• her açıdan çok sanatsal bir filmdir, beğenmeyen yarramı yesin.
  • özellikle sonuyla;soğuk ama üşütmeyecek kadar hafif esen rüzgarın teninizi okşaması gibi hafızanızda naif bir esinti ,yüzünüzde gizleyemeyeceğiniz bir tebessüm ve eğer duygusal bir kişiliğiniz var ise gözünüzde ufak bir hüzün dolgunluğu bırakacak,14 dalda oscara aday ryan gosling ve emma stone'lu romantik film.en iyi film müziği,en iyi orijinal senaryo,en iyi yönetmen,en iyi kadın oyuncu,en iyi kostüm tasarımı dallarında ödülü alacaklarını düşünüyorum.
    sanatsal açıdan harika kurgulanmış bu filmi çok sivri bir dille eleştiren sözlük yazarlarının aksine bu yapıtı kesinlikle izlemenizi öneriyorum,istiyorum.eminim ki emma stone'un o güzel gözlerinde kaybolmak bile sizi yeterince tatmin edecektir.
  • arkasında üst akıl olsa gerek ! ne konu ne oyunculuk açısından özgünlüğü var.belki diğer kült hollywood filmelerinden tatlar var ama 14 dalda adaylık nedir? ömrümden 2 saat aldı.
  • sinema'da bugün izlediğim film. senaryosuyla, kurgusuyla, başarılı oyunculuk performansıyla, müzikleriyle, danslarıyla, temposuyla ve en önemlisi hiç bitmesin dedirten bir yapısıyla harikulade ötesi bir film olmuş. caz dinlemeyi sevmeyen bünyeme caz, müzikal sevmeyen bünyeme müzikal sevdirmiştir. daha ne diyim. sinemadan çıktım eve geldim hemen internetten filme ait 'city of stars' şarkısını bulup tekrar tekrar dinliyorum. şimdiye kadar izlememiş varsa hemen koşun gidin izleyin arkadaşlar derim. iyi seyirler.
  • çok fena overrated bir film olduğu aşikar. bir müzikal için çok zayıf müzikleri var. bizde yüzlercesi çekilip kağşamış yeşilçam senaryosunu oskarlara boğmak da gülünesi olur doğrusu.
  • 14 dalda oscar, 7 dalda altın küre adayı olmayı hak etmenin illa büyük kadro, inanılmaz görsel efektler, mind blowing senaryolar vb. gerektirmediğini, bazen sadece samimiyetin de yeterli olabildiğini göstermiş olan filmdir.
  • son yılların açık ara en overrated filmi
  • bu filmden keyif alan biri film bittiğinde artık jazz sevmeye başlamalı.

film konusuyla tarzıyla işleyişiyle hatta sonuyla bile tam bir 50'ler 60'lar klasiği, o dönemin filmlerini müziklerini sevmeyen o atmosferini yaşamayı bir defa olsun düşünmemiş yeni neslin beğenmemesi ya da abartıldığını düşünmesi çok doğal.

50 'lerin müptelası hatta 50'ler fetişi olan beni inanılmaz içine çeken, kendi dönemine aşina olmayanları boğmayacak kadar sınırda bir müzikallik ve işleyiş, resmen günümüze uyarlanmış bir klasik. izlerken milenyum çağından çok farklı sade bir senaryo ile karşılaşmanızın sebebi de bu. bunu hissedemeyip o döneme ufak dalışlar yapamıyorsanız. siz filme olmamışsınız demektir filme laf atmanın lüzumu yok.
  • gereğinden fazla abartıldığını düşündüğüm film.bu sene oscar bereketsiz olunca bu filmden yürüyolar.herkesin sevebilceği bi film değil ama olsun köprü yaptılar.
  • uzun bir aradan sonra benim de sevdiğim ve beğendiğim bir film oldu izlediğim. iflah olmaz romantiklerin filmi gibi...izlerken bende lisede izlediğim grease filminde hissettiğim duyguları yaşattı hem müzikleri hem de danslarıyla. yönetmeninin geçen seneki wiplash filmini pek beğenmemiştim açıkçası ama bir jazz müziği sever ve dinleyicisi olarak filmde geçen müzik klasikleri ve bu müziği yaşatma adına geçen replikler çok güzeldi bence. ayrıca casablanca filmine de çok güzel atıflarda bulunmuşlar, o da var. çok keyifliydi ya mutlaka izlenmesi gerekiyor bu tarz filmlerinbu aralar çok ihtiyacımız var. ve evet uzun zamandır böyle bir film çekilmemişti. ödül alır kesinlikle.
    bir daha büyük bir zevkle izlemek isteyebileceğim türden bir film ayrıca.
hesabın var mı? giriş yap