• oğlum siz niye her boku uçlarda, fanatizm şeklinde yaşıyorsunuz ve insanların da öyle yaşadığını düşünüyorsunuz?

türkiye büyük millet meclisi'ne lüks arabayla gelmesi en hafif tabirle görgüsüzlüktü.

milletvekilliği maaşını bağışlaması ise takdir edilecek bir hareket.

bu kadar basit. insanlar siyah veya beyaz olmaz.
  • olm motorsikletçiden milletvekili olur mu ? futbolcudan olur mu ? 2 üniversite bitirmiş zehir gibi çocuklar iş bulamıyor , bakkalın başına versen bakkalı yönetemeyecek adamları milletvekili yapıyorlar.
  • lamborghini'nin vergisini vermeyeyim diye yabancı karısının üstüne yapan adamın beyanı..

hiç para pulda gözü yok, ne vatansever adam be..
  • iyiliğe iyilik demek bu kadar zor olmasa gerek, cımbızla çekip illa muhalif olacak yer bulmaya gerek yok. burada kimse melek değil, kimse günahsız, kimse peygamber de değil. şunu yapmıştı ama bunu yapmıştı, ne değişiyor? onları yapınca bu kötülük mü oluyor?
  • haramdan uzak durma alışkanlığını burada da sürdürmüş.
  • bir milletvekili. yaptığı bağışla ilgili de olumlu bir yorumum yok. arabasını satıp parasını dağıtsa da olmayacak.

bir milletvekilinden beklenen, bağış yapmak sadaka dağıtmak mıdır; yoksa bağışa, sadakaya muhtaç insanların, yoksulluğun ortadan kalkmasına yönelik çalışmak mıdır? yoksulluğu dile getirmek midir? işsizlerin, haksızlıkların, eşitsizliklerin, adaletsizliklerin sesini yükseltmek midir?

bu yancı arkadaşın ilkini yapmaktan gururlanacağını biliyorum ama ikincisini yapabileceğini sanmıyorum.

(bkz: sadaka kültürü)
  • kamer genç de milletvekili maaşının tamamını burs olarak dağıtırdı ama mikrofonlara söylemezdi bunu. hatta fatih altaylı sorduğunda "böyle şeyler konuşulmaz ayıptır" diye susturmuşluğu bile var. şov da olsa güzel bi harekettir darısı diğer vekillerin başına.
  • helal olsun. medyatik, göz önündeki insanların bu tarz yardımları açıkça yapması daha iyi diye düşünüyorum. umarım fanlarına, sevenlerine örnek olur.
  • nereye bağışlayacağı da önemli olduğundan bence öyle hemen ayakta alkışlamaya gerek olmayan hadise.
    hadi kandırılmadan önce olsa nereye gideceğini biliyorduk. merak ettim bak şimdi.
  • öncesini bilip bu davranışı takdir edende afedersin şeye sürülecek beyin yoktur.

sen millete öpe öpe ödettiğin bilmemkaç milyon vergiyi miletten kaçır, kaçırdığın vergiyle aldığını milletin gözüne sok, sonra sadaka parası gibi, dalga geçer gibi benim bu o paraya ihtiyacım yok bağışlıyorum falan de. bunu takdir etmek için silme beyinsiz olmak lazım gerçekten, tartışma konusu bile değil.

tanım: takdiri haketmeyen adamın, takdir edilmemesi gereken davranışı.
hesabın var mı? giriş yap