• kendi burcum diye diyorum 18 yaşına kadar çok araştırmacı olur. zeka seviyesinin yettiği her bilgi kırıntısını kendisine yükler (bkz: gereksiz bilgi). 18 21 yaşları arasında ben her haltı biliyorum edasında dolaşırlar. sonra zekaları tecrube artışı ve bir kaç doğal sebeple artınca bir bakarki eskisi kadar çok şey bilmiyor. bundan sonra hayatının sonuna kadar sürekli bir şeyler öğrenir durur. bir işlerine yarar mı? yoooo
  • 21 mart-20 nisan tarihleri arasında doğanların burcu. (kimse yazmamış ilginç)
  • dogustan gelen naiflikleri ve insanoglunun iyi niyetine inanmalarından dolayı kazık yeme potansiyeline sahip burc. ancak kazık yese bile gezegeni mars sayesinde cabuk toparlanır, hatalarından ders almayarak iyilik crusadeine devam eder. asıl nokta koc ram midir yoksa lamb midir. vahsi dıs gorunuslerinin altında aslında butun koclar sevgi ihtiyacı duyan minicik kuzulardır.
  • burcu'yu takdir ettigimizde kullanabilecegimiz bir soz obegi. daha guzel bir ornek olarak aslan burcu verilebilir.
  • bir ise baliklama dalip, sonra da is bitmeden usenip birakan burc. kronik kararsiz oldugu da soylenmeden gecilmemeli.
  • keçilerle akrabalık bağı çok sıkı olmasa da bazen onları andıran burç..

ve ayrıca, koç burçları keçi boynuzu gibidir. bir damlalık tatlı ve güzel tat için saatlerce odun yemenize neden olurlar. bundan hiç gocunmazlar, ben böyleyim derler sinir harbi çıkarırlar..

ve bir yerde yazdığı gibi "başlangıçları harika, bitişleri oldukça vasattır."
    start çizgisinden, finish'e kadar aynı doğrultuda gitmeyi bırakın, aynı niyet ile devam etmeleri bile epey şüphelidir..
  • yine mantığıma kendimi fena kaptırdığımı farkettiğim bi anda arkadaşıma kafamda çizdiğim geleceğimi anlattım. iyi bi kariyer, prestij, etrafımdakilerin gözünde mükemmel bi ilişki belki evlilik her neyse. ama tatmin etmeyen bi hayatım olacak benim dedim. o da bana dedi ki ''zaten koç burcusun sen. tatmin olmazsın ki hiç.'' burdan da ne çıkardım, koç burcu eşittir mutsuzluğa mahkumluk.

şimdi bu entryi niye yazdım bilmiyorum. burçları da sallamam pek ama etkilendim nedense. bu saatlerde böyle oluyor heralde. yann da sağolsun.

edit: tamamen ergenlik psikolojisi ile yazılmış meğer. yukarda yazılan şeyler gerçekleşti gayet mutluyum. koç burcuyum diye hayatı kendimize zehir etmeyin yani. bir manası yok.
  • sanılanın aksine en duygusal burçlardan da biridir, bazen abuk sabuk şeylere duygulanıyorum ordan bilirim yani. gıcıktır, dik kafalıdır, konuşkandır, neşelidir ama bu özelliklerini sadece yakınlık duyduğu yani yanında kendini güvende hissettiği kişilere gösterir. kafaya koydu mu yapar, bu burcumun en sevdiğim özelliğidir. iyiyiz lan aslında vallahi bak:)
  • en büyük korkusu yanılmak olan insanların burcu.
  • hirslidirlar. toprak grubu uyeleri kadar olmasa da, dunyevidirler bir anlamda. fark ise, kazanimlarinin bireysel tatmininden ziyade, onlari paylasmanin verdigi egosal hazzin yanlisi olmalaridir. bu yuzden, kendi zevk ve isteklerini, bir gruba adapte etmeyi ya da zaten oyle olan bir grubu arayip bulmayi beklerler. "ben" degil de, "biz" demeyi severler. koc burcu insanlari savascidir, delidir, cilgindir, gozu karadir, asiri enerjik, asiri heycanli, asiri tutkulu... eyleminin sonunda kendisi icin degil, birlikte yapmayi istedigi kisi ve kisilerin hazzini da dusunurek ulasir oz tatminine. o yuzden de iyi bir liderdir.
hesabın var mı? giriş yap