• uyuz eden hadise, kulakligin kulaklik kismindan kaynaklaniyor oldugunu sandigim ama giristeki bi arizadan olustugunu ögrendigim durum.
  • sinir eden hadise.. daha da kötüsü kulakligin tekinden sesin bir gelmesi bir gelmemesi durumudur. kopuk olan noktayi bulmak için kabloyu minciklamak zorunda kalinir. sonra temas ettigi an "hah oldu lan" deyip keyifle müzik dinlemeye devam etmek istersiniz. ancak ne olur? o temas yeniden kaybolur ve ses gider. böylece yeniden tek kulakta gidip gelen sesle birlikte hayati sürdürmeyi ögrenirsiniz. ya da direk kabloyu hinçla kopartir kulakligi mono hale getirirsiniz (burada mono, tek olarak kullanilmistir, stereonun tersi degildir...)
  • önce hafif bir cizirtiyla baslayan ve sonunda ses gelmemesine kadar giden süreç. bu sürecin basindan sonuna kadar kisi kulaklik kablosunu parçalama hissine bürünür.
  • bir nesilin* tam anlamiyla boynu bükük kalmasina sebep olmus vukuattir; kafayi belli bir konumda tutunca ses vermeyen kulaklik tekrar çalismaya baslar, her kulakligin sahsina munhasir bir koordinati vardir o tarafa dogru döndürülür kafa mecburen..
  • kulagin icine takilan kulakliklar icin bir nevi son kullanma tarihi.
  • kulaklık jack'ının ses kaynağına yarım takılmasın sonucu meydana gelen hadise.
  • yoksunluk sendromuna sürükleyendir.
  • kulaklık jakıyla mp3 playerin g noktasını aramak şeklinde devam edecek olay.
    şahsen 1 saatlik yolu sırf doğru temas açısını buldum diye öyle kas katı bir kolla ve sabit bir tutuş yöntemiyle geçirmişliğim var.şarkı atlayamamak başlarda biraz dert ama çok takılmayın bence;mazallah aynı noktayı bulamayıp şoför bey amcanın müzik zevkine mahkum olmak da var sonrasında...
    bi de o jakı inatla sabit tutmak istiyorsanız mümkünse koridor tarafında oturmayın. *

edit : p,ç,t,k ünsüzleri bu defa yumuşamadı. jag değil o jak
  • kulaklığın malülen emekliye ayrıldığını gösterir.

cumartesi sabah yürüyüşe çıktım, telefonu daha çok mp3 çalar olarak kullanan birisiyim.

şöyle güzel, hareketli bir şarkı seçtim, iki saniye sonra acı gerçek ortaya çıktı, sağ tek bangır bangır çalarken sol tek ölüm sessizliğinde. neresinde temassızlık var diye kabloyu şöyle bi salladım, jack plastiğinin içindeki kablo kopmuş galiba, kabloyu jack'a ittirince soldan da ses geliyor. kim uğraşacak diye zorlamadım, kulaklığı hafifçe sarıp cebime koydum. yola kuş sesleriyle devam ettim, daha güzel oldu.
hesabın var mı? giriş yap