• altı üstü şerbetli bir tatlının hatay dışında ki bir çok şehirde pahalılığına rastladığım durumdur.

hatay içerisinde bu tatlının değerini yerlisi zaten fiyat-performans olarak yeteri kadar belirlemiş vaziyette.şu yazdığım porsiyon fiyatlarının neredeyse yarısından da aza satıyorlar ve antep fıstığı da koyuyorlar.

ama şehir dışına çıktığımda bir porsiyon peynirli ve şerbetli tatlıya(antep fıstığı da yok) 25-30 tl gibi fahiş fiyatlar istemeleri de doğrusu beni şaşırtıyor.

künefeye belki de fazla değer veriyoruz.ama kırk kat açılan bir baklavanın yanında hiçbir zahmet veren işlevi yoktur.hatta o kadar yaygınlaştı ki eskisi gibi ustalığı bile yoktur.herkesin yapabildiği bir tatlı haline gelmiştir.
  • yerinde tespittir. nargileci dallamaların, arap sevici pisliklerin yarattığı görgüsüzlük akımının son kurbanı künefedir. masayı saçma sapan meyvelerle donatıp iki kişilik künefemsi tatlıya utanmadan 50 lira fiyat çekiyorlar. servis ederken kullandığınız o altın varaklı tabaklar götünüze girsin. ayrıca künefenin kralı için (bkz: petek pastanesi) (bkz: hatay)
  • yerinde yenmezse olacağı bu canı çekenleri antakyaya bekleriz.
  • yok meyvesiydi, sütü derken ayakta sevmeye çalışıyorlar artık gereksiz yere. ankara'da atatürk orman çiftliğinde yeni açılan asi künefelerini deneyin(durduk yere reklam yaptık) hem ucuz(12 tl di ben yediğimde geçen hafta) hem güzel, çay da sınırsız ve gereksiz ikramlar da yok.
  • tatlıyı cok seven ben, en sevmediğim tatlıdır.
  • franchising beslenmenin kaçınılmaz sonucu.
  • benim gibi künefe sevmeyenlerin bakıp geçtiği başlık
hesabın var mı? giriş yap