• inanılmaz anlamsız bir harekettir. yahu o kart sen 200 liralık ayakkabıyı 5'e böldürüp 40'ar lira olarak öde diye var. madem tek çekim yapacaksın git peşin al o zaman.
  • esasen nakit taşımanın hammaliyesinden ve yüksek meblağların çalınma riskinden kurtulmak için yaratılan çekin, senetvari vadeli bir ödeme aracı olarak görüldüğü ülkemizde, kredi kartından tek çekim yapmak da garipsenebilir, normaldir. american express platinum ile adam neden taksit yaptırsın ki, zaten o bir gecede harcayacağı -limitsiz- parayı cebinde taşıyamadığı için kart taşıyor, ekstre de ay sonunda muhasebeciye gidiyor.
  • nakit taşımama ve kart puanını arttırma rahatlığıdır. mantıklıdır gayet. zamanında hep böyle yapardım ahh ah...
  • fakirlere dert olmuş olay.

aylık geliri belli bir meblağın üstünde olan adam (zenginlik kıstasınıza göre değişir) ne diye taksitle falan uğraşsın? zengin olmadığım halde ben bile tek çekim veya maksimum 3 taksit seviyorum, sonra taksit ödemekten aylık net harcaman belli olmuyor.

çok da şeyapmayın siz.
  • kredi kartları kredilendirme aracı değildir, dahası hazır kredi de değildir.
  • taksit yapmayan yerlerde kullanılabilen seçenek. mantıksız değildir. ürünü/hizmeti alırsın ama kredi kartı ödemesinde yani bir ay sonra ödersin. zaten ekşi ergenine bıraksak bütün dünya mantıksız amk.
  • tek çekimin avantajı puan olarak geri dönecektir ayrıca hesap kesim tarihine kadar cebinde duran parayı borsada,dövizde,faizde değerlendirme şansın var.çaldırma riskinide azaltıyorsun bro.
  • dünyanın en güzel şeyidir. taksitten nefret ederim.
  • nakit taşımak istemiyordur
  • yaptığımdır

şimdi hocular, belli ki kredi kartınız taksit doluyken bir sebepten geçim derdine düşmemişiniz.

bu durumda kredi kartınız taksit dolu değilse, limitiniz yüksek kalır. ay sonu asgariyi ödemeniz gerektiğinde daha rahat edersiniz.

ödeyeceğiniz miktar aynı kalır, hatırlamadığınız zımbırtılar üst üste binerek kötü sürprizler yapmaz.

sadece yaptığınızı hatırladığınız alışverişin parasini ödemek paha biçilmez.
hesabın var mı? giriş yap