• "senindir yine akşamlar"
  • bir kahve fincanını şöyle azıcık balkondan aşırıp, arkaya iki yeşillik, yoldan geçen bir kedi iliştirsem, fotoğraf karesinde dondursam, beni de iyi zannederler mi? bir de rüzgar olsa, bir de çiçekli şeftali dalı, flu biraz, daha sahici olmaz mı?

yazsam altına, günlerden bahar, günlerden ben...
  • "böyledir ahvâl-i alem, gâh şâdi, gâh gam"

(dünya hali böyledir; bazen sevinç bazen hüzün)
  • "beni ya sevmeli ya öldürmeli "
  • yarın da içme
  • “eskimek ne güzel eksilmedikce. iki bakışın arasındaki sendin bakışların uzağındaki ise ben hiç mi hiç eskimedin sen beni olabildiğince eskitirken...”
  • sen resmin bütününe baktığında güzel bir şey görürken veya hissederken yanında aynı resme bakan biri sürekli kusurlara takılıyorsa ve bunu bir kaç kez fark ettiysen onun yanından yavaşça uzaklaş,
    aptalca olmayan iyimserlik senin değerindir, elinden almalarına izin verme,

değerinin, iyi niyetinin ve çabalarının anlaşılmadığı yerde vakit kaybetme,

fazla fedakarlık seni değersizleştirir, gerçekleri gör buna göre hareket et,

kendini hiç kimseye ikinci kez açıklamaya çalışma

ne istediğini bilmeyen, iç huzuru olmayan insanlarla arana mesafe koy,
    mesafe koymak iletişimi kesmek değildir, seni yoramayacakları bir pozisyonda kalmaktır,

etrafını pozitif, hedefeleri olan, dürüst, çalışkan, enerjik insanlarla çevrele,

herkes ince ve duygusal olmak zorunda değil, insanların farklılığını ve güçlü yanlarını gör. her ikili ilişkiyi bu özelliği temel alarak pozisyonla.

insanların gelişime açık özelliklerini kabul et. büyük çoğunlukla bunları asla değiştiremeyecekler.
    bu konuda asla beklentiye girme, değiştiremeyeceğin şeylere odaklanma.
    kendinden başkasını değiştiremez ve başkalarının yerine kararlar alamazsın.

kim olursa olsun başkalarının zevkleri ve tercihleri için kendi mutluluğundan ödün verme.
    tercihini yap ve geri dönme.

sen insansın ve hata yapabilirsin. ders al fakat kendini hırpalama.
    kendine nezaketle davran çünkü her zaman ve her yerde kendinle birlikte olacaksın.

yolculuğun tadını çıkar. yolda teker patlayabilir. bu yolda şahane manzalar da var, zorluklar da.

gelişimini zaman yay, acele etme, rahat ol.
    amaçlar güzeldir ancak bunların peşinde koşarken manzaları kaçırma.

önce güçlü yanlarına odaklan, bunlar yetenektir. keskinleştir onları.

mükemmel anlıktır, hızla geçicidir. mükemmeli arama, uygun olanı ara.

hiç kimse tam ve bütün değildir ve her durum her an değişebilir.
    tüm evren ve atomlar, canlı cansız her şey durmaksızın değişim halindedir.
    değişime açık ve hazır ol.

ne istediğini belirle, hedefler koy ve her gün ufacık da olsa bir adım at. harekette ol ve oyunda kal. evrende hiçbir şey durağan değildir.
    karar ver ve eyleme geç.

her zaman mutlu olmazsın, mutluluğa odaklanma. her duygu değerlidir. hisset ve yaşa onları.

sakin ve anda kalmaya odaklan. sakin olduğunda her şey daha berrak görünür.
    tutarlı ve rahat ol.

affet... herkes iyiyi de kötüyü de önce kendine yapıyor.

mizahı ve gülümsemeyi terk etme. her durumda bir komedi var.
    güldüğün zaman en güçlü halindesin.

aile herşeyden önce gelir. ona öncelik ver.

arkadaşlık zamanla inşa edilir ve zaman geri döndürülemez, satın alınamaz. arkadaşlarının değerini bil, çekirdek kadroyu boşlama.
    onlarla geçirdiğin güzel vakitler seni tazeler.

etrafın binalarla, araçlarla ve teknolojiyle kuşatılmış olsa da sen bir hayvansın ve hala vahşi doğadasın.
    doğadaki gibi her zaman hedef peşinde ol. dürtülerini bastırma. uygun zaman ve ortamda yaşa onları.

dik dur, odaklan ve devam et...
  • sana ayıracak vakti olmayan insanlar ile bağını kes
  • ben kendimi daima yenmeye mecbur olanım.
  • “kendine iyi bakmaya başladığın zaman, iyi hissetmeye başlarsın. daha iyi hissetmeye başladığın zaman, daha iyi görünmeye başlarsın. hatta daha iyi şeyleri kendine çekmeye başlarsın. her şey seninle başlar. kendine çok iyi bak.”
hesabın var mı? giriş yap