şükela:  tümü | bugün
 • altı üstü şerbetli bir tatlının hatay dışında ki bir çok şehirde pahalılığına rastladığım durumdur.

  hatay içerisinde bu tatlının değerini yerlisi zaten fiyat-performans olarak yeteri kadar belirlemiş vaziyette.şu yazdığım porsiyon fiyatlarının neredeyse yarısından da aza satıyorlar ve antep fıstığı da koyuyorlar.

  ama şehir dışına çıktığımda bir porsiyon peynirli ve şerbetli tatlıya(antep fıstığı da yok) 25-30 tl gibi fahiş fiyatlar istemeleri de doğrusu beni şaşırtıyor.

  künefeye belki de fazla değer veriyoruz.ama kırk kat açılan bir baklavanın yanında hiçbir zahmet veren işlevi yoktur.hatta o kadar yaygınlaştı ki eskisi gibi ustalığı bile yoktur.herkesin yapabildiği bir tatlı haline gelmiştir.
 • yerinde tespittir. nargileci dallamaların, arap sevici pisliklerin yarattığı görgüsüzlük akımının son kurbanı künefedir. masayı saçma sapan meyvelerle donatıp iki kişilik künefemsi tatlıya utanmadan 50 lira fiyat çekiyorlar. servis ederken kullandığınız o altın varaklı tabaklar götünüze girsin. ayrıca künefenin kralı için (bkz: petek pastanesi) (bkz: hatay)
 • yok meyvesiydi, sütü derken ayakta sevmeye çalışıyorlar artık gereksiz yere. ankara'da atatürk orman çiftliğinde yeni açılan asi künefelerini deneyin(durduk yere reklam yaptık) hem ucuz(12 tl di ben yediğimde geçen hafta) hem güzel, çay da sınırsız ve gereksiz ikramlar da yok.
 • taksim ve sirkeci'de galiba arapların işlettiği tatlıcı safa diye bir yer var. geçen sene 10 liraydı, şu an 13 lira ve birçok tatlıcının künefesine katlar sokar nitelikte.

  alternatif olarak levent civarında kadayıfzade'de de bu tatlının en kallavi içi dışı yemyeşil versiyonu galiba 17 18 lira gibi birşeydi.

  yani demem o ki, istanbul gibi bir yerde ortalama 15 liraya kalitelisini yiyebilirsiniz. izmir için de tavsiyelerim vardı, ama bilirsiniz ki istanbuldan gerisi yalan *
 • ismi bana oldum olasi „sünepe“yi andirdigi icin tadina dahi bakmadigim yiyecek.
  evet degisik bi kafam var, biliyorum.
 • tatlıyı cok seven ben, en sevmediğim tatlıdır.