• şikayetvar.com'a dilekçe yazıp geri aldığım aidattır. yedirmezler!
    (bkz: banka soymak banka açmaktan daha ahlaklıdır)
  • yapı kredi bankasından bugün geri aldığım ücret. borçların arasında yanlışlıkla yatırmıştım. ilk kredi kartıma 75 tl, ikincisine -bunu hiç kullanmadım, şifre dahi oluşturmadım- 60 tl ücret belirlemişler. kullanmadığım kartı iptal ettirdim, ödediğim ücreti de geri aldım. 444 0 444 ü aramak yeterli. müşteri temsilcisine bağlanmak, bu işlemi halletmekten daha uzun sürdü.
  • geri alana helal olsun dediğim ücret.

uzun yıllar kullandığım garanti bonus kartımın borcunu yaklaşık 5 ay önce bitirdim. kartı iptal ettirmedim ama o günden bu yana herhangi bir extre gelmedi ve normalde temmuz ayında alınan aidat için bir uyarı yapılmadı. buradan çıkarılacak sonuç borcu olmayan kartlardan aidat ücreti alınmadığı olabilir mi?
  • bu konuda is bankasi ile aramizda gecen dialogu harfiyen aktariyorum:

- iyi gunler. kredi kartimdan 27 eylul tarihinde 40 tl uyelik aidati kesilmis. iadesini talep edebilir miyim?
    - tabi efendim. kontrol ediyorum su anda.
    - peki.
    - kartinizin son 4 hanesini alabilir miyim?
    - 1234
    (30-40 sn.lik bekleme)
    - evet efendim, kontrollerini sagladigimda sistem, kredi kart aidatinizin iadesini onayladi. gelecek ay ekstrenize yansiyacaktir.
    - peki tesekkur ederim.
    - tesekkurler, iyi gunler.

halbuki ben laflarimi hazirlamistim, "kimsiniz olm siz" tarzi cikismalarim hazirdi : )
  • hukuksuzdur. tüketici haklarını kullanarak iadesini talep etmeniz halinde kapı gibi kararla tahsil edebilirsiniz.

ha ondan sonra banka kezban triplerine girip kartınızı iptal edebilir. sizin de aidat almayan başka kartlarınız varsa sikinizde olmayabilir.
  • bende yapı kredi bankasıyla olanı aktarıyorum:

- iyi gunler. kredi kartimdan 53 tl uyelik aidati kesilmis. iadesini talep edebilir miyim?
    - bankamızda bu uygulamamız yoktur efendim
    - peki kartımı iptal etmek istiyorum
    - talebinizi değerlendirmeye almamızı istermisiniz?
    - (lanet olsun yemedi içerde 2000 tl borç var nereye kapatıyon)
    - telefon kesildi nedense...
  • hukukludur. kredi kartı sözleşmesi üzerinde yazar tahsil edilebileceği ve miktarı.

(hukuklu ne lan sanatlı gibi)
  • hiç bir kartıma ödemediğim.
  • paraf, fix card, asya kart üçlüsünde bulunmayan aidat.

uyarı üzerine düzeltme: asya kart 30tl almaya başlamış.
  • american express platinum için yılda 450 dolar gibi birşeydir. ama çok uluslararası seyahat eden biriyseniz son kuruşuna kadar değer (sanırım yani, bende olduğundan değil) o ayrı.

http://exploreplatinum.americanexpress.com/
hesabın var mı? giriş yap