• bildiğim kadarıyla bu ara sel ile uğraşan (bkz: yavru vatan)
  • ya verin artık şu işe yaramaz andavalları. eğitim desen yok üretim desen yok, ne siyasetten anlarlar , ne bir işe yararlar. hepsinin köküne kibrit suyu . allahın cezası yök , halt vardı da hukuku tmler arası geçiş yaptın , bok vardı da tercih yaptık diye puan düşürdün . topunuzun amk anası belli babası yüzelliler
  • hayatımın 5 senesini geçirdiğim canım vatan. o kadar özlüyorum ki sende yaşamanın huzurunu. tek hayalim lapta'da şirin bir evim olması ve kıbrıslı bir kızcıkla mutlu mesut yaşamak. çok mu şey istiyorum amk :(
  • vicdani ret hakkını parlamentosunda yasalaştırmaya hazırlanan devlet.

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-46785001
  • ada devletleri herzaman anakara devletlerinden farklıdır , yaşamda , politika hersey, yinede severim kktc yi, rahmetle anıyorum denktaşı
  • bu başlıkta iki kesim var:
    1- 'kıbrıslılar türk düşmanı, götünüzdeki donu biz aldık' diyenler.
    2- 'ama onlar çok yalnız, kıbrıslı olmayan anlamaz, onlar ab'ye girmek istiyor' diyenler.
    bu iki kesim 110 sayfadır tartışıyor.
  • kıbrıs’a gidip kumarhanelerde çalışan birileriyle muhabbete başlanınca konu dönüp dolaşır veysel şahin diye bir adama gelir. söylenenlere göre kıbrıs’ın konut olarak %60’ı bu adamın elinde ve yönettiği çok fazla kumarhane var. kumarhanelerde dönen parayı eskiden ülkemize soktuğu için yukardakilerle ilişkileri iyiymiş fakat daha sonra paralar isviçre üzerinden dönmeye başlayınca fişini çekmişler ve memleketi sivas’a geldiğinde, köyünde tutuklanıp içeri alınmış. her ne kadar içerden çıkma ihtimali vermesem de emri altında çalışan insanlar çıkacağından ve kıbrıs’a gelip kıbrıs’ın kötü gidişatından koruyacağından çok emin. bu adamın mahallelere gelmeyen çöp arabaları için ekstra ödemeler yapıp sokakları temizlettiğini duyduğumda çok şaşırmıştım.

bu arada kıbrıs’ta araba sürecek olan arkadaşların önceden küçük bir araştırma yapmasında fayda var. kavşaktan dönme önceliği gibi bazı trafik kurallarında bizimle aynı kuralları paylaşmıyorlar.
  • azerbaycan'la turizm ve eğitim sektöründe yoğunlaşan ilişkiler hakkında bir haber; http://www.kibrispostasi.com/…st-ziyaretlerinde-yuk
  • nijerya'dan kıbrıs'a niye gelirsin.
    nasıl bir mantıktır, merak ediyorum.
  • bizim için hem maddi, hem de manevi bir değerdir. tarihsel olarak derin bağlarımız olan, akdenizin en stratejik noktasıdır. kesinlikle, rumun, ingilizin eline bırakılmamalıdır.
hesabın var mı? giriş yap