• özellikle karşıyaka maçlarında resital sunarak türkiyedeki takımların ilgisini çeken keskin şutör.

gel gelelim şu sıralar beyin tümörü tanısı yüzünden basketbola ara vererek hastalığa odaklanmakta kendisi. acil şifalar diliyorum.
  • 18 mart 2015 gran canaria pınar karşıyaka maçında televizyondan ve 25 mart 2015 pınar karşıyaka gran canaria maçında canlı olarak salondan izledim kendisini. ulen bu adam keşke bizde oynasa dediğim adamlardan.beyin tümörü tanısı konulmuş. zannedersem ameliyat olacakmış. inşallah sağlığına biran önce kavuşur ve sahalara geri döner.
  • beyin tümörü alındıktan sonra 10 nisan 2016'da valencia'yı konuk ettikleri ve kaybettikleri maçta sahalara dönen oyuncu, bu maçta 3/4 üçlük isabeti buldu 11 dakikada. umarız sağlıklı devam eder hayatı.
  • phoenix suns ile yaz ligi'nde oynayacak olan oyuncu.
  • beyin tümörü sebebiyle 3 kez beyin ameliyatı geçiren, ölümü yenen ve gran canaria barcelona maçının mvp'si olan şutör.

gözümden yaş geldi, helal olsun be!
  • eurocup sezonunun ilk maçında cedevita'ya fark attıkları maçta yaklaşık 23 dk da 25s- 4r ile oynamış olan oyuncu, 5/9 üçlük atmış ve 25 index puanı almış, index puanında önündeki üç ismin takımları maçlarını kaybedince, haftanın mvp'si oldu.
  • bileği düzgün olan, üçlükçü bir arkadaş.
  • son maçta 19 dakikada 31 sayı atmış olan şut makinesi. şu adamın eurocup'ta oynaması beni üzüyor.
  • izlerken beni garip duygulara sürükleyen basketbolcu... şöyle ki efes karşısında barcelona'nın herhangi bir oyuncusu şanslı bir basket atsa falan bozuluyorum ama kuric atınca "aman atsın ya" oluyorum. kamera ona dönünce garip oluyorum.

bir sporcu kısa veya uzun bir sakatlıktan dönebilir, saygı duyulur eğer uzun sakatlıktan döndükten sonra üst seviye bir performans gösterirse... ama bu adam normal bir sporcu sakatlığı yaşamadı. beyninde tümör vardı, tedavi gördü ve daha üst seviyeye yükseldi. bu dönemde neler yaşadı, çok da bilmiyorum doğrusu. basketbolu bırakınca kitap mı yazar, hayatı bir film mi olur, muhtemelen öyle olur... dünyada en çok saygı duyduğum sporculardan biri.
  • 11 ekim 2019'da zenit-barcelona maçında 30 dakikada 24 sayı 3 ribaund 3 asistle oynayarak bugüne kadarki euroleague kariyerinin en iyi maçını oynayan oyuncu, son çeyrekte takımının maçı koparmasını sağladı.
hesabın var mı? giriş yap