• dünyanın en harika şeyi olduğunu düşünüyorum.
  • ukte:(
  • 6 aylık kız babasıyım gerçekten küçücük bir gülüşü tuhaf tuhaf ses çıkartması o kadar çok mutlu ediyor ki beni sanki bugünün türkiyesinde değilde ütopik bir ülkede yaşıyormuşsun gibi oluyor.
  • en rahat adamı bile götü boklu üç beş yaşında veletleri potansiyel tehlike görecek kadar psikopat yapabilir. çünkü kimseyi kızına layık görmez. arkadaş ortamında “ ha ha kızınızı bizim oğlana alalım” diyerek şaka yaptığını sanan lavuklara dövecek gibi bakar.

tüm bunları yapan adamın birkaç sene öncesine kadar eşine “ canım ya çok tutucusun; kızımız doğsun, yarın bir gün arkadaşı olursa getirir eve tanışırız işte” demesi de ayrı olay tabii.
    şu an “ kızım babasını hiç bırakmaz, evlenmez benim kızım” diye kendini kandırmakla meşgul.

kız babası olmak zor.
  • kızımız 2-3 yaşına geldiğinde ufaktan hissetmeye başladığınız 6 yaşına geldiğinde hayata bakış açınızı değiştiren güzellikte bir duygu. bazılarının sırf oğlan olsun diye sayısız deneme yapması anlaşılır gibi değil. tam teri olsa anlarım. şahsen kızım olmasaydı olana kadar denerdim.
  • dün akşam onun yanından eve geldim. o günlerde ev daha bir boş daha bir sessiz oluyor. o günlerin üstesinden gelmek daha da zor...eve giriyorum ışığı açıyorum, sırt çantamı bir kenara bırakııp mutfakta kendime bir kahve yapıyorum. oturuyorum sonra mutfak masasında. telefonumu çıkarıp onu, onunla çektiğim fotoğrafları seyrediyorum, gülümseyerek... 1 2 3... bitiyor sonra başka fotoğraflar başlayınca bırakıyorum elimdem telefonu... masaya bakıyorum eve bakıyorum balkonun penceresinden dışarı bakıyorum. kendimi bir hüznün içinde buluyorum... ben güçsüz biri değilim biliyorum bunu, lakin bazı hüzünlerin içinden çıkamıyormuş insan, herkes hayatına bir yerlerde devam ederken, sen bıraktıkları yerden bir adım ilerleyemiyorsun... seni görececğim güne kadar, yine sessizliğe çekiliyor ruhum... inşallah mutlu olursun güzel kızım, dünya aleminde tek bir insana dahi bu kadar içten söylemedim, hissetmedim bunu, haftanın bir kaç hatta bazen onbeş günde bir gördüğün bir adam olarak kalmak çok güç... gülümse hep, hep benim o güzel yürekli, dirayetli kızım olarak kal. ona bir defter almıştım 2 yıl kadar önce, ona hissettiklerimi yazacağım diye, henüz dünya da yokken şöyle yazmıştım, '' kızım; dünya kötü insanların çoğunlukta olduğu bir yer, ben ömrüm oldukça seni koruyacağım..:'' şimdi başka bir hayatta büyüyorsun, ben seni nasıl koruyacağım?...
  • gerçekten mükemmel bir şey.
    hasta oluyorum diyelim, fiti fiti koşup su getiriyor surekli.
    o suyun beni iyilestirip ayağa kaldıracağına inaniyor.

ne biliyor musunuz, o su beni gerçekten ayağa kaldırıyor!
    çünkü o şifalı suyu benim minik yavrum getiriyor..
  • camdan, ağzına kadar dolu bir bardağı bir damla dahi dökmeden ömür boyu başının üstünde taşıma durumudur. sallarsan içinden çok şey dökülür ve asla durmaz, düşürürsen bir daha kimse senin kırdığın gibi kıramaz.
  • baba olmak tatil beldesine yerleşmekse, kız babası olmak, evin deniz kenarında olmasıdır. keyiflidir, manzaralıdır, denize ulaşmak kolaydır, ama çook rüzgar alır.
  • bizim toplumumuzda babaların tercih önceliği erkek çocuk olsa da ortaya çıkan canavardan sonra bir çokları keşke naif bir kızım olsa diye içinden geçirir.
hesabın var mı? giriş yap