• kız kardeşini kaybeden ağabey, bize sesleniyorum; hayatın boyunca hep bir yaş arkandan gelecek anılar. seni hep takip edecek. hiç yaşlanmayacak ve hiç ölmeyecek. ardından bizim avuntumuz budur. ardından bize kalan budur.

sureti, sonsuzluğun karanlık duvarlarında asılı bir resimdir, üstüne her daim geçmişin ışığı vurur. biraz aydınlık, biraz karanlık. hep belli belirsiz...
  • hayattan soğutur.

ben ablası kız kardeşi olmayan biriyim hayat boyu dayı olamamanın
    ezikliğini yaşarken başka birinin kız kardeşin ölmesi beni ondan daha çok üzer.
  • insana '' insanın annesi ölür, babası ölür, kızkardeşi ölür mü ya'' cümlesini söyleten acıdır.
    cumartesi günü bir sene olmuş, yakın bir dostumun kızkardeşiydi, çok genç bir yaşta göğüs kanserine yenildi.
  • bir trafik kazasinda kiz kardes, anne ve anneanne ayni anda olduyse daha da kotu olan durum.
  • dusunmek bile istenmeyen durum.
    entry girerek basligi da uplamamam da lazim. allahim benim omrumden alsin onlara versin. olum hak ama bu durumu yasayanlara sabir diliyorum.
  • 4 yıl önce bir kasım günü doğumgününe bir gün kala trafik kazasında 23 yaşında...

öldü benim çiçeğim.

yurtdışındaydım.telefonum sabah dokuzda acı acı çaldı.arayan kuzenimin eşiydi "bir trafik kazası oldu...gelmelisin."
    yola çıkana kadar öğrenmiştim gerçeği.dün gece ki konuşmalarımız beynimde dönüp duruyordu.

ölmüş halini gösterdiler.tepki veremedim.
    gömdüler tepki veremedim.

eve gittik.odasına girdim.oturdum.aynaya baktım...
    ve sonra
    sonram yok.

açılan gözlerim hastaneye uyandı.
    4 yıl önce
    bir kasım
    23 yaşındaydı...

kız kardeşim dünyadan bizimle vedalaşamadan ayrıldı.
  • allah yaşatmasın dediğim olay. tarifi de pek mümkün değil.

yazarın acısını içimde hissettim. benim kız kardeşim de 23 yaşında, o da benim çiçeğim. ablasının miniği. aynı şehirde yaşamıyoruz benim işim dolayısıyla ve aynı evde geçirdiğimiz o yılların değerini hala bilemedim gibi geliyor.

yazarın kardeşinin yattığı yer nur olsun, kendisine de sabır diliyorum.
  • tarifsiz bir acı. üç vakittir bu acıya bir tarif arıyor, yazarak içimi serinletmek istiyordum. ama aradığımı bulamadım. bir kopuş oldu sadece.

kız kardeşimin son nefesine yetiştim. nabzı parmak uçlarımda son kez attı. teninin renk değişimini, gözlerine konan o öte alem bakışlarını, ellerimle onu toprağa verişim...

ruhu teninden, özü teninden ayrıldı. bir köz kaldı ondan geriye. söz sustu, gözyaşı konuştu. yaşamdan ölüme uzanan yolun noktası nihayet buldu. kız kardeşim virgüldü, noktalandı, göçtü, ötenin seferine çıktı. çocukluğumun çocukluk hikayesi böylece bitti. bize üç nokta büyüklüğünde bir acı yaşamdan kader oldu. büyüdüm ben. kız kardeşim benden büyükçe bir şey yaptı. bir makbere uzandı. onu sarmalayan beyaz karanfilin düğümlerini ellerimle çözdüm... ölene değin unutmayacağım seni kardeşim. kız kardeşim koca alemdi: ama o küçük makbere sığıverdi.

şimdi en güzel cennettesin.
  • bugün itibari ile 22 yıl oldu. yaşasa 28 yaşında bir prenses olacaktı. babamın vefatını yine iyi kötü konuşabiliyorum da fatoşumu hiç aşamıyorum. mekanın cennet olsun abim. bendeki yerin hala aynı.
  • insanın yaşam sevincini yok eden bir durumdur. toplam 18 sene oldu. yaşasaydı 18 yaşında büsbüyük hayalleri olan güzel bir kız olacaktı. sadece 2 ay yaşadı. yüzünü bile göremeden gitti.
hesabın var mı? giriş yap