• iticilik ve boş konuşmada nirvana yapmış bir öğretmenin yarıştığı yarışma. pandayı da japonya'da sanıyor. ultra cahil.
  • an itibariyle yarışan ,matematik ögretmeni sayesinde,
    bugünde başkası yerine utandık allaha çok şükür.
    bu nasıl boş yapmaktır, bu nasıl ses tonudur.
    elen de git artık be kadın!
  • su ayisinin mikroskobik bir canli oldugunu bilse cok rahat dogru cevap verebilirdi yarismaci.
  • yeşil ceketli kız,insanımızın çoğunda olan hastalıktan elendi.şımarıkça kendine özgüven hastalığı.”bilmiyordum ama o şıkkı söyledim” bilmiyorsun,jokerin var kullanmıyorsun,sen neyine güveniyorsun bacım?anca gidersin.
  • türk eğitim sisteminin geldiği noktayı gösteren öğretmenlerin peşpeşe yarıştığı program. sanki öğretmen değil youtuberdı iki yarışmacı da. az biraz oturaklı olun bi ciddi durun az konuşun bu nedir yahu?
  • murat yıldırımın yüzü zar zor görünüyor arkadaki kadını nasıl gördünüz
  • ekşi sözlük ne kadar kutsal bilgi kaynağı ise
    kim milyoner olmak ister de o kadar bilgi yarışmasıdır
  • üç çocuk annesi şımarık bir kadının def olup gittiği yarışmadır. allah akıl fikir versin, kocasına da sabır.
  • bayan(!) öğretmenler, hayatlarındaki tek başarıları olan memur olmaktan kaynaklı yüksek bir ego ile hayata başlarlar. yoğun tercih döneminden sonra ikinci ve en önemli tercih maratonu başlar. ilçenin kaymakamını ı. tercih; o evliyse eğer ilçenin hâkim ya da savcısını ıı. tercihlerine kodlarlar. şayet bunlarda kontenjanlar dolu ise kala kala 21. tercih dediğimiz öğretmen eşe kalmamak için başarılarını taçlandıracak üçüncü ve son tercihleri olan mimar, mühendis eşrafını listeye eklerler. iş bu ilk üç tercihlerinden biri geldiyse, yüksek egoları, iki yüz newton gücündeki boş çeneleri ve hayata kaç kere geliyorum canım sağ olsun felsefesi ile hayatta başaramayacakları şey yok zannederler. sürekli eşlerini ( ne kadar doğru tercih yaptıklarını) ve çocuklarını ( ne tatlı ve ne sevimli çocuklar doldurduklarını) övüp dururlar.
    yarışmadaki hoca hanımın da ilk üç tercihinden biri geldiğine göre kendine güveni olan mutlu bir hayat sürmesi çok doğal. eğer eşi de öğretmen olsaydı yarışmaya bile başvuracak hayal enerjisini bulamadıkları gibi yarışmaya hak kazansalardı eğer bu kadar konuşmazlardı.

tanım: konuşmalarla uzayan yarışma programı.
  • arkadaşlar kendimden biliyorum,bütün öğretmenler niğdeli kadın gibi değil.lütfen ümitsizliğe kapılmayın.
hesabın var mı? giriş yap