• bir ara berkay'lık yapmış birisi olarak şunu gönül rahatlığıyla itiraf edebilirim ;

-evet, öyle biriyim.
  • bu israrin en buyuk magduru caner erkin olmustur.
  • tartışmaya giderseniz duyacağınız ısrardır. madem bu berkay yavşağın teki, madem sevgilinde gözü var, fırsat kolluyor, o zaman sevgilinle berkay hakkında tartışmayacaksın. zira sen ne kadar anlatmaya çalışsan da, kavga ettiğinle kalırsın. berkay'a 100 puan, sana 0 puan olarak geri döner.
    dostunu yakın, düşmanını daha yakın tut demişler. berkay'ı her gittiğiniz yere çağıracaksın. berkay'la kanka olacaksın. berkay'ın yanında sevgiline taze aşık gibi davranacaksın, sarılacaksın, öpeceksin vs. berkay eğer sevgilini seviyorsa, bu psikolojik baskıya dayanamayacak ve kendiliğinden yol alacaktır.
    aynı yöntem melis'lerde de kullanılabilir. melis'i sürekli arayın, sevgilinizden bahsedin. her yere çağırın. delirtin ince ince. eğer sizin paranoyanız değilse, tez zamanda melis ve berkay'lardan kurtulacaksınız. eğer gerçekten arkadaş olarak görüyorsa, gitmez, size de ısınır. yeni bir arkadaş edinmiş olursunuz.
  • kızların da bildiği gerçeği saklama ısrarıdır aslında. berkay yedektir, hatunun terk edilip yalnız kalma olasılığına karşı her daim anrenmanlı olarak beklemektedir. bir de bunlar genelde oyuna alınmaz, birkaç ilişki süresince yedekte beklerler.
  • "melisle sadece çok yakın arkadaşız, bizim beraber uyumuşluğumuz var, ailesi de bana emanet eder" tarzındaki cümle kadar anlamlı ve iyimser cümlede ısrar edilmesi kadar tatlı bir olaydır.
  • berkayin öyle biri oldugunu kız senden benden iyi biliyor. o yüzden rahat olun o konuda.

ama iliskiniz konusunda rahat olmayin. bir kiz berkaya ihtiyac duyuyorsa, onu zararsiz bir arkadas olarak gordugunden degil, sevgilisinin eksigini tamamladigindandir.

yeme bu öyle biri degil laflarini. o kız senden akilli. kız çünkü bi kere.
  • hayatımda ne berkay ne meriç olmuşluğum vardır, yanlarından dahi geçmemişimdir. belki de şans bilemiyorum, sevgilisi olan kızdan hoşlanmadım hiç bir zaman. hoşlandıysam da benim için ölüymüş gibi davrandım. bir kıza sevgilisi olduğunu bilmeden yakınlaştıysam da öğrendiğim anda geri vitese taktım.

ancak bu ibne, yavşak, puştlar, sadece siklerinin doğrultusunda gitmelerinden mütevellit, sizin sevgilinize net bir şekilde yavşarlar. sürekli konuşmaya, buluşmaya çalışırlar, o buluşmaya siz de dahil olmak isterseniz sorun çıkar. facebooktan sürekli şarkı atarlar. kendi güvenceleri de yıllar önce siktir ettikleri ama statü olarak sevgilileri olan diğer x kızdır. "lan o puşt berkay" dediğiniz zaman, "ama o sevgilisini çok seviyooee" lafını duyarsınız. ya da "o gavat meriç" demeye yeltendiğiniz an "ama o hayatını yoluna koyuyooeasada" lafını işitirsiniz. şimdi böylelerini döver misin dövdürür müsün?

kendi sikik ilişki hayatlarının öfkesiyle sizinkini de sikerler(bu noktada çember çok genişliyor gerçi berkayı meriçi geçtim, kızın arkadaşı merveler tuğçeler de işin içine giriyor başka bir entrynin konusu). bu insanların gururu yoktur, eziklerdir, ana bacı eşikleri de yoktur. bunlardan arkadaş olmaz, arkadaş olsa da dostunuz, en yakın arkadaşınız kesinlikle olamazlar. bunlardan sevgili de olmaz. bu tiplerin arkadaşları da sevgilileri de z sınıfıdır, lüzumsuzdur, gereksizdir. bu ibnelerin alayı da size nefret ve inceden kıskançlıkla bakarlar. tokadı atmadan adam olmazlar ama sosyal dinamiklerden ötürü de rahat rahat tokadı atamazsınız.

son ve ve en önemlisi olarak da bunlara itibar eden kızdan sevgili olmaz. kız efendi kız ise siz varken ya da yokken hayatlarında böyle karaktersiz, aşağılık tiplere yer vermezler zaten. kız kendi ilişkisinde kendi kararlarını veremiyorsa berkaylardan, mervelerden etkileniyorsa o iş eninde sonunda biter uzatmaya gerek yok, o durumda siz artık bir ilişkiyi yürütmekten ziyade karşınızdaki tonla kişiyi idare ediyor olursunuz, boşverin, daha iyilerine layıksınız. yok kız bilinçli olarak o insanları yanında tutuyor, manipüle olmuyor ama tamamen hobi olarak o tiplerle takılıyorsa zaten hiç boşuna kendi ruhunuzu siktirmeyin.

kısaca, çok yönlü analiz edilebilecek bir ısrardır.

şimdi entryi burada noktalamış olalım, aklıma gelen başka şeylere değineceğim;

sevgilinizle yaşadıklarınız başkalarıyla paylaşılmaz, bunu hata yapa yapa öğrenirsiniz. en yakın arkadaşınızla dahi paylaşmamanız gerekir, saf zamanlarınızda paylaştıysanız bile artık siz siz olun paylaşmayın. sevgilinizi her daim en ön planda tutmanız gerekir, en yakın arkadaşınız adamsa anlar zaten sevdiğinizi, o kızın yerinin önemli olduğunu. bu arada, bu dediklerim her hafta sevgili değiştiren playboylar için geçerli değil tabii ki. ilişkileri genelde 2-3 yıllık olan, cinsel olarak kendisini her tahrik eden kıza gitmeyen, sadece gerçekten sevgili olabileceğini sezdiği kızlarla çıkan karakterli, namuslu kardeşlerim için geçerli.

başka bir nokta, size ikide bir gelip de "x napıyo:):)?" diye sevgilinizin halini hatrını soran tiplerden de uzak durun, genelde olumsuz vereceğiniz cevap onlarda inanılmaz bir haz yaratır. onlar de değişik bi tür karaktersizlerdir.

en yakın arkadaşlarınızı da kesinlikle özel hayatlarını anlatmaları için darlamayın, eğer çok büyük bir sorun varsa, kesinlikle paylaşmak istiyorsa, çözebileceği bir durum değilse size anlatır zaten. yoksa da ilişkisi iyi durumdadır ondan boşuna sormayın yani hoş değil, en fazla selam söyleyin bitsin. sevgili ve arkadaş ayrıdır, siz arkadaşı olarak onların hayatının içine girmeye çalışmayın, gece threesome yapmayacaksınız. sululuk, yavşaklık seviyesini mümkün olduğunca aşağıda tutun, ilişkiler yıpranmaya çok açıktır, öyle sağda solda lafı sözü edilerek follofoş edilmeye pek gelmez.

ayrıca, delikanlı kardeşlerimin hepsi bu yazdıklarımı default bilerek doğuyor zaten de, aşktan gözü kör olmuş bazı kardeşlerim de sonradan üzülmesinler diye yazdım bu entryyi, kulağınıza küpe olsun.
  • kimse kusura bakmasın ama en tehlikeli orospuluk çeşidi olan duygusal orospuluk sahibi kızların ettiği ısrardır.

bunların ikinci lafı da; e ama benim yapım böyle, erkeklerle daha iyi anlaşıyorumdur.
hesabın var mı? giriş yap