• iğrenç bir yasa tasarısı ile yeniden gündeme gelen konu. ulan şerefsizler. savunduğunuz şey eğer kürtaj kararı veren kadına zorla bebeğin kalp atışını dinletmek, kürtaj videoları izletmekse bunun adı işkenceden başka bir şey değildir. o zaman verin içişlerinden iki üç işkence sabıkalısını da ikna odalarının başına. onlar yönetsin süreci.

haa. ikna odaları demişken. birileri karşıydı değil mi bu odalara. her iki cümlesinden birinde ikna odalarında ne kadar mağdur edildiklerinden bahsediyorlardı. şimdi kendilerinden olmayanları o odalara alıyorlar.

yazıklar olsun.

http://www.medimagazin.com.tr/…tisi-1-11-45618.html
  • turban icin ikna odalari vardi muslumanlara yapilan iskenceydi zulumdu, o odalarda muslumanlari diri diri yakiyolardi filan ya. onu kurtaj olmak isteyen kadinlara yapcaklar ama simdi iyi bir sey cunku dindar ve musluman olan akp'li devletimiz yapacak.
  • jinekolojik bir mudaheleyi sanki tecavuz gibi bir durummus , kadina ve "savunmasiz bir bebege" yapilan vahsi bir saldiriymis gibi gostermeye calismak ve doktorlari saldirgan vahsi yaratiklarmis gibi göstermektir kurtaj videosunu korkutma amacli gostermek.
    bunu destekleyenlerin bir normal dogum videosu seyretmesini oneriyorum, ya da ne biliyim bir ortopedik ameliyat da seyredebilirler.

kurtaj yaptirmak bebek cinayeti degildir!!
    kurtaji yasaklamak embriyonik evreyi gecip fetus halini almis canlinin da cahilce, kadinin kendi "imkan"lariyla gercekten bir bebegi öldurmesine dahasi kendini de öldurmesine musade etmektir. kurtaji yasaklamak cinayetlere göz yummaktir!

ama din icinde bogulmus, canlinin gelisim evrelerini bir turlu kalin kafasina sokamayanlar, o spermle yumurtanin biraraya geldigi an huooop diye icine bir "ruh" girdigini dusunenler bunu anlayamaz.

sen devletsen öyle "gerekirse biz bakariz" gibi sokakta arkadasinla muhabbet ediyormus gibi laflar etmeyeceksin!
    1. ilk önce evlenmeden cinsel iliskiye girip hamile kalmis kadina "orospu" gözuyle bakilmamasi gerektigini ögreteceksin!
    2. cocuklara cinsel egitim vereceksin tum okullarda, korunmayi anlatacaksin, bebek nasil oluyor anlatacaksin!
    3. hamile kadinin yasam guvenligini elinden almayacaksin. calisamayacagi sure icin, bebegine ve kendine bakabilmesi icin ekonomik guvence vereceksin!
    4. kadina ve dogacak cocuga ucretsiz saglik hizmeti sunacaksin!
    5. o cocuga bedava egitim ogrenim verebileceksin!

kisacasi hamile kalan kadin " nasil buyuturum" "kitaplarini nasil alirim" "elalem ne der" demeyecek! demeyecek ve kurtaj yaptirmak zorunda kalmayacak. kurtaji bir dogum kontrol yontemi olarak görmeyecek. kurtaj orani otomatik olarak azalacak.

sen daha sokaktaki cocuguna bakama, tinerci de, sonra "gerekirse biz bakariz". kufur ettirmeyin adami.

ne biliyorsunuz hamile kalmak ne demektir, bir canliyi dunyaya getirmek, onun sorumlulugunun tamamen sizin ustunuzde olmasi ne demektir? ne biliyosunuz ulan!! kurtaj karari kolay mi alinir!

video izlettireceklermis! muayene masasini iskence sandalyesi gibi göster ki daha cok kadin gitmesin muayeneye.

ha sunu da soyleyeyim, kurtaja destek vermek demek, her kadinin cart diye kurtaj karari alabilecegini göstermez.

bebegim daha yasini doldurmadi, ama umarim hayatim boyunca kurtaj gibi bir secenegi dusunmek zorunda kalmam. ne sebeple olursa olsun.

cok sinirliyim cok!
  • toptan reddetmek yada isteyen yaptırsın benim bedenim benim kararım çizgisine takılmış kürtaj tartışması

ortaokul liseden hatırlayalım spermler ilerliyor yarış halinde bir tanesi yumurtayla birleşiyor ondan sonra o birleşim bölüne bölüne çoğalıyor bebek oluşuyor buradaki kritik nokta bu bölünme ve cenin oluşması aşamasının neresinde insan olma vasfını kazanacağıdır.

diyelim ki hamilelikte 7 8 ay doldu çocuk tüm uzuvlarıyla teşekkül etti ama daha doğum gerçekleşmedi bebek hala kadının vücudunda benim bedenim benim kararımcılar hala kürtajın kadının tek başına vereceği bir karar olduğunu mu düşünecekler , kürtajı mutlak bir özgürlük olarak savunanlar kusura bakmasın ama mesele o kadar basit değil neticede bademciklerini aldırmıyorsun ,

benim kanaatim şu; tıp ilerledi artık bebeğin gelişimi adım adım takip ediliyor yumurta ile spermin birleşmesinden oluşan hücre ne zaman insan vasfını kazanır bu belirlensin o aşamadan sonra müdahale ancak annenin sağlığını korumak amacıyla yasal olsun

gelen mesaja binaen
    düzeltme yada not : 7-8 aya kürtaj uygulanacak da o tartışılıyor diye düşünmüyorum kürtaj serbestisinin bir sınırın olacağını anlatmak için abartılı bir anlatımı tercih ettim
  • amerika'daki kürtaj tartışması böyle oluyor sanırım. koca senatör adayını* itin götüne sokup* bıraktılar öyle. *
  • denk geldigim bir seminerde konusmaci kadinlardan birisinin inanilmaz bir sekilde savundugu cerrahi operasyon.

savunmanin inanilmazligi kadinin tamamen hakli olusundan ve devletin aslinda bunu yasaklamasinin yasal olmadigindan kaynaklaniyordu. ozetlemem gerekirse:

"devlet kurtaji cinayet olarak gorup yasakliyorsa, kadini kurtaja mecbur birakacak, istenmeyen hamileliklere sebep olacak herseyi engellemelidir. tecavuzu engelleyemeyen aciz devlet, bunun sonucu olusan hamileligi kadina dayatarak kadina zulmedemez."
  • bazı insanların " tavuk mu yumurtadan çıkar, yumurta mı tavuktan çıkar " meselesine döndürdüğü müdahele. eğer bir yerde " doğum kontrolü diye diye soyumuzu kuruttular " deniyorsa, 2012'nin ortasında hala prezervatif alan insanlara " tecavüzcü, cinsi sapık " muamelesi yapılıyorsa bu tür girişimler kaçınılmazdır. ha aynı güruh " pii katiley, yatacak yiriniz yok :( " diye bağırmasını biliyor ama, o çocuk doğduğu zaman sorumsuzluğu yüzünden o çocuk nasıl bir hayata gelicek, ne yer, ne içer, nasıl geçinir, diye düşünen bir allahın kulu yok. lütfen sokakların nasıl çocuk kaynadığını, sokak çocuğunu geçtim, ebebeyn olmaktan nasibini almamış olan insanların çocuklarının aslında nasıl şansa yaşadıklarına bakın.
    hayata insan getiriyorsunuz ağalar, enik değil.
  • sonrasında hatunla hicbir şeyin eskisi gibi olmamasını sağlayacak ve iliski icinde oldugunuz, sizi seven kisiye yaparsanız, aldatılmanıza sebep olacak olaydır. diyelim ki, herseye rağmen sizi affetti ve kürtajın üstünden de 4 ay geçti. pimi çekilmiş bir bombayla dolaşsanız daha iyidir.aldatılmak istemeyen bir erkek, kadını dövmez, küfür etmez ve kürtaj yaptırmaz.
  • içindekini öldürür garanti ama senin de bir kısmını öldürür...

beş aylık evlilikte üç kere kürtaj olan[olmayı başarmış(!)] eltisi için bir karadenizli kadın: "pokkeyen, kürtajile koruniyi. yazuk değil midur kendune?" demişti ve hepimiz hak vermiştik. kürtaj acil durumlar, riskler, kazalar için son çaredir ve bu kadının belirleyeceği bir alandır. vücut onun. doğacak çocuğun annesi olacak olan da o. bir ömür boyu sürecek bir ilişki bu. unutulmasın.

kürtaja gerek kalmaması için erkeklerin de iyi eğitilmesi gerekir. sadece kadınlardan gebelikten korunma bekleyen toplumumuza, başbakanımızın ve diğer yetkililerin doğru telkinde bulunması gerekir.
    unutulmasın ki "cinsel tecavüz" eylemi erkeklere özgü bir suçtur. bu eylem sonucu oluşan gebelikler de azımsanamayacak kadar çoktur. örnek
    http://bianet.org/…zden-gebe-kaldigi-bebegi-dogurdu

doğurmak zorunda kaldı, sosyal hizmetler alsa da, bir parçası çocukta kalacak yine de. hayat boyu bir üzüntü.
hesabın var mı? giriş yap