• yuh aq dediğimdir.
    yapacağın işi sikeyim.
  • bildiğin bıçağı taktı ya la. böyle ibadet mi olur?
  • o hayvanı bıçaklayan hayvanın da onu kasap diye tutanın da allah belasını versin.
  • kurban kesilmesine karşı bir insan değilim ama usulüne uygun yapıldığını düşünmüyorum. bir an önce derin dondurucuya girsin diye yapılan bir eylem oldu.

üçte birini dağıtan zaten yok. dini rutinler dışında her şeyi kafalarına göre yapıyorlar.

çocukken kurban kesimi görmüştüm. o zamanlar insanlar evlerinin önünde kesiyordu. sene 91 veya 92, bahçeye bir çukur kazıldı. bizi uzaklaştırdılar ama ben meraktan geri geldim. tekbirler, besmeleler ile kurban kesildi, kanı çukura akıtılıp toprakla kapatıldı.

şimdiki türkiye’ye bir bakıyorum. abdest almadan, vekalet almadan, besmele çekilmeden, hayvana eziyet edilerek yapılan bir işkence olmuş.

kasaplar kelle hesabı yapıyor, akşama kadar kaç tane kesseler cepleri o kadar çok dolacak. kurban sahipleri eti yeme ve saklama derdinde.

kurban kesenlerin binde biri belki kabul oluyordur. aynı şekilde hacca gidenlerin binde birinin haccı da belki kabul oluyordur.

hayvana eziyet etmeyin, eziyet etmenin önüne geçilsin. çocukken dedem demişti ki, kurban edilmek bir hayvan için çok güzel bişey. onlar acı çekmez, allah’a kurban edildikleri için mutlu olurlar. çocukken anlatılan hiçbir şey doğru değilmiş. biri senin boğazını keserek öldürüp başında gülsün bakalım, mutlu olur musun görelim.
  • ulan sadece bir düşünün ya. ayaklarınızdan bağlı vinçle aşağı indiriliyorsunuz. gözünüze bir paçavra taktıkları için olandan bitenden haberin olmadığı sanılıyor ama sen etraftaki kan kokusunu alabiliyorsun. sonra bir orospu evladı gelip seni boynundan bıçaklayarak öldürüyor. hiç, bir gram dahi suçluluk duygusu yaşamıyor bunu yaptıktan sonra.
  • 2020 yılında hala "tanrılar kurban istiyor"un ötesine geçemediğimizi bir kez daha gördük elhamdülillah. ortamlarda barış dini dersin, kim bilecek?
  • nereden tutsan orası elinde kalıyor. bu ülke insanın iyi olma ihtimali yok. kötülük genlerinin dibine kadar işlemiş.
  • çağ atladıkça muslumanlık daha bir iğrenç hal alıyor. müslümanlığın savunulacak hiç bir güzel yanı yok. doğru düzgün örf ve adeti yok. günümüz çağında para,gösteriş ve saçma sapan inançlar üzerinden devam ediyor. iğrençsiniz.
  • gece yarısı tarlabaşında yalnız dolaşarak daha insani bıçaklanırım.
hesabın var mı? giriş yap