şükela:  tümü | bugün
 • şimdi burada berkay’ın kim olduğunu açıklamayacağım ama eminim ki her erkek kendi berkay’ını biliyordur. hani şu sevgilinize gece yarısı mesaj atıp “ne haber” diyen, her doğum gününde ince düşünülmüş hediyeler alan, sevgilinizin sizinle ilgili her konuyu konuştuğu, “öyle biri değil ya” dediği, seni dinleyecek birini arıyorsan ben buradayım diye ara gazı veren, ağlanacak omuz kisvesine bürünmüş berkay’lardan bahsediyorum.

  işte bu berkay’ların niyetlerinin iyi olmadığına bir kızı ikna etmek mümkün olmuyor arkadaş. ömrüm kızlara, sevgililerime berkay’ın puşt olduğunu anlatmakla geçti. illaki berkay sinemada dudaklarına yapışacak bunların öyle anlayacaklar. aslında o zaman bile anlamıyorlar, diyorlar ki “sevgisini yanlış yorumladı, olur böyle şeyler”. yahu adam alt dudağı şeker emer gibi emmiş neyin yanlış yorumlaması bu arkadaşım? bu berkay’da ne var ki onu kaybetmemek için çıldırıyorsunuz inanın anlamıyorum.

  yani kimse kusura bakmasın lütfen ama berkay bunları s.kse, “ski içime kaçtı yanlışlıkla” diyecekler. peki çözüm ne? berkay’ları kıyasıya dövmekten başka çözüm göremiyorum ben. çünkü başka bir sürü yol denedim kızlardaki berkay ısrarının önüne geçemedim arkadaş.

  - ya berkay öyle biri değil
  - nasıl biri değil
  - senin düşündüğün gibi içten pazarlıklı, bana aşık, seni sevmeyen, gizli planları olan biri değil
  - e ama sen dedin götümü elledi demedin mi?
  - elleme değil çarptı ya
  - yahu götünde 5 parmak izi çıkmış nasıl çarpma bu?
  - değil işte öyle
  - yav jena jamesson’un götünü böyle tokatlamıyorlar bırak allah aşkına
  - değil… de-ğiiil
 • kızların da bildiği gerçeği saklama ısrarıdır aslında. berkay yedektir, hatunun terk edilip yalnız kalma olasılığına karşı her daim anrenmanlı olarak beklemektedir. bir de bunlar genelde oyuna alınmaz, birkaç ilişki süresince yedekte beklerler.
 • "melisle sadece çok yakın arkadaşız, bizim beraber uyumuşluğumuz var, ailesi de bana emanet eder" tarzındaki cümle kadar anlamlı ve iyimser cümlede ısrar edilmesi kadar tatlı bir olaydır.
 • neden, berkay'ın siki mi yok dediğinizde yerini suskunluğa bırakan ısrar. he yok bırakmıyorsa sen bırakacaksın.

  nasıl amı olanın imanı olmazsa; kalkmış sikin de dini imanı olmaz. ve sik bu; kalkar.
 • kimse kusura bakmasın ama en tehlikeli orospuluk çeşidi olan duygusal orospuluk sahibi kızların ettiği ısrardır.

  bunların ikinci lafı da; e ama benim yapım böyle, erkeklerle daha iyi anlaşıyorumdur.
 • tartışmaya giderseniz duyacağınız ısrardır. madem bu berkay yavşağın teki, madem sevgilinde gözü var, fırsat kolluyor, o zaman sevgilinle berkay hakkında tartışmayacaksın. zira sen ne kadar anlatmaya çalışsan da, kavga ettiğinle kalırsın. berkay'a 100 puan, sana 0 puan olarak geri döner.
  dostunu yakın, düşmanını daha yakın tut demişler. berkay'ı her gittiğiniz yere çağıracaksın. berkay'la kanka olacaksın. berkay'ın yanında sevgiline taze aşık gibi davranacaksın, sarılacaksın, öpeceksin vs. berkay eğer sevgilini seviyorsa, bu psikolojik baskıya dayanamayacak ve kendiliğinden yol alacaktır.
  aynı yöntem melis'lerde de kullanılabilir. melis'i sürekli arayın, sevgilinizden bahsedin. her yere çağırın. delirtin ince ince. eğer sizin paranoyanız değilse, tez zamanda melis ve berkay'lardan kurtulacaksınız. eğer gerçekten arkadaş olarak görüyorsa, gitmez, size de ısınır. yeni bir arkadaş edinmiş olursunuz.
 • malesef güzelimm hepsi aynı
 • bir ara berkay'lık yapmış birisi olarak şunu gönül rahatlığıyla itiraf edebilirim ;

  -evet, öyle biriyim.
 • önceden meriç olarak tanımlanmış olan kişinin berkay olarak vücut bulmasıyla yanlarına yaklaştıkları kızların onları koruma ısrarıdır. kesinlikle berkay öyle biridir. çünkü berkay'ı herkes bilir. ama o kıza onu anlatamazsınız. kız her zaman berkayın ona yardımcı olmaya çalıştığını sanır. gerçeği bilir. ama gerçeği kabullenmez. çünkü diğer bir arkadaşın da dediği gibi, kız da bunu kullanır. berkay'ın öyle birisi olduğunu bile bile. o kontrolü elinde tutar, onu size karşı kullanır ve kıskandırır. böylece onu daha çok ve delicesine seversiniz. çünkü onu kötü gerçekleri göremeyecek kadar masum zannedersiniz. halbuki o da berkay gibidir; içten pazarlıklı.