• allahım ya vurma diyorlar hala, niye vuruyorsun diyorlar, vurma ya yesin adamı. bunlar hakkaten ağır mallar.
  • niye vuruyorsunuz diyen bir manyağı içerir.

benim de köpeğim var, ömrümün önemli bir kısmında da birden fazla köpek beslemişliğim var. yalnız şu durumda, bu denli güçlü ve hasar verebilecek bir köpek türünün saldırısında da "ponçik lütfen bırakır mısın, rica ediyorum" denilmez.
  • "vurma, hayır vurma" diye bağıran gerizekalı kadının amacını merak ettiğim video.

lan orada bir hayvan bir insanı ısırıyor vurmayıp da ne yapsınlar? konuşarak ikna mı etsinler köpeği? "pitbull bey şiddet hiçbir şeye çözüm değil. lütfen arkadaşımızı ısırmayı bırakır mısınız?" mı desinler?
  • "ya niye vuruyosunuz? vurmayın" diye bağıran bir adet melis içeren absürt durum. ee ne yapacaktı? elin torbacı kekosu azgın köpeğini salarken "bi çekil şurdan" mı diyecekti saldıran köpeğe?

bu pitbull ve benzeri bütün saldırgan köpeklerin türünün kurutulması lazım. bunları sahiplenmeyin, gerçek hayvanseverlik bu değil.
  • polislerin her yıl atış talimi, psikiyatrik denetimden geçmesini gösteren görüntüler.

ikinci kez ateş ederken, soğuk kanlı değil, köpek zıplayınca o da yerinden zıplıyor. hazır kafasına kadar gelip sıkıyorsun, neden bir tane ? sık 3-4 el. sonra çekil kenara.

bu arada yaptığı doğrudur. ilk başta insan hayatını korumak, gözetmek gerekir.
  • 30 yıldır köpek bakan biri olarak polisi haklı bulduğum görüntülerdir.

cinsi ne olursa olsun -minyatür ırk hariç, orta ve büyük ırk köpeklerde- itaat sorunu varsa ve komutlarına uymuyorsa, kamuya açık alanda ağızlık takmak zorundasın. ölen köpeğin sahipleri dediğimi yapmış olsaydı köpek ölmeden polisler tarafından kontrol altına alınabilirdi.

bu güne kadar köpek tarafından ısırılmamış suserlerin, köpek için duyar kasmamalarını öneririm.
  • burada meselenin hayvan öldürmek değil de insanı öldürmeye teşebbüs eden hayvanı öldürmek olduğunu kavrayamayanlar var.

çok merak ediyorum ya.. bu köpektaparların kendileri ya da sevdikleri benzer pitbull saldırısana uğrasalar nasıl tepki verirler acaba. hey köpektapar sana diyorum, seni parçaladığını düşün ve ona göre yorumunu yap.
  • video
    şiddet içerir, dikkatli olun...

haber:
    polisin uyuşturucu operasyonunda pitbull dehşeti.
    torbalı ilçesinde ilçe emniyet müdürlüğü ekipleri uyuşturucu operasyonu düzenlendi.
    edinilen bilgiye göre, emniyet güçleri belirledikleri eve operasyon düzenlemek üzere hareket geçti. emniyet güçlerini karşısında gören uyuşturucu sattığı ve kullandığı iddia edilen i.g. isimli şahıs, polislerin eve girmesine izin vermek istemedi. i.g. isimli şahıs hemen pitbull cinsi köpeğini devreye soktu ve köpeğini polislere saldırttı. köpeğin ısırarak saldırısı sonucu bir polis memuru yaralanırken; bir başka polis memuru tarafından da saldırıyı yapan köpek silahla vurularak öldürüldü. olay sonucu i.g. gözaltına alınırken, polis hastaneye kaldırıldı. aynı zamanda i.g.’nin babasının ise izmir uyuşturucu ve madde bağımlılığıyla mücadele derneği başkanı olarak görev yaptığı öğrenildi.

"vurma, vurma" diye çığıran kadına ne demeli...

edit: evet köpeğe çok üzüldüm amk'mun klavye delikanlıları..
    heyhat...
    mesele o değil. burada bir insanın canından olması an meselesiyken; duyarlı davranan dalyaraklar görüyorum. olayın tehlikeli hale gelmesi 3-5 saniye. bu süre içinde doğru kararı vermeniz ve hem polisi hem de köpeği kurtarmanız için size 20 saniye veriyorum. hadi bakalım... gta mode on...

edit 2: konuyla ilgili bir haberi de @koenzim bildirdi:
    haberle ilgili bir haber daha
  • ulan köpek adamı bayıltmış köpek resmen adamı parçalıyor bir tane beyni olmayan kız vurma diye bağırıyor.
  • zorunlu düzeltme:
    başlık taşınmış bu yüzden anlam kayması olmuş

(polis) doğru olanı yapmıştır!

başıboş itler yetmezmiş gibi bir de bu saldırgan türdeki itleri besleyen tipler var. hayvanı vurmayı kimse istemez ama buna sebep olan ittaparlar yüzünden bu hayvanların tek tek vurulması ya da zehirlenmesi artık işten bile değil.

millet bıktı artık!

--- spoiler ---

pitbull köpeğin saldırdığı polis memurunu kurtarmak için en sonunda vurmak zorunda kalan diğer polis memuruna karşı çıkabilen insanların normal olduğunu kimse söyleyemez!

köpeğin canı insandan önemli değildir!
    --- spoiler ---

izleti bağlantısı
hesabın var mı? giriş yap