• programı izlemeye yeni başladım.

36. bölümden başladım, 42. bölüme geldim. geçmiş bölümlerden de az buçuk haberdarım.

sempatik, pozitif insanlar var. erhan, oğulcan gibi..

dobra ve bir şeyler söylediğinde ekranlarda gülümseme yaratan kişiler var. yaren gibi, cansel gibi.

gerçek aşk yaşayan var mı bilemiyorum. ama hiç etliye sütlüye bulaşmayanlar var orada. sedat, bilek, simge.. bunlar işin daha çok yorumcu kısmında kalıyor. galiba sedat ile simge arasında bir şey olacak ama göstermelik gibi.

dediğinden hiçbir şey anlamadığım ve ilişkisini bitirmek için bahane üreten birileri var. çağrı ve erol.

elif; eh işte ama ne istediği belirsiz. sedat'ın peşinde niye dolandı anlamadım.

şeyma; çağrı konusunda haklı.

zeyd komik karakter. yayılarak oturuyor, uykusu var gibi davranıyor. amma velakin aybüke'nin kankası olduğundan aybüke hep avantajlı oluyor.

bu programda kalmanın yolu kavga çıkarmaktan geçiyor, gerilim yaratmakta geçiyor. kavga çıkartmayıp, sessiz sedasız takılacaklar gelmesinler programa. bilgehan gibi.. zaten elendi.

ben bir izleyen olarak programda ki aşk ve gerilimden etkilenmedim. kavga çıkartanlar niye kavga çıkarttıklarını bilmiyorlar, aşk yaşayanlar ne aşkı yaşadıklarını hissettiremiyorlar. (biraz yaren-erhan hissettiriyor ama o da çok az, yetersiz).

kavgalar ve gerilimler 3-4 yaşındakiler arasındaki kavgalar seviyesinde. biraz daha profesyonel olsalar iyi olurmuş. misal zuhal topal'la yemekteyiz programındakiler daha fazla gerilim üretiyorlar.

öykü çok aşırı zayıflamıştı nihayet kilo almış, ideal hale gelmiş.

aşk işlerinde sahipleniş veya evlilik amaçlı bir yola giriş göremedim. sedat, cansel'e kalitesiz diyor, oğulcan bir şey demiyor. kanka modunda sedat ile takılmaya devam ediyor. yani buna bakan sahte aşk der oğulcan ile cansel ilişkisine.

aybüke- tolga ilişkisinde sevgi vardır belki ama heyecan duygusu uyandırmıyor. birşeyler eksik. tipleri ikisinin de güzel, birbirlerine yakışıyorlar ama sanki yarışma sonuna kadar yanımıza kimse yaklaşmasın diye ilişki yürütüyorlar. kıvılcım yok.

erol-yeliz. birbiri ile uyumsuz olmuş. erol bağırıyor çağırıyor kız susuyor, sonra kıza niye bağırıyorsun diyor. kız susuyor oysa. sonra bu ikisi gidip barışıyor. anlamsız birşey. seyirci için yalandan gerilim yaratıyorlarsa bile çok saçma.

kısacası bir izleyici olarak film tadında aşk ve ekrana kilitleyen gerilimler istiyorum program yapımcılarından.
  • simge nur erkoç'un avamlığı ile, rüküşlüğü ile, genişliği ile, evdeki her kadınla kanka olup iki gün sonra arayı bozması ile, evdeki her erkeğe kanka ayağı çekip bir yandan da yürümesi ile bu sezonun doritos'u olmaya aday olduğu yarışma asddghhjkk

ayça bile bundan iyiydi be. ayça ne kadar rüküş olsa da, simge gibi hem selülitli bacaklarını poposuna kadar açık kıyafetlerle sergileyip hem de millete giyim üzerinden ahlak dersi verecek kadar düşmezdi, ilişki yolundaki erkeğe yürümezdi.

kuscam bu simge'den ıyyy. bakınca peynirli doritos kokusu geliyor burnuma.

ah ayçaliçe'm sana haksızlık etmişiz be ya...
  • yaren isimli şahıs gerçek bedeninin ve yüzünün üzerine plastik kalıp makinesinden sıcak polimer döktürmüş sanki. doctor who karakteri gibi.
  • büyük bir çoğunluğu kurgu olmayan program. maksimum elenecek isme karar veriliyordur onun dışında böyle senaryo yazılabileceğini hiç sanmıyorum. biraz analiz yapcam çünkü canım öyle istedi.
    şimdi sunucu öykü serter aşşşşşırı taraf tutuyor. yahu sen sunucusun gerekli yerde gerekli soruları sor geç. ayşenur, simge, şeyda babasının kızları herhalde sürekli bunları savunuyor ve aşırı göze batıyor. aybüke ve elif ağzını açtığında sözlerini kesiyor ve bu kızlarla ilgili olayları devamlı manipüle etmeye ve onları haksız çıkarmaya çalışıyor. izlerken ben bile geriliyorum o kızlar iyi susuyor.
    gelelim bu yarışmadaki o klike. bildiğin çete olmuşlar:
    cırtlak yaren- bağırarak haklı olduğunu zanneden, estetik öncesi büyük ihtimal çok zorbalığa uğradığı için şimdi bunun acısını çıkaran bi tip.
    alamancı ayşenur teyze- 27 yaşındayım diyor ama rahat 35'i var ve yarışmanın başından beri bir kişiyle bile flört edemedi kimse beğenmiyor.
    enişteci şeymanur - başta tolga'yı beğendi ama çapkın olur diye geri çekildi, serdar ve çağrı gibi iki kelimeyi bir araya getiremeyenlerle muhattap olmak durumda kaldı, sonra aybüke'yi kıskandığı için sürekli onu sedatla yapmaya çalıştı, kendisine tolga'yı almak için.
    simgene- başta kimse tarafından istenmediği için çok bozuldu, kendi aynaya bakmadan milleti bodyshamelemeye çalıştı. milletin ilişkisine çomak sokmaya çalışıp haz alıyor bundan. sevgili yapınca arkadaşını satan bi kasa bu.
    bunların hepsi birlik olmuşlar evin içinden geçiyorlar ve seyir zevki sıfır. geriliyorum izlerken. elif'in kıyafetlerine laf atıyorlar bu sırada ekrandan bunların memeleri ağzımıza giriyor. insta'da attıkları fotoğraflar nerdeyse nude zaten. kız güzel diye çekemiyorlar. aybüke'yi hem kitlesi var diye hem de tam hayal ettikleri ilişkiyi yaşıyor diye çekemiyorlar sürekli iftira atıyorlar. tuğçe'yi hiç sevmem ama o kız bunların yanında melek kaldı yemin ediyorum. bi de kadın dayanışması derler yersen.
  • burda kızlara eskort filan diyen olmuş. insanların annesi bacısı var çok ayıp ediyorsunuz öykü hanım bizzat ulaştı “ kızların hepsi bakireymiş ama oğlanlar pislik olabilir” dedi. gerçekten bu ülkede linç kültürü oluşmuş çekemiyorsunuz tazecik filizleri. beter olun reis az bile yapıyor size.
  • kimin ne izlediğini asla eleştirmem, haddime değil!

ve fakat bu ney arkadaşlar, siz iyi misiniz?
  • bu programla ilgili daha önce yaptığım değerlendirmede yaren'le ilgili şunları yazmışım:

"yaren: aslında çok iyi kız ama kendisini soktuğu durum iyi değil. o ani öfkeler, "beni dinleyeceksiniz"ler, eziyetleri; çok dengesiz maalesef ama samimi buluyorum."

ultra pişman oldum ya bunları yazdığım için; sağa sola bağıran, şımarık, hadsiz, her şeyi kendisine hak gören ama başka birisi yaptığı zaman aynı hareketi sinirden çıldıran bir insan çıktı içinden.

bir iki değerlendirme daha yapayım:

çağrı kadar eliyle koluyla sanki inanılmaz önemde bir şey anlatacak gibi yapıp bomboş konuşan bir insan görmedim. ne olur saçlarını da açma maça valesi gibi oluyorsun iyice.

sedat'a eskiden daha sempatik yaklaşıyordum, popüler olduğunu fark ettiğinden beri onun da eli kolu ayrı oynamaya başladı.

ve aybüke... tolga'ya eskiden kızıyordum; çocuk tamam bir einstein değil halen ama düzgün bir adammış ya bu... "bu programda yaptıklarımla kalacağız, insanların gözünde kavga eden düşük seviyede bir insan olarak gözükmek istemiyorum" dedi. helal olsun. oysa sevgilisi aybüke düpedüz kötü bir insan, günden güne karıştırdığı işler ortaya çıkıyor ve güzel bulduğum insan günden güne çirkin bir hal alıyor. çok acaip.

bu arada yeni giren batuhan'da da felaket bir ego var, söyleyeyim şimdiden sonra hak verirsiniz.
  • sedat konuşunca yapılması gereken:
    görsel
    görsel
  • yaren, şeyda, ayşenur ve simgene o kadar iticiler ki bu dördü cidden ultra kıskanç ve kötü insanlar. izleyici olarak söylüyorum hiç sempatik değiller.

- yaren sürekli bağırarak kendini haklı göstermeye çalışan çirkef biri. bir erkek böyle bir kadınla nasıl beraber olabilir anlamıyorum.
    - şeyma cool görünmeye çalışan, ben sizden farklı ve entelim, kadıköy kızıyım kafasında takılan ama konuşmasıyla ve etrafındakilere karşı tavırlarıyla kendini belli eden cahil ve kezo biri.
    - simgene; the bağcılar kekosu.
    - ayşenur ilk başlarda sevdiğim biriydi ama o da takıldığı kadınlar gibi çirkef ve itici olmaya başladı.
    - aybüke aşırı ergen ve ilişkisi çok sahte. çocuğa bakışları bile yalan ya o kadar belli oluyor ki ikisinin de hareketleri çok yapmacık.
    - elif ve tuğçe’ye en başta yazdığım 4 kompleksli ve kıskanç kadın tarafından ağır mobbing yapılıyor umarım o dördü bu ikisinden önce elenir ve defolup giderler. tuğçe’yi tanımıyorum çok izlemedim ama elif’in üstüne çok gidilip dörtlü çete tarafından aşırı kıskanılıyor.
    - cansel’e ilk başlarda gıcık oluyordum ama şimdi çok gülüyorum sanırım sevmeye başladım.
    - yeliz en son o seri közcü toksik tipten ayrılmıştı umarım geri dönmez. şu an en sempati duyduğum kız o ve umarım diğer çirkeflere uymaz.

erkeklere yorum dahi yapmaya enerjim yok çok uyuz ve iticiler. kızlar cringe de olsa izlettiriyor ama erkeklere tahammül edemiyorum direkt geçiyorum sahnelerini.
  • izlerken beyin yormayan, bişeyler yaparken arkada çalarken izleyip alışkanlık yapan program. hayatımın kaos dozunu bu programla tedarik ediyorum. prodüksiyonu tebrik ederim seçilen kişilerin karakterleri müthiş. kendimi ilişkiler konusunda kötü zannediyordum benden beterleri varmış.

not: eyt'li yaren sana ayrı ayar oluyorum.

edit: yeter dayanamadım yakında ordayım
hesabın var mı? giriş yap