• yücel arzenin seslendirdiği bir garip şarkı. başta itici ve bayağı gelip de sonradan içe işlediği anlaşılan bişey. ben anlamadım ne olduğunu.. bir de şiiri var ortalarında..
    "bugün pazar şiirini benim için yazmış olmalı nazım, mutlaka benim için yazmış olmalı"
  • (bkz: kimse bilemez)
  • (bkz: kimse bilmez)
  • yıllar önce ali kocatepe tarafından bestelenip, aysun kocatepe yorumuyla güldeste adlı albümde ilk sırada yer alan şarkı.
  • (bkz: aşk)
  • şahsına münhasır bir sesin, şahsına münhasır türde yorumladığı parça.
    bilmem nedendi, erken gençliğimin bir dönemi kulağıma ilişmiş ve sevmiştim. erken gençliğimin sonlarına doğra canlı bir vücut oldu sonra. gençliğimin ortaları acı bir tebessümle dinledim durdum. bir hayal kahramanı ile vücut bulmuştu zira kendi dünyamda. hayallerin şarkısıydı, "severim severim kimse bilmez dınınım nım nım" diye tekrar ederdim. şimdilerde ise gerçekliğin şarkısı.

" bugün, bugün pazar şiirini benim için yazmış olmalı nâzım. çiçekler benim için açsın, yağmur benim için yağsın."
  • ınsanı alan ve götüren bir şarkıdır. yücel arzen içine işliyor insanın. aşık olan kişilerin mutlaka dinlemesi gereken parçadır.
  • bugün yine bir yerlerden aklıma düşen lisedeki son senemin en güzel tınılarından...

adeta bir peri masalının içinde yaşıyormuşçasına, hikayenin kahramanlarından bağımsız, mutluluk dolu bir şarkı-şiir-ezgi-duygulanım...

yücel arzen'i sevmek için tek neden gerekse bile bu parça sanıyorum fazlasıyla kafi gelecektir...

"bugin pazar şiirini benim için yazmış olmalı nazım!
    mutlaka benim için yazmış olmalı..."

"bugün de benim için akmasın trafik,
    benim için ağlamasın hiç bir çocuk...
    ben aşığım değmeyin dostlar"

"bugün ne olduysa oldu; seni sevdiğimi anladım kız...
    istanbul bile güzel göründü gözüme;
    bizim göründü..."

şeklinde farklı ruh halleri barındırır ayrıca...
  • herşeyiyle mükemmel ötesi bir şiir- şarkı. klibi de mükemmeldi. doksanlar sonu istanbul'unu mükemmel yansıtıyordu. son nakaratta ise henüz alagul şarkısı ile çıkış yapmamış funda arar vardır. dinlemeye doyum olmaz.
hesabın var mı? giriş yap