• numarali tribunden maratona transfer olan grup."sandikta gorusuruz mesit bey" ve panathinaikos macindaki fatih sultan mehmet pankartini da kill for you acmistir.
  • işleri sadece tribünde tezahurat yapmak olmayan pek çok deplasmanda orada yaşayan fakir çocuklara yardım yapan forma vb şeyler dagitan fenerbahceye çok yakışan taraftar grubu
  • el öpmeyen, el öptürmeyen, fenerle yatan, bahçeyle kalkan, höt dediğinde susturan, yeri gelince tribünün abisi, yeri gelince mahallenin delisi olmayı her zaman başaran, dönüşleriyle gözlerimize gönüllerimize heyecan getiren, en güzel tribün çocukları, kadıköy tribi.

(bkz: saygıyla eğiliyorum)
  • kiralık katil sloganı...
  • 5 agustos 2007 fenerbahce besiktas super kupa maci sonrasi kabatas erkek lisesi bahcesinde yayinlanan telegol programına misafir olmus gruptur ayni zamanda.
    (bkz: http://www.youtube.com/watch?v=-lwco6_y2ae)
  • genc fenerbahcelilerin 2008 - 2009 sezonunda aralarına katılmalarıyla eski imajlarının zedeleneceğini düşündüğüm fenerbahçeli taraftar grubu. zira iki grubun taraftar profilleri birbiriyle hiç uyuşmuyor. kfy genelde 30 yaş civarı, hali vakti yerinde, kulüpten herhangi bir çıkarı olmadan takımını destekleyen ve maçı izleyip anlık tepkilerle sahadakileri etkileyen bir grupken, gfb genelde liseli çocuklardan oluşan, başlarındakilerin dediklerini yapmadıklarında azar işiten, maçı takip etmeyen ve monoton tezahuratlarıyla futbolcuları uyuşukluğa iten bir taraftar grubudur. deplasmanlarda takımı yanlız bırakmadıkları doğrudur ve takdir edilmelidir ama gfb hiçbir şekilde fenerbahçe taraftarının profilini yansıtamamaktadır. dışarıdan bakıldığında herkes tarafından bir serseri grubu olarak görülmektedir. kfy bu konuda gfb'den farklıdır, dışarıda fenerbahçe'yi iyi bir şekilde temsil eder.

senelerdir kfy gfb'yi yanına yaklaştırmamışken bir anda ne oldu da birleştiler anlamak pek mümkün değil. birleşmelerinin takıma destekten çok birilerinin çıkarları doğrultusunda gerçekleştiğini düşünüyorum. ayrıca hep beraber e blok'a sığamayacakları için de d ve f bloklar da bu birleşmeden etkilenecektir. bu da o bloklardaki fenerbahçelilerin fenerium'a geçişleriyle sonuçlanacaktır. boş kalacak migrosu kim kapatır onu bilemiyorum.
  • sevmediğim bir taraftar grubu. sebebini anlatayım.

lise son sınıftayken grup ck ile maçlara gidiyordum, okul tarafı kale arkasına. o vesileyle bu kfy grubundan bir adamı biliyordum. zaman zaman maçtan önce falan ck'nın kurucusuyla diğer elemanlarla görüşüyor, sohbet ediyorlardı. sonraki sezon düzenli olarak maça gitmeyi bıraktım ama dayanamayıp 29 şubat 2004 fenerbahçe galatasaray maçı'na maraton üst tribününe gittim. maç 1-1 devam ederken. bir kaç sıra arkamda duran 30'lu yaşlarının başında üzerinde kfy yazan kıyafetler, ellerinde puro olan 5-6 kişilik sarhoş grup bir adama bağırmaya ve küfretmeye başladılar. başta pek sallamadım ama biraz ciddileşince tekrar ne oluyor diye döndüm. o 5-6 oç yanında 2 tane küçük (10 yaşın altında) kızı olan bir adama, babaya küfrediyorlardı. adam karşılık vermiyordu ve bunu yapmalarının sebebi de adamın bağırmamasıydı. sonra hızlarını alamadılar adamı 2 küçük çocuğunun gözleri önünde aşağıya çektiler pata küte dövdüler. çok geç de olsa birileri ayırdı sonra hiçbir şey olmamış gibi maçlarını izlemeye devam ettiler. yanımdaki bazı yaşlı adamlar o insanların hep aynı şeyi yaptığını söylemişlerdi. varlıkları kabullenilmiş oç idi onlar.

o adamlar gerçekten kfy grubundalar mı ya da o gruptan olmaları bütün grubun öyle olduğuna kesin delil midir tam olarak bilemeyiz tabi ama o gün ne kadar üzüldüğümü tarif etmem mümkün değil. sadece o an için dünyanın en güçlü adamı olmayı çok istemiştim ama gerçek şuydu ki 17 yaşında genç bir çocuktum ve sadece olanları izlemiştim. mehmet yozgatlı'nın son dakikalarda attığı gole adam akıllı sevinemedim, o derbiden sonra evime çok mutsuz gittim, sonraki bir kaç sene hiç stada gitmedim.

o yüzden baskınınızı sikeyim sanalını da gerçeğini de.

bir de burada akil adam gibi konuştuğuma bakmayın hepimiz aynı bokun peşindeyiz.
    çünkü: (bkz: türk futbol taraftarı/@regrettin)
  • yıllarca avni aker'de insanlığını kaybetmiş ayıların utanmadan laf ettiği oluşum.
  • fenerbahçe tribünlerinin belki de birlik halinde özgür iradesiyle hareket eden tek grubu. kendi gruplarından olmasam da az çok bilirim kfy'yi. burada asılmış kesilmiş ancak,

-aziz yıldırım yalakası denilen adamlar bu tribünde kimse (ben dahil) aziz yıldırım istifa demiyor (ya da diyemiyor) iken "stad samandıra için sana teşekkür ederiz, ama artık bu taraftar seni istemiyor aziz sik-tir-git" diye beste yapmış, söylemiştir. bilindiği üzere de aziz yıldırım ile kanlı bıçaklılardır.

-aynı grup 3 temmuz sürecinde yönetime ilk destek veren, arkasında duran, olayın hedefinin "fenerbahçe" olduğunu belirten gruptur. iyi günde yanında duran ama kötü gününde çıkarları doğrultusunda hareket eden kişi ve kurumlar gibi değil yani. ayrıca meşhur "alex'in kovulması" olayında da ilk tepkiyi maçın 90. dakikasında vermiş, takımına değil yönetimine protestosunu yapmıştır.

-kendilerine "çıkarcı" diyen tribünden bi' haber dingillere ise sözüm yok çünkü kfy dendiğinde fenerbahçe tribününde ilk akla gelenin "paralılar" olduğunu herkes bilir. millet "bilet bilet" diye şimdi sövdüğü götleri yalarken bu adamlar çatır çatır tepkilerini koyardı bi' zamanlar.

-yaratıcılık olarak ise yaptıkları zaten ortada. gerçi fenerbahçe tribün olarak çok iyidir, ancak zamanında yapılan çoğu etkinliğin altında kfy imzası vardır. benim hatırladığım bazıları,

*panatinaikos maçı "fatih sultan mehmet ve since 1453" pankartı
    *köprüden gs bayrağının indirilmesi
    *telegol baskını (ki bu etkinliğin spontane gelişmesi, teknenin ayarlanması ile ilgili hikayeler dolaşır)
    *"5 kasımda mesut yılmaz'la, 6 kasımda cimbomla" marşı ve akabinde "sandıkta görüşeceğiz mesut bey" pankartı ve daha niceleri.

zaman içinde bölünmüştür, yanlış işler yapmıştır, dağılmıştır ayrı. ama bilmeden etmeden kaba etten atmamak lazım.
  • efsane bir video hazırlamış olan tribün grubu. bir dönebilse artık eski günlerine...

http://www.youtube.com/watch?v=dmtr8en8q6e
hesabın var mı? giriş yap