• sınıftaki bir çocuk sınav başlamadan kalemleri ortadan kırıp uçlarını açtı.

genel yetenekten benden +5 puan aldı.
  • ilk 100'de 94231 tane ekşi sözlük yazarı barındıran sınav.

yine affetmemiş aslanlarım. adamsınız lan.
  • üst aramasında bulamadıkları ev anahtarım sayesinde matematiği fullediğim sınav.
  • milletvekili ararken ilkokul zekası arayan zihniyet, memur seçerken einstein zekası arıyor.

(alıntı)
  • kıbrıs önemli.

-1571 kıbrıs 2.selim tarafından alındı. (sadrazam sokullu mehmet paşa)

-1878 berlin anlaşmasında geçici olarak ingilizlere verildi.

-1. dünya savaşında ingilizler kıbrıs’ı işgal etti .lozanda bölgenin grantörlüğü türkiye ve ingilizlere verildi.

-1928 enosis ilan edildi. ( kıbrıs rumlarındır fikri)

-enosis i gerçekleştirmek için eoka kuruldu.
    biz de eoka ya karşı türk mukavemet teşkilatını kurduk . kurucuları rauf denktaş ve albay rıza.

-1954 ingilizler kıbrıs’tan çekildi.

-1959 zürich ve londra anlaşmalarıyla kıbrıs bağımsız devleti kuruldu.

-ilk cb makarios yardımcısı dr fazıl küçük

- 1963 te kanlı noel başladı.1964 johanson mektubuyla abd kıbrıs’a asker çıkarmamızı engelledi.

-1974 kıbrıs barış harekatı başladı.
    (ayşe tatilde-turan güneşin kızı)

-1975 federal kıbrıs türk cumhuriyeti kuruldu.

-1983 kktc kuruldu.

bir de bildiğim akritaş planı var. onunla da kıbrıs’tan türkler yok edilmeye çalışıldı.

bir sene boyunca okul , kpss, dershane ,sosyal hayat ve üstüne gelecek sene için iş arayan yeni mezun olduğu için özel sektörde vebalı muamelesine maruz kalan emek veren maddi manevi yıpranan herkes için gönlünde olan yer hakkında da hayırlı olur umarım .
  • a,b,c,d,e,f,g filmlerine komedi ve macera demişsiniz ama bu bildiğin korku ve gerilimdi.
  • adaylara girecek kpss’ye başarılar dilerim.

not: “kpss sınavı” diyenler, bu sınava girmesin.
  • kimsenin ne dediğini dinlemeden kendinize bakın derim. bu sınavın 2016 versiyonuna girdim, 88 aldım. evet merkezi alımlarla gelen kadroları ben de görünce moralim bozuldu. kendi branşımdan toplam 4 alımda 15 kişi aldılar, bitti bu iş dedim. ama fark ettik ki artık alımlar sözleşmeli oluyor. son 2 ay içinde sözleşmeli olarak biri kendi branşımdan olmak üzere en az beş farklı alım çıktı. 2 mülakata girdim, birinden atandım. hem de kendi şehrimde, türkiye'nin en batısında. öyle erzuruma atanırsınız diyenleri de dinlemeyin. inşallah herkes gönlüne göre ne isterse onu alır. siz kimseyi dinlemeyin, moralinizi bozmayın.
  • alese hazırlanan biri olarak yeşillik olsun diye girdiğim sınavdır.
    ales türkçe ve matematiği kat kat daha kolay bu sınavdan.
    nasıl bir memleketse kardeşim düz memuriyet sınavı akademisyenlik sınavından daha zor.
  • stalingrad'ı 1 haftaya alırız deyip " ula ne olir yav " nidasiyla teslim olan alman feldmareşal'ı gibi hissediyorum.
    edit : moskova'da gezdirilen 57 bin alman askeri ya da sınav çıkışı bilemedim.
    edit 2 : link yenilendi. yeni linkteki hesapla alakam yoktur.
hesabın var mı? giriş yap