120 entry daha
  • ramiz dayının düşmanı kenan ülkenin en büyük iş adamı değil mi? yani baron gibi bir şey. yani dayı baronla aynı seviyedeki adamla hasimlik yapıyor laz ziya nedir demek istiyorum.
  • laz ziyanın gülüşü... kelebek görse ömrü uzar.
    ramiz dayının kardeş deyişi... bir mevzunun atılan ilk tohumları.
  • ramiz dayı ancak istanbul sefirinin masasında kendine yer bulur. o masada cerrahpaşalılar dahil herkesin aklını alır o ayrı.

laz ziya premier league ise ramiz dayı championship'tir.

tanım: laz ziyanın alacağı versus.
  • laz ziya dan sonrasını konuşmaya gerek yok
  • aynı evrende olsalardı ramiz dayı, istanbul sefiri bile olamazdı. çakır gibi bir kaç hafta yaşar ölürdü. laz ziyanın umrunda bile olmazdı. ramiz dayı, sokakta kerpeten aliyle falan uğraşırdı.laz ziyanın itle kopukla uğraşacak vakti yoktu. adam dünyanın silah rezervini karşılıyordu. ramiz dayı, evliyken arkadaşının sevgilisiyle düzüşecek kadar namussuzdu. laz ziya ihanet etse bile ölen karısının kırk yıl yasını tutan bir adamdı. velhasıl ramiz dayı kısa pantolonla anasını keserken laz ziya üçbin kişiye racon kesiyordu.
  • ramiz dayı laz ziya'nın yanında orhan ve yahya reis statüsünde olur. laz ziya'nın zamanında racon kestiği 3000 kişiden biridir ramiz dayı.
  • hassiktir la ! laz ziya kaçakçılık işiyle uğraşıyor, ramiz istanbul’a hükmediyor. onu bırak karahanlı belki aşık atar ramize.

edit: mesaj kutumda 20 küsür mesaj ile uyarıldım:)) istanbul’un sefiri süleyman çakır diye:)

ramiz 1972’li yıllarda ünlenmişti ama onunkisi kabadayılık ile alakalıydı, laz ziya devletsel işlerle uğraşıyordu. yani laz ziya açık ara önce.
  • (bkz: ramiz kim amk)
  • "o tombalacı şişkosuyla çok geziyorsun. ikiniz bir istanbul'a sığarsınız da bir mezara sığmazsınız."

"ben yemeğimi yedim doydum. ama hesabı sen ödeyeceksin kardeş"

birisi testere necmiye diğeri kerpeten aliye racon kesmiştir. laz ziya hardcore siker.
  • biri uluslarası silah kaçakçısı ve aynı zamanda orta doğu'yu yöneten konseyin bir üyesi. diğeri istanbul kabadayısı.

birinin muhatap olduğu konular ırak savaşı, suriye savaşı, abd-ingiltere-israil arasındaki dengeleri gözeterek orta doğu savaşlarına silah ihraç etmek.

diğerinin muhatap olduğu konular ali, eyşan, cengiz, ezel gibi mahalle insanlarının hayatlarıyla uğraşmak.

biri sıradan bir komiser tarafından hayatı karartılırken, diğerini tanımayan emniyet müdürü olamaz. .

ramiz'in teknik olarak kıyaslanacağı kişi duran emmidir.

edit: konseyin ırak savaşı ve suriye'nin geleceğini değerlendirdiği sahneden bir kesit yüce baron mehmet karahanlı'yı da yad edelim buradan:)
766 entry daha
hesabın var mı? giriş yap