• bu videoda ne bir kahpe ne de bir orospu çocuğu vardır. doğanın dengesinin işleyişi vardır sadece. belgeselciler çok şanslıymış ki nadir rastlanacak bir olaya denk gelmişler.
  • leopar yavruyu kokladı, biraz yaladı kapattım, devamını izleyemedim. benim için video orada bitti. yavruya kıyamadı, anasına teslim etti. mutlu sonlu bitti gitti:(
  • belgeselci neden suçlu ki? gereksiz gereksiz duyar kasmalarınız artık bıkkınlık getirdi.
  • (bkz: spawn kill)
  • millet leopar a kızmış ama ceylanın yaşamayı leopardan daha fazla hakkettigini nereden çıkardınız.
  • insanda süt kuzusu yiyor hem de bir ton alternatif yiyecek varken en azından leopar doğasına uygun bir iş yapmış.
  • apex predetor ve üst düzey yırtıcıların silindiği toprakların çoraklaştığının bilmeyenler, leopara küfreder. yırtıcıların avlarının çoğu, yetişkinler değil, yavrulardır. hem yaralanma olasılığı daha az, hemde tecrübesiz oldukları içindir. böylece nüfus kontrol altında tutulur. aksi durumda, sayıları aşırı miktar artan otçullar, bitki örtüsünün canına okurlar.
  • leoparın iç sesi:

"ulan beleş yemek bulduk ama bu ibneler her saniyeyi kaydediyorlar. benim üzerimden duyar kasacaklar, yemesem mi lan acaba? offf sıcacık ha löp et resmen pamuk gibi... hala çekiyor mu lan bunlar? snıfff snıfff ne güzel de kokuyor. yok hacı ben bunu hüpleticem sikerim kamerayı"
  • leoparın tereddütü görülmeye değer. " daha büyüğü yok muydu bunun " der gibi bakıyor... belki de yavru olduğu için acıdı... bilemeyiz...

annenin yavruyu öylece bırakıp gitmesi daha ilginç tabi. " yenisini doğururum seneye " diye düşündü herhalde.
  • şoking video.

yenidoğan geyik için ancak şu denilebilir;

(bkz: bu nasıl kader)
hesabın var mı? giriş yap