• yemek yemeye çorba içmekle başlamak gibidir.
  • kodlamaya hangi dil ile başlarsanız başlayın algoritma temeliniz zayıfsa bir halt olmaz,ilerleme süreciniz epey sancılı geçer.
    üniversitede algoritma hocam olcay kurşun'un ilk dersten konuşan sınıfı susturmak için yaptığı karşılaştırmadan sonra ben baya soğumuştum kodlamadan:(
  • long live basic
  • benim yaptığım eylem. çok da memnunum
  • yalnızca üniversitede 1 dönem boyunca c dersi gördüm ve kod yazmanın temelleri, yazılımların genel işleyişi ve mantığı hakkında beni çok fazla geliştirdiğini düşünüyorum. o yüzden doğru yok olabilir.

(bkz: arrays start at 0)
  • bunun gibi zor bir dilden başlayıp öğrenen kişilerin motivasyonunu kırmaktır. python başlangıç olarak ideal dildir.
  • bir yandan bütün dillerinin mantığı aynı olduğundan hangisiyle başlandığı farketmez gibime geliyor. diğer yandan da daha ilgi çeken ve daha çok işlevi olan başka alternatifler varken neden ilk c öğreneyim ki. belki de eleştirmek benim hakkım olmayabilir. bilemiyorum. tek gerekçe c dil ailesinin altyapısı olması mı, eğer öyleyse gerek yok.
  • c öğrenirken çok zevk aldım ve c ile kod yazarken kendimi her şeye daha hakim hissediyorum. öte yandan ruby gibi bir dilde matz amcamız neyi nasıl yazmak istemişse ona göre öğrenmek zorundasınız yani kendi adıma konuşmak gerekirse ben hazırı sevmiyorum. eğer çok lazım olursa c'de de aynı kodları ben yazarım. ruby'e hiç ısınamadım ama bu hiç ruby kullanmayacağım demek değil.
  • 20 yasindayken bir turk universitesinde, turk akademisyenden kodlama dersi alacaksin ve bu guncel, daha anlasilir bir dille olsun diyorsun. bence guzel espiri.

c yi adam gibi bileni bulursaniz opun basiniza koyun.
hesabın var mı? giriş yap