• kisa uyku.genelde ak$am yemeginden once,okuldan-i$ten donunce yapilir..
  • filmlerde kestirme olarak nedense balta girmemis orman kullanılır
  • esas acilma sebebinin kestirmek ba$liginda i$lendigi topic.sozlugun aramasi problemli bu aralar sanirim ters ko$eye yatirdi cunku..
  • badanacıların* kullandığı bi terimdir bu ayrıyetten.
    duvar ile tavanın kesiştiği bölüm; kestirme fırçası da denen ince bir fırçayla boyanır ki, büyük fırçayla boyanırken tavan boyasının içine edilmesin, cânım tavan rezil olmasın. süpürgeliklerin üstü de böyle boyanır aynı gerekçeyle. eğer badana işlemi rulo fırça ile yapılıyorsa iki yan duvarın kesiştiği* bölüme de yapılır bu kestirme işlemi. neden ? zirâ rulo fırça köşeleri boyayamaz da ondan.
  • tuzlama iskembeden, ya da dil , paca gibi malzemelerden hazırlanan leziz bir yiyecek. her çorbacıda bulamazsınız. speciyal bişidir. çorba suyuna un, tereyağı, yumurta ve belki limon gibi malzemelerle maalesef tam olarak nasıl olduğu bilinmeyen bir muamele yapılır. ve çorba suyu muhallebi kıvamlı bir hale gelir. daha sonra bu koyu kıvamlı karışımın içine müşterinin tercihine göre ilgili parçalar , tercihan dil, eklenir. üzerine kırmızı biberli tereyağı kızdırılıp dökülür. mis gibi kokar namussuz ancak biraz ağır bir yiyecektir. her mide kaldırmaz. taze ekmek bandırıla bandırıla yenilir.
  • izmir de yenecekse gönül çorba da yenmesi gereken yiyecektir. aslında yiyecek değildir; ötesinde bir fenomendir. tandırdan yaptırılmalıdır. üzerindeki biberli tereyağına ekmek bandırılmalıdır.

kendimi kesicem ulen şimdi..
  • genellikle saatlerce sürecek uzun serüvenler zeka küpü birinin çıkıp ben bir kestirme biliyorum demesiyle.
  • saçlarımı kestireceğimi tweetlemem üzerine ayrıldığım sevgilimden gelen facebook mesajııydı bu kelime.

kestirme yazmıştı.

kestirmedim.
  • inci kaplı sözlükte; kız için çok değerli saçını, erkek için baba yadigarını kaybetme eylemidir. kestirme hiçbir medeniyette hoş karşılanmaz. kestirenlere ibine gibi lezzo gibi ünvanlar takılır. halbuki onlar da duyguları olan insanlardır.
hesabın var mı? giriş yap