• tamamı "kemal kılıçdaroğlu'nun 4 dilde kanal istanbul için ödeme yapmayacağız açıklaması" olan tarihi olaydır. almanca, ingilizce, fransızca ve arapça yazmıştır.

ülke ve dünya iklim politikasının çıkarlarına aykırı olan kanal istanbul'u finanse eden kuruluşlar, maliye bakanlığı'ndan herhangi bir geri ödeme almayacak. projenin neden olduğu doğamızın tahribatı için tazminat talep edilecektir.

https://twitter.com/…luk/status/1410227360046239746
  • ibranice de yaz kral namın yürüsün.

tanım: multilingual açıklama.
  • yabancı yatırımcıyı kaçırma girişimi.
    halbuki kanal istanbul etrafına milyar dolarlık oteller yapılınca o otellere çökecektik. hem bedavadan otellerimiz olacaktı hem de kanalımız. acele ettin kemal amca.

tebrik ediyorum işte böyle muhalefet yapın. bunların amacı rant, rantlarina engel olursanız çıldırırlar.
  • helal olsun. son dönemde süper muhalefet yapıyor kanal istanbul özelinde.
    sonuç olarak kanalı yapacak kaynak bulamıyorlar.

tebrikler kemal dede.
  • güzel hareket.
    bu ülke ben yaptım oldu mantığıyla bir yere varamaz.
  • erdoğan'ın dudaklarından dökülen ve son yılların en büyük gaflarından biri olan "iktidar olunca o parayı sizden söke söke alırlar" lafına karşılık harikulade bir açıklama. zaten kılıçdaroğlu son zamanlarda elini iyice yükseltti. erdoğan her geçen gün küçülüp sesi iyiden iyiye sinek vızıltısına dönerken muhalefet daha da güçlü kükremeye başladı. devam.
  • malum şahıs bunu okuyabilecek mi? 4 farklı dilde yazmış ama?
  • ingilizce açıklamada my nation yerine our nation kullanılsa daha kapsamlı ifade edilmiş ve akp'den sonra hükümet biziz'in altı daha çok çizilmiş olurdu.

17 dil bilen fularlı ekşi yazarı olarak diğer üçü bildiğim diller arasında olmadığından yorum yapamayacağım.
  • istanbul genelinde afişler, pankartlar ve birçok şekilde kampanya yürütülmeli. halk zaten imamoğlu'nu seviyor ama toplumsal olarak muhalefet tamamen desteği arkasına almalı.
hesabın var mı? giriş yap