• kuzey kore* tarafından yayınlanan ve haberde yazılana göre önceki senelere nazaran yenilikler içeren takvim.

önceden ülkenin coğrafi güzelliklerine yer verilen takvimlerde bu sene hostesler kullanılmış. ayrıca ülkede bu sene 71 gün resmi tatil olacağı belirtilmiş. uzmanlar bunun ülkeye turist çekmek için yapıldığını düşünüyormuş.

açıkçası ben kendi adıma gelişmeyi beğendim ve kuzey kore de görmek istediğim ülkelerden biri sayılır. nedense oldukça ilgi çekici geliyor kapalı bir ülke olması.

kaynak
  • resimlerin kalitesi ve hosteslerin havasi bana eski amerikan havayollari pan-am'in 1967 yilindaki tanitimlarini hatirlatmistir.

not: hosteslerin gözleri disinda tabii.
  • kuzey kore'nin pr yapmaya başlamasıdır.
  • başlığa sistem eleştirisi yapmaya gelip bambaşka diyarlara gittiğim takvim. ideolojiler ,sistemler felan diye girecektim. maarif takvimi gibi olsun lütfen 365 gün. hatta her saate bir resim lütfen.
  • pirelli takviminden bir tık kötü, saatli maarif takvim'den bir tık iyidir.

(bkz: tık)
  • bok atmak için renkli mont arayanları gösteren takvim. ulan fotoğrafta kimsenin "bi' örnek" olduğu da, aynı montu falan giydiği de yok pezevenk herif. renkli mont zaten 15-20 yıllık moda. mont dediğinin rengi ekseriyetle siyah olur, kahverengi olur, gri olur, ne bileyim soluk yeşil falan olur. bu adamların montları da bu renklerde işte. komünizm sikmiş götünüzü. şişme bota benzeyen mavi montları yok diye korelilere yazık, senin varsa sana aferin.
  • bunların manyak devlet başkanı kendi fotoğrafını takvime koymamış lan şaşırdım.

sevgilisinin telefonuna zorla kendi fotoğrafını koyduran kezban ve mahmutlar gibi.
hesabın var mı? giriş yap