• kimseyi ilgilendirmemesine rağmen (imar bankası'nda gördüğü güzeller güzeli hariç) aşağı yukarı şöyle bir insandır.

din: hatayist. (ama diğer şehirlere de saygılı.)

siyasi görüş: genç parti. (cem uzan motorola'yı dolandırdıysa başbakan olduktan sonra amerika'yı da dolandırabilir.)

müzik: burcu güneş, (son klibi selvi boylum da bbg sinan'la birlikte çok iyi bir uyum yakaladı ama niçin kral tv top 20'de ciguli'nin ardında kaldığını anlayan beri gelsin.)
    atilla taş. (bkz: atilla taş greatest hits)
    led zeppelin (eskilerden)

tuttuğu takımlar: leeds united(şu sıralar avrupa'yı kasıp kavurmaktalar.)
    seattle supersonics (shawn kemp ayrıldıktan sonra düşüşteler ama yine de gary payton sürüklüyor takımı.)

film: her şey çok güzel olacak (umarım cem yılmaz'ın son filmi olmaz.)
    a clockwork orange (eskilerden)

kitap: şu sıralar pamukbank'taki yoğun mesaisinden dolayı okumaya pek vakit bulamasa da yeni bin yıl(eskiden yeni yüz yıl idi.) gazetesini düzenli olarak takip eder.

bilgisayar oyunu: need for speed 3 (lamborghini diablo bir harika)
    winning eleven 4 (inanmayanlar olabilir ama roberto carlos forvette harika oynuyor, bunu geçen hafta farketti ve sözlük dışında kimselere söylemiyor.)
    championship manager 01-02 (okoronkwo, aghahowa ve ze elias'ı hemen transfer eder leeds united'a.)
    bu arada en sevdiği oyun konsolları playstation 2 ve sega mega drive'dır.

televizyon: tgrt, kanal 6. bir de arada bir amerikan güreşi için flash tv.

gsm operatörü: telsim. ama mesaj olayı ucuz diye bir de aycell hat aldı.

sigara: camel soft. (son zamlardan sonra 2 milyon 300 bin oldu ama yine de vazgeçemedi.)

son olarak pamukbank'ta çalışmasına rağmen az buçuk birikmişini türkiye imar bankası'na yatırmıştır en yüksek faizi onlar verdiğinden olsa gerek. (müdür duymasın.)

ps: aynı zamanda özel bir apartmanda yöneticilik yapmaktadır.
  • şu sıralar sözlükteki saçmasapan nesil çatışması yüzünden karması -64 olan yazar. sırf dördüncü nesil olduğu için üçüncü nesilin kendisine yaptığı bu insanlık dışı muammeleyi hak etmediğini düşünüyorum.
  • yeni yılı laila'da nez'in sahne aldığı muhteşem bir partiyle kutlayan yazar. alkol'ün su gibi aktığı, kızların bininin bir para olduğu gecede kendini kaybettiği için yeni yıl mesajını ancak bu saatte yazabiliyor. öyleyse;

hoşgeldin 2003!
  • bu sabah farklı bir şey oldu. uyandığımda her şey değişmiş, teknoloji gelişmiş, zaman epey bir ilerlemişti. takvimler 9 yıl ilersini, yani 2012'yi gösteriyordu. esas şoku ise aynaya baktığımda gördüğüm manzara karşısında yaşayacaktım. saçlarım bembeyaz ve hatta yey yer dökülmüştü. tenim son derece esmerdi, adeta fedon'dan bir önceki aşamadaydım. ve en önemlisi topsakalım vardı, tabi o da beyazdı. yaklaşık olarak 55 yaşındaydım ve daha sonra karım olduğunu söyleyecek olan kendi yaşlarımda bir kadın, beenim emekli bir coğrafya öğretmeni olduğumu söyledi. bir müddet sonra kendimi bir anda sahil yolunda yürüyüş yaparken buldum. sonra denize girdim, dubalara kadar yüzdüm. ve bu entry'yi yazdığım ana kadar da güneşlendim. çünkü emekli coğrafya öğretmeni olmanın bunlar gibi daha birçok sorumluluğu vardı. ve henüz biri üniversitede okuyan, diğeri ise sınava hazırlanan iki oğlumun adlarını bile bilmiyordum. emeklilik, babalık ve coğrafya öğretmenliği acaba eğlenceli midir, zaman gösterecek...
  • zamanı geriden takip eden bir ekşi sözlük yazarı. denenmedik bir o trollük kalmıştı zaten.
  • ileride ekşi sözlüğe yazar olmayı düşünen kişi. nedense bana yazar olduktan sonra çeşitli başlıkların altına geçmiş bilgileri yazan bir troll olacakmış gibi geliyor, bekleyip göreceğiz.
  • saçma sapan zamanlarda öyle entryler yazıyor ki durduk yerde "vay anasını yahu böyle de bir şey olmuştu gerçekten" demekten kendini alamıyor insan. düşündüğü konsept gerçekten sözlüğe renk katıyor. selam ederim.
  • arkadaşları tarafından duygusallıkla suçlanan yazar. "paranı koçbank'a yatır, imar'ın durumu kritik" diye diye kafamı siktiler adeta. ve ben onlara liderim sayın uzan'ı(a.k.a motorola devrimcisi) yarı yolda bırakamayacağımı söylüyor ve lucescu'nun gündeme bomba gibi düşen şu sözleriyle cevap veriyorum.

"köpekler istedi diye atlar ölmez!"
  • sözlüğü eski günlerine döndürmek için çok çaba harcayan yazar. kendisiyle mirc ve icq üzerinden iletişim kurabilirsiniz!
  • komik olmamaktan çok uzak olduğu gibi dikkat çekme gibi bir amacı da olmayan şahane kişilik. kendisi çok sempatiktir ayrıca.
hesabın var mı? giriş yap