• kızların erkek arkadaşlarının yanında yemek yerken vicdan azabı duymasının sonucunda yapılan gereksiz hareket.
  • nice erkek arkadaşın daha az para ödeyerek karnını doyurmasını sağlar.

- sevgilim sen sipariş vermiyor musun?
    + yok hayatım, ben aperatifleri yedim.. sen nasıl olsa yemeğini bitiremezsin, onu da yerim.. bugün de böyle idare etmiş oluruz.
    - hmm afiyet olsun.

(bkz: fakir erkekle yazıştığını anlamak)
  • kızların doymuş oldukları için yaptıkları eylemdir. erkeklerde de görülür. ekseri açık büfe olmayan restoranlarda bu tip hadiselere rastlanır, zira yemek yiyen kişinin yiyebileceği kadar yemek almak gibi bir şansı yoktur, önüne konan miktar standarttır, ama mide hacimleri standart değildir.
  • sadece kızlara mı özgüdür bilinmez ama bi de bunların erkek arkadaşlarıyla gittikleri yerde yemek yemek istemiyeni vardır. yalvarırsın birşeyler ye diye ama nuh der peygamber demez. halbuki sen açsındır ama kız yemediğinden sen de birşey yemez, su gibi bir kapuçinoya mahkum olursun. midene oturur..

(bkz: al pacino)
  • rejim yapan kizlarda da gorulen davranis sanki yedigi 15 lokma 100 gr yogurt, sona kalan 2 lokma ise 2 kilo kadayif gibidir israr etsen de kadayif olsan da yediremezsin
  • muhtemelen tikky bir kızdır zira milyonlarca insan açlıktan ölürken ancak bir tikky yemek israfı yapabilir.
  • midesinin çöpten daha değerli olduğunu düşünen herkesin doyduğu zaman yaptığı bişey, kızlar için dış görünüş daha önemli olduğundan onlarda daha çok rastlanıyor olabilir.
    galiba fransızlarda yemegi tam olarak bitirmiş olmak "doymadım" anlamına da geliyormuş, bu yüzden avrupada eğitim görmüş bir hanımkız da olabilir bu. muhtemelen "paris" başlığı varken "paris denilince akla gelenler" diye başlığı da o açmıştır. afiyet olsunn
  • dikkat edilmediginde, "israf olmasin" ve/veya "aman paraya yazik olmasin" diyen erkeklerin zamanla formunu kaybetmesine neden olan eylem.
  • tabağında yemek bırakmayan, hatta sevgilisinin tabağında kalanları da yiyen kızdan* daha kuvvetli kızdır.*
  • nolur hatırım için bir lokma daha ye veya tabağında kalan pirinç kadar çocuğun olur gibi nidalarla yetiştirilmiş neslin evlatlarına yakışmayan hareket.
hesabın var mı? giriş yap