok risklidir, çünkü iyi eğitimli oldukları için hem mahkemeyi hem de kamuoyunu manipüle edebilirler.

6) bir insan ne kadar eğitilirse eğitilsin mutlaka psikolojik zayıflıkları ve korkuları bulunur yani her zihnin bir anahtarı vardır. bu anahtarları bulamadığınız ölçüde klasik sorgulama teknikleriyle bu tür eğitimli ajanları çözmeniz ve onlardan bilgi almanız mümkün değildir. tam tersine onlar sizi yönlendirip kendi amaçları doğrultusunda kullanabilirler.

7) soğuk savaşın ilk dönemlerinde yakalanan birçok cıa ajanı kendilerini sorgulayan kgb yetkililerini yönlendirmeyi başarmış ve onları paranoyaya sokarak kendilerine sadık birçok insanı hapsetmelerine hatta idam etmelerine sebep olmuşlardır. eğitimli bir ajanı sadece yakalamanız onun hala tehlikeli olmadığı anlamına gelmez. hatta bazı durumlarda bu tür ajanlar sırf sizi yanlış yönlendirmek için kendilerini yakalattırmış olabilir.

8) soğuk savaş sonrası amerika’da “mithrokin belgeleri” adı altında yayınlanan kgb arşivlerinde ilginç bir olaydan bahsedilir. buna göre 1947 yılında türkiye’de görev yapan bir sovyet ajanı ankara’daki ingiliz elçiliğine gelerek sığınma talebinde bulunur ve elinde önemli bilgiler olduğunu söyler. durumu londra’ya bildiren mesaj o dönemde ingiliz istihbaratı içine yerleştirilmiş başka bir sovyet ajanı tarafından ele geçirilerek moskova uyarılır.

moskova hemen iki özel eğitimli ajanını diplomatik kurye adı altında ankara’ya gönderir. aynı zamanda ingiliz istihbaratı içine sızdırılmış önemli bir sovyet ajanı da bu durumu incelemek için kendini türkiye’ye göndertmeyi başarır. yani ingilizlerin kendilerine sığınmak isteyen sovyet ajanını sorgulamak için londra’dan gönderdiği görevlinin kendisi de bir sovyet ajanıdır.

bu kişi ankara’ya gelir ve sovyetlerden gelen diğer iki özel eğitimli elemanla buluşarak “hain” ajanı tuzağa düşürüp yakalarlar. adamı önce sovyet elçiliğine götürürler. sonrada elçilikten bir görevlinin ağır hastalandığı ve hemen moskova’ya götürülmesi gerektiğini söyleyerek bizim o dönem ayakta uyuyan yetkililerimizden izin alırlar. sonrada bu adamı uyuşturup bir sedyeye koyarak herkesin gözü önünde rusya’dan gelen bir uçağa bindirerek moskova’ya gönderirler.

bu “hain” ajan orada kgb merkezinde sorgulanıp sonrada idam edilir. tüm bu olayı organize eden ve aslında kgb ajanı olan ingiliz istihbaratçısı da bu yaşananlardan son derece üzgünmüş gibi londra’ya döner ve amirlerine rusların adamı bir şekilde ele geçirdikleri bilgisini verir.

işin ilginci eğer o sığınma isteyen sovyet ajanı yakalanmasaydı ilk açık edeceklerinden bir tanesinin de o ingiliz ajanının kimliği olmasıydı. gerçekler soğuk savaştan sonra ele geçirilen kgb belgelerinde ortaya çıktı.

9) kısacası eğer karşınızda iyi eğitimli “düşman ajanları” varsa onlarla klasik yöntemlerle mücadele edemezsiniz. sizin de onlar kadar hatta onlardan daha fazla donanımlı ve akıllı olmanız gerekir.
  • fetö örgütünün adil öksüz’den sonra askeriyedeki en büyük 2. adamı, sözde hava kuvvetleri imamı. 6-7-8-9 temmuz’da darbe girişiminde görev yapacak hainlere villada direktif veren kişi. 11 temmuz’da abd’ye gidip fetullaha darbeyi onaylattıran iki isimden birisi. diğeri malumunuz adil öksüz denilen it.

bu şerefsiz herif mahkemede “bana yurtta sulh konseyindeki askerlerden daha az ceza verirseniz bunu kendime hakaret sayarım” demiştir. ayrıca darbede görevli hainler mahkemede bu hain çıkınca ayağa kalkıyor.

küçük kağıda yazdıklarını mahkemede diğer hainlere vermeye çalışmıştır. verilen kağıt onun tahminine göre diğer sanıkların avukatlarıyla fetoya ulaştırılacak. kağıdı jandarmalar görüp alıyor. mektubun içeriğini sonradan öğreniyoruz. mektup içerisinde yazdıklarından bazıları:

"muhterem efendim, abd'den gelen heyetle alakalı bir arzda bulunmak istiyorum"

“gülen'i tanıyor musun? darbeye etkisinin olduğunu düşünüyor musun?" sorusuna, "tanımıyorum. hiçbir şekilde darbeye etkisi olduğunu düşünmüyorum. bırakın darbeyi, kimseyi incitmeyi düşünmezler"

"efendim, basında terörün finansmanı ile alakalı haberler gerçek dışı. dualarınızı talep ediyor, hürmetlerinizi arz ediyorum"

bu hain herif kendince fetullaha onu satmadığını söylüyor. hala inkar politikasına devam ediyor. hücrede çürüsün şerefsiz.
  • devletin konuşturamadığı şahıs.

bu şahsın adil öksüzle görüntüleri var. adil öksüzünde fethullah gülenle görüntüleri var. bu adamın cemaatin adamı olduğu açık ve devlet bu adamı konuşturamıyor.

akıl alır gibi değil.
  • şu an bu ülkede yaşayan milyonlarca cemaatçi-tarikatçı gibi teslimiyetçi, biatçi, sorgulamayan, eleştirmeyen, aklını kullanmayan, "itaat et kurtul" mantığıyla hayatını yaşayan milyonlarca morondan yalnızca biridir.
hesabın var mı? giriş yap