• kırmızı kedi yayınları'nın tünel meydanındaki, açılış kokteyli bu akşam* edebiyat dünyasından birçok insanın katılımıyla gerçekleşmiş olan ilk kitabevi. tünelden çıkınca hemen karşıda, dolu dolu 3 katlı. uzun ve güzel ömürler!

(bkz: kırmızı kedi yayınları)
  • şimdiden 2 defa gidip 2 kitap aldığım güzel kitabevi. çalışanları da gelenlere iyi davranıyorlar. fazla elit gibi görünse de öyle değil. tavsiye olunur.
  • "ne kedisiz ne kitapsız" şeklinde bir sloganları var. henüz ziyaret etmedim ama dışarıdan son derece güzel görünüyor. içeride rafların üzerinde dolaşan,uyuyan kedi(ler) hayal ediyorum ama bakalım..
  • bir diğer kitapsever ibadethanesi. istiklal caddesindeki ev. hatta üç katın tamamı gezildiğinde öne çıkan his tam olarak: burası benim evimmiş meğersem.
  • karşıyaka'da pan'ın karşısına açılmıştır. açıldığı günden bu yana kendi kitaplarında %25, diğer yayınevlerinden çıkan kitaplarda %15 indirim devam etmektedir. pan'ın pahalılığına karşı iyi bir alternatif olmuştur.
  • gerek vitriniyle gerek içerdeki düzenlemesiyle, uzun zamandır hissetmediğim "allam ne çok okunacak kitap var " duygusunu tekrar yaşatmış kitabevidir. kötü hislerle dolu bir istiklal yürüyüşünün sonlanması gereken yermiş de burası ayrıca. iyi hislerle olanın sonuna da gider ama. uğramak lazım ara ara demeye çalışıyorum işte.
  • kucuk tatli black books tadinda bir mekandi gozumde. ancak gecen gun bir kitap almak icin girdigimde calisan kizin yuzume bile bakmayip telefonla konusmasina devam etmesi canimi sikti. hayir cok onemli bisi olsa eyvallah ama duyuyorum konusmasini... iceriye musteri girmis once bi ona bak sonra konus di mi... neyse ona cok takilmadim ardindan istedigim kitabi soyledim ve aldim. ancak cikinca icime bi kurt dustu sunu bi google'layim dedim. bi baktim 50 liraya sattiklari kitap dnr'da 34 lira. kendimi resmen kaziklanmis hissettim. bundan sonra kitapcidan kitap almamaya karar verdim. (hatanin buyugu bende bunlar cok tatli kitapci insanlar cakal esnaflik yapmazlar deyip internetten aramadim)
  • bir kaç ay önce beşiktaş'ta çırağan caddesi'nin başındabahçeşehir üniversitesi'nin karşısında, eski yem kitabevi'nin yerine bir tane açtılar.

geçen gün ilk kez gittim. çok güzel bir yer olmuş. herkese hararetle tavsiye ediyorum.

her türden kitap ve dergi, az miktarda da kırtasiye var. raflar dolu dolu. kitaplar profesyonelce ve ciddiyetle dizilmiş. pırıl pırıl bir mekan. çalışanlar da nazik ve yardımcı.

böyle güzel kitabevlerine hasretiz. ne yazık ki sevdiğimiz bir çok mekan kapanmak zorunda kaldı. geri kalanlar ise çok satanların öne çıkarıldığı, bilgisiz insanların kitapları raflara gelişigüzel dizdiği, satış yapabilmek, içeri müşteri çekebilmek adına bangır bangır müziklerin çalındığı mekanlar oldu.

bir de internette kitapların her zaman en az %20 ucuza satıldığı; senede 2-3 kez yapılan büyük indirimlerde de %40-50 lere varan indirimler olduğu gerçeği var. o yüzden genelde internetten alıyoruz artık kitapları. ancak arada güzel bir kitapçıya gitmek, kitapları elinizde tutarak incelemek ; gıcır gıcır, pırıl pırıl kitapları karıştırıp yeni mürekkep kokusunu almak isterseniz lütfen buraya gidin. ben öyle yapacağım.
  • canımız beşiktaş’a yeni şube açan şahane kitabevi.

(bkz: beşiktaş'ı sevme nedenleri)
  • ''29 ekim’de kırmızı kedi kartal’ı açmıştık. 23 nisan’da da kırmızı kedi beşiktaş çarşı’yı açıyoruz. yorulduk ama değdi. bu arada bugün bütün kırmızı kedi kitabevlerinde çocuklara “küçük prens” hediye... uğrayıp almayı ihmal etmeyin'' (bkz: haluk cepkon)

https://twitter.com/…pkon/status/988305686760251392

bence gidin ve çocuklarınıza alın ya da minik kuzenlerinize. 23 nisan çocuk bayramımız için güzide bir hediye olur küçük prens eseri!
hesabın var mı? giriş yap