• türkiye'ye gelen herşey gibi belli bir zaman sonra kalitesi düşen fast food firması.
  • obezliğe otobandan gitmenin yolu.
  • bugun fark ettim zam gelmis menulerine, tabi fiyatlar ayni kalmis ama eskiden 6 parca koydukleri her tavugu 5 parcaya cekmisler.
  • ne idüğü belirsiz yağda iğrenç bir şekilde sikilmiş et sunan kurum. bunu yiyenin lan ben ya neyse...
  • türkiye için restoran sahibi süzer firmasının elinden acil bir şekilde alınarak bu işi hakkı ile yapacak bir firmaya geçmesini temenni ettiğim tavuk satıcısı firmadır.
  • zaten kendisinden hiç bir şey yememekteyim ancak şu televizyon reklamlarının sonundaki so good sloganını oraya koymayı kabul eden hadi diyelim gavura laf anlatamadın tamam dedin öyle atın bir yerine konan kelebek misalı yerleştiren reklamcıyı merak ettiren firmadır. yok hadi halk sığır anlamaz da cemiyetten de mi utanmıyorsun?
  • koca kutularda verilen tavuk parçalarını yerken insanların kendilerini köpek gibi hissettiğini düşünüyorum zaten görünüş olarak tek fark ellerini de kullanabilmesi. aksırıncaya tıksırıncaya kadar yenecek yer.
  • acılı mayonezini tavsiye ettiğim fast food restoran zinciri.
  • buckethead'in fazla kafaya taktığı tavukçu.

http://backbeatseattle.com/…s-pics-dan-rogers-7.jpg
  • küçük ekmeği çok güzel yapan fastfood restoranı.

internetten de baktım araştırdım bir kaç kez denedim ve en sonunda en yakın tarifi tutturdum sanırım şööle yapıyorlar :

2.5 bardak beyaz un.
    100gr tereyağı
    1 çay kaşığı karbonat
    1 çay kaşığı sirke
    1 çorba kaşığı şeker
    1 tatlı kaşığı tuz
    1 kabartma tozu
    1 bardak yoğurt. (sulu)

tabi fastfood restoranları bizim marketten aldığımız tereyağını kullanmıyor. transyağ içeren en psikopatını kullanıyorlar.

ek olarak patates unu kullanıyorlar ama patates unu bulmak zor. patates unu oranı da sanırım 2 bardak beyaz una 0.5 bardak patates unu olabilir. kestiremedim.

hamuru instant maya veya yaş mayayla yapmıyorlar. direk kabartma tozu.

bütün malzemeleri kaba koyun yoğurun. yaklaşık 1cm kalınlığında bir masaya merdaneyle açın. bardakla yuvarlak yuvarlak bölün ve tepsiye dizin. tepsiye dizdikten sonra üzerine sıvı yağ sürün ve 180 derece fırına verin. genelde 15 dakkada falan pişiyor.

domuz gibi yiyin. ben ööle yiyorum.
hesabın var mı? giriş yap