• ilkbaşta ahmet kayanın bir parçası olduğu için önyargıyla yaklaştığım ama sonra kanımın feci kaynadığı hatta kaynamaktan buharlaşmaya başladığı enfes şarkı.
    her winamp açıldığında ilk dinlenmesi farz olan parça..severiz..

senelerin editi: insan yaşça küçükken resmi eğitim sisteminin ne sikten bir halt olduğunu bilemiyormuş sevgili sözlük. ne o öyle şüphe müphe...
  • belli ki bir sıkıntı olmuş sözlerinde.. silinmiş gitmiş buralardan.. biz çoktan aklımızın en derin köşesine yazdık ya sözlerini, olur da daha aşkın acısını tatmamış olan, henüz daha tadan arkadaslar vardir, bizden geçti ya artik, hayat bizi bir şekilde zımparaladı ya artik, ve arkamizda bir çok acı, keder, kocaman bir bavul dolusu sevda acisi biraktik ya, daha bavulunu doldurmamış gençler okusun sözlerini.. söylerken ahmet kaya, takip etsinler buradan:

martılar ağlardı çöplüklerde,
    biz seninle gülüşürdük.
    şehirlere bombalar yağardı hergece,
    biz durmadan sevişirdik.
    acımasız olma şimdi bu kadar,
    dün gibi dün gibi çekip gitme.
    bırakta sarılayım ayaklarına
    kum gibi kum gibi ezip geçme.

sonbahar damlardı damlarımıza,
    biz seninle sararıdık.
    aydınlanlansın diye şu kirli yüzler,
    biz durmadan şavaşırdık.
    acımasız olma şimdi bu kadar
    dün gibi dün gibi çekip gitme.
    bırakta sarılayım ayaklarına
    kum gibi kum gibi ezip geçme...
  • aile ortamında topluca söylendiğinde 'biz durmadan sevi$irdik' bölümü sansürlenen eser.
  • damardan likit anason almak gibi etki yapar bu şarkı. ahmet kaya da hamur gibi sesiyle söylemiştir bunu. off ki ne offff....
    (bkz: damardan sarkilar)
  • bir rus sarkicinin rusca sozler yazip soyledigi ve ruslar tarafindan da begenilen ahmet kaya sarkisi. sarkiyi rusca dinledigimdeki gururu bana hic birsey veremez.
  • sigara dumanına karışmış rakı gibi kokan şarkı. şehirlerarası otobüs terminalinde hiç dönemeyecek olduğun evi düşünürken içtiğin çayın tadındadır. ruhunu bir anda kum gibi ufalama gücüne sahiptir.
  • kahpe abd'nin libya'yı bombaladığı şu anlarda aklıma "şehirlere bombalar yağardı her gece/ biz durmadan sevişirdik" dizeleriyle geliveren parça. heavy-metal, rock dinleyen biri olarak bu şarkı kadar beni dağıtan çok az tarzım dışı parça vardır. büyüksün be ahmet kaya
  • 2 gündür dinliyorum bu şarkıyı. arka arkaya. sözlerini tekrardan ezberletti bana. diyorum ki, ahmet kaya sanatçı tarafıyla ne kadar büyük bir insan. bir yorum bu kadar mı şarkıyı yüceltir?

sözün özü türkçe sözlü en güzel parçalardandır.
  • en duygusuz mal tabir edilen insanları bile göt etmeye yeterli bir ahmet kaya şarkısı.
  • en sevdigim ahmet kaya parcasi. ezbere bilirim soylerim okurum.
hesabın var mı? giriş yap