• kokaku kidotai filminden birkac gomlek asagi kalitede olsa da hayranlarinin izlemesi gereken anime-dizi. ayrica izlerken bolumler arasinda cok ara vermeyin, ben yaptim, konu derinlesiyor ilerleyen kisimlarda bir sik anlamayabiliyorsunuz. ayrica bolum sonu parca da super neselidir.
  • 1. gig 15. bölüm** itibariyle tachikoma'ların tasarım, hareketler, mimikler, diyaloglar, seslendirmeler ve üzerinde düşündükleri konulardaki diyaloglarıyla aşmış bir hal sergilediği olağanüstü eser. yazacak çok şey var hakkında; ama zamanla.
  • ikinci sezon türkçe altyazıları bir türlü çıkmayan anime şaheseri.divxplanet gibi animeseverlerin bol olduğu bir sitede birinci sezon altyazıları çevrilipte ikinci sezonu neden çevrilmez anlaması güç bir durumdur.

edit:birinci ve ikinci sezon türkçe altyazıları ayrı sayfalarda çıkmış aynı dizi. divxplanet modları sanırım farklı bir değerlendirme yapmış.bu birinci sezon bu da ikinci sezon
  • 2.sezon türkçe alt yazısı hiçbir yerde bulunamayan anime. *
  • sadece bölüm sonlarında bulunan tachikoma kısa filmleriyle bile kendisini izletebilecek anime.
  • animez kanalının gelecek yayın döneminde yer alacak muazzam anime.
  • seri genel olarak cok iyi, 8.5/10 falan(20. bolume kadar), ama oyle bir son 7 bolumluk maraton yapti ki, cowboy bebop'la ayni siraya koydum kendisini listemde. zaten cizim tarzi, hikayenin yavas islenisi, muziklerin bildigimiz anime muziklerinden uzak olmasi gibi sebeplerden benzetiyordum birbirine ikisini(veya yakistiriyordum mu demeli?), son 7 bolumuyle hakettigini kanitladi bana bu onuru.

favorim tachikoma'lar. yerim sizi len. agladim sizin icin, haberiniz olsun.
  • 2nd gig, episode 15'de, richard dawkins ve james lovelock gondermeleri var. bunu yapanlar da tachikoma'lar.
  • dsmart 129’dan çıkan animez kanalında her gece saat 22:00'de izlenebilen über anime.

adı kidz olan kanal gece 21:30’dan itibaren animeze dönüşüyor.
  • ilk sezonunun soundtrack'inde bulunan siberian doll house, adeta blade runner'dan firlama bir ambiyansa sahiptir. gozumun onune bir catinin tepesinde, yagmur altinda otururken elinde tuttugu kagittan kugu maketine bakan deckard geliyor bunun ilk dakikalarini dinlerken.
hesabın var mı? giriş yap