şükela:  tümü | bugün
  • saçmalık. mouse'u bedeninin orta hizasında kullanan var mı? yok. sağ el kullananlar mouse'u sağ, sol el kullananlar sol tarafta konumlandırır. peki laptop'larda neden touchpad ortada?

(bkz: neden böyle olması)
  • elin ortada olsun bilgisayara rahat hakim ol ve tasarımı çirkin olmasın diye...
  • gördüğüm hiçbir laptopta olmayan durumdur. touchpad her zaman sol tarafa daha yakın olur. peki bu touchpad neden "neredeyse" ortada olur? çünkü şundan: iki elinizin işaret parmaklarını türkçe q klavyede "f" ve "j" harflerine, başparmaklarını da boşluk tuşuna koyduğunuzda arada kalan o kısım touchpad için arta kalan yegane boş kısımdır. başka yere koyarsanız eliniz ayağınız rahat durmayacağı için cihazın da götü başı ayrı oynayacaktır.
  • iki adet touchpad koyup masraf yapmamak icindir.
  • (bkz: sadece türk'lerin sorun edebileceği şeyler)

adamlar icat etmiş ve tüm dünyaya satmış sonra ekşisözlük'te biri buna saçmalık demiş. sen yenisini tasarla onu deneyelim. destekleriz bu arada.
  • ilk entry'i giren arkadas sorusuna kendisi cevap vermistir aslinda. sag elini kullananlar fareyi sagda, sol elini kullananlar ise solda kullanir, her iki topluluguda memnun etmek icin ne yapilabilir iki tane touch pad koymadan? bingo!
  • bence olması gereken yerdir. laptop alacak olsam ortada olmasına dikkat ederim. sağda veya solda olunca çirkin görünüyor.

kaç yaşındasınız bilmiyorum ama laptoplar eskiden bu şekildeydi, şimdi sol tarafa kaydırdılar zımbırtıyı.
  • ortada olsa yine iyi, yazarken elin ayağın değmesin diye dersin, ama bunlar genelde sola koyuyorlar.... ha ben onların....

lan sayın japonlar dünyanın yüzde kaçı solak söyleyin bana!? *
  • touchpad'e dokunması gereken yer ortada çünkü. lightsaber tuttuğunu düşün.
    (bkz: voila)