• sanildigi kadar korkutucu olmayandir. klavyede dokuldugunu varsayarsak o klavyenin olası arıza durumunda blok halinde çıkarılabilecek şekilde tasarlanmasi sayesinde dökülen su çok büyük bir ihtimalle anakarta ulasmayacaktir ilk anda. bu durumda laptop ekrani açık şekilde ters konur çadır şeklinde ve bataryası sökülür. acaba ne oldu diye merak edip bir günden önce calistirilmaz. eğer yapabilirseniz beklemek yerine bir iki saat sonra aleti söküp nemli kısımlara pamuklu bez bastırılarak olası oksitlenme durumu en aza indirilir. yağmurda laptopu kafasina koyup gezen insanlar var önemli olan kritik parçaların islanmamasi.

panik öldürür, soğukkanlı müdahale kurtarır.
  • seri pirinç getir kardeşim.
  • yeni bir bardak su koyun. artık o sudan hayır gelmez. boşuna uğraşmayın.
  • laptopin beynine veren olay. bizim hanim doktu bi kere, bozulan lap top 2 (iki) yil sonra, kendiliginden, tekrar calismaya basladi.

(bkz: ey yumurtaya can veren allahım dedirten durumlar)
  • an itibariyle bir aylık samsung dizüstü bilgisayarımın amına koyan olay. evlat acısı gibi şerefsizim. (bkz: oy babo)
  • çok ağlamayın lan. en baba anakart 100 usd civarı. ikinci el başka bir tarafı bozuk aynı model laptopla çok laptop adam ettik. önemli olan zerzevatı(hdd/ssd/ram), ekran bağlantılarını bataryayı falan sökün, dağıtın makinayı, silin kurutun, % 80 çalışıyor. çalışmaz diyeni üzerim. 22 senemi verdim lan ben bu işe. why so serious amk.
  • bilgisayarın hemen pirinç dolu bir kaba koyulması gerekir.

pirinç, etraftaki asyalıların dikkatini çekecektir.
    sonra bilgisayarınızı tamir etmesi için onları ikna edebilirsiniz.

not: (ç)alıntıdır.
  • hemen de olması gerekmez, farkettiğinizde pilini çıkarıp, ters şekilde (ters v gibi, içindeki su dökülebilsin) kuruttuktan sonra çok da sorun olmayan bir aksilik bu galiba, ya da ben süper ballıyım.. belki de niyet önemlidir.. ben dandik de sayılır, durduk yere bir sürü sorun çıkarabilen bir marka olan acer marka (aspire 5520) makinemi yanlışlıkla aralıksız iki saat sağanak yağmura maruz bırakmıştım biraz.. ve farkettiğimize sadece ters çevirme yöntemi ile kuruttuk, kuruyana dek de hiç elleşmedik (açmaya çalışmadık), biraz ilk açışta okuduk üfledik ve çalışıyor tıkır tıkır hala (olay üzerinden 6 ay geçti)..

ama şu su dökülmesi şeysinde dökülen suyun içeriği de önemli olabilir gibime geliyor.. çünkü yine yanlışlıkla minicik bir bardak limonata döktüğümüzde bozulmuştu başka bir labtop..
    hoş, yağmur rahmet berekettir de derler tabii, ama konuyla alakalı olduğunu sanmıyorum, ne bileyim..
  • telaş etmeyin!dökülen su oranı kadar laptopa, rakı ilave edin ve biraz bekleyin sonucunda laptopunuzun kendine olan cesaretinin geldiğini çalıştıramayacağı programın oyunun kalmadığını görüceksiniz.
    (bkz: beyin bedava)
hesabın var mı? giriş yap