• esnaflık bilincinden yoksun çalışanları olan ve malesef türkiye nin fender distribitörü olan müzik mağazası. içeriye girilip almak istediğiniz ürün hakkında soru sorulur, bu arada elemanlar iyi günler demenize cavap vermişse siz çok karizmatik bir kişisiniz demektir, çünkü çalışanlar tarafından ciddiye alınmışsınızdır.

ürünler hakkında soru sorulurken insan kendini ortaokuldaki müdürünün odasında hisseder. çünkü satıcı kişi asla istifini bozmaz sandalyesinde son derece siklemez şekilde gitarını çalmaktadır.

ve nedense bu görevliler sizden çok şey bildiğini her daim size ispatlamak durumundadır. o yüzden internetten güzel bir pazar araştırması yapıp, bilimum ürünün adını ve model numarasını hatta üç kıtadaki farklı fiyatı ezberlenip öyle gidilmeli ve verdikleri her kıl cevaba karşı daha da zor sorular sorulmalıdır.

hadi esnaflık bilinci, müşteriye saygıyı geçtik. bu nasıl bir distribütörlüktür ki bana istediğim gitarı ya da manyetiği 3 4 aydan önce getiremez. fanatik şekilde fender strat çalmama rağmen bir gün bir şey almak nasip olmadı.

zaten olmasın da.
  • an itibari ile arkadaşımın 10 senelik, artık klasik olmuş ibanez fgm model gitarının uzerine dukkanda takılırken pense dusuren, bunu pişmiş pişmiş soyleyen, uzerine kırılan parçayı bally ile yapıştıran, en sonunda da "servis parası vermezsin olur" diyen şirketimsi.

ne kadar sanatsal bir yapı olduğu konusunda yoruma gerek yok. burnu buyuk olmak, boyle olsa gerek.
  • ankara şubesindeki satıcı kişiye

"şu ibanezin sesini merak ediyoruz da acaba biraz çalabilir misiniz"

diye sorduğumuzda fevkalade yukarılardan bir tavırla

"şu an diil"

yanıtını aldığımız enstrüman mağazası. kendisi hendrix'in reenkarnasyonudur.mumlar yakılmalı bu mağazanın önünde soğuk geceler itibariyle.
  • elinde gitar tutan ayı logosunun ne manaya geldiğini bir türlü çözemediğim şirket.
  • ankara'daki kıvılcımda biri gıcık biri iyi olmak üzere(tolga güngör) iki çalışan vardır. gıcık olanla geçen bir diyalog*:

thejester - iyi günler
    x - ...
    thejester - pod xt pro'nun fiyatını öğrenebilir miyim?
    x - 450 euro
    thejester - (dumur)(çünkü aletin yurt dışı fiyatı bile 700 dolardan aşağı değildir) ha tamam teşekkürler
    x - ...

(iki gün sonra)

thejester - merhaba, ben geçen gün pod xt pro'nun fiyatını sormuştum da, siz bana 450 euro demiştiniz, yanlışlık yok değil mi?
    x - hayır
    thejester - allah allah süper o zaman yurt dışında bile çok daha pahalı kargo dahil olursa
    x - (gayet ukala bir tavırla) e kıvılcım farkı tabi **
    thejester - ya bu rack olandan bahsediyoruz ama di mi?
    x - yooo hayır bu diğeri
    thejester - (hah şimdi anlaşıldı) e peki rack olanı * ne kadar?
    x - 1100 euro civarı
    thejester - *ööö peki head amfi de düşünebilirim marshall ya da peavey var mı sizde?
    x - ikisini de boşver line 6'yı tek geçerim rakipsizdir *
    thejester - peki iyi günler... *
  • tüneldeki magzasina ne zaman gitsem icerden cikarken kendi kendime küfür ettigim magza. cebinde paranla gitar almak amaciyla iceri girsen bile bir ilgi alaka bulamazsın. gitar denemek istersin sanki anasina küfretmissin gibi yüzüne bakarlar. asagilanmak korkusuyla herhangi bir konuda fikir beyan edemezsin. sonra seni icerde gitarla basbasa birakarak disariya yandaki esnafla muhabbete cikarlar. bu esnada baska gitar denemek istersen deneyemezsin, beyin dönmesini bekleyeceksin. en sonunda gitari bos bir standa koyup kufrede kufrede uzaklasirsin.
  • ankara'daki mağazasına ne zaman gitarı bakım+ayar+tel değişimine versem gitarın üzerindeki penayı yok ediyorlar arkadaş. belli ki unutmuşum üzerinde alıp gig bag'e koysan ne olur? cins misiniz nesiniz? zaten bulamıyorum jazz iii, gidip yahu benim pena yok da diyecek bir insan da değilim. bir de bir an önce dükkanımdan siktir git bakışları yok mu, zopayla dalasım geliyor mağazaya.
  • ankara subesinin adi degismis, galiba kivilcim ankara'da yok artik.
  • ayni zamanda seymour duncan marka manyetiklerin turkiye distributorudur.
  • merkezi ankara'da olan ve fender, ibanez, esp, dimarzio, d'addario, jim dunlop, line 6, tama, yamaha, alchemy, istanbul agop, prudencio saez, guyatone, behringer, promark, zildjian gibi pek çok ünlü markanın bulunabileceği enstruman ve ses ve ışık sistemleri mağazası.
    enstrumanların rahatça denenebileceği bir mağazadır. eğer o anda anormal bir yoğunluk ya da daha farklı alışılmadık bir durum yoksa kimse cüzdan dolusu para dökeceğiniz bir aleti denemenize ses çıkarmaz.
    ankara mağazasıyla özdeşleşmiş olan güngör abi* insanı şahane bir gitaristtir, şahane bir insandır. her çeşit gitar tamirat ve tadilatını özen ve profesyonellikle yapar, ayrıca saatlerce oturup çene çalan beni de büyük sabırla çeker, kovalamaz. * *
hesabın var mı? giriş yap