• başrolde amanda seyfried, chris egan ve gael garcía bernal'ın olduğu, mayıs 2010'da gösterime girecek film.

http://www.youtube.com/watch?v=vqva2klb9e4
  • (bkz: dear john)
  • anne baskısına dayanılamayıp başına oturulmuş gael garcia bernal'ın oynadığı görülüp anneye "bu adamın onadığını söylesene hemen izlerdim" diyerek sevinilmiş. annede hangi adam olduğunu anlamadan evet evet mutlaka izle baskısına devam etmiştir. ama gelin görün ki gael yan karakter filmi kurtarmıyor lakin yine de "gıcık" adamı iyi oynamıştır. gerisinde bi numara yok. sadece bizim evde oynanan bir annenin kızında görmek istediği hayali aşk, damat vs.
  • uzun zamandir bu kadar sevimli bir romantik film izlememistim. italya goruntuleri harika. muzikler renkler ve manzara cok guzel. kliseleri guzel bir bicimde kullanmislar. en son italyada gecen film olarak eat pray love i izledim ondan kat be kat daha iyi bir film oldugunu soyleyebilirim. gulumseyerek izledim.
  • muhteşem italya görüntülerinin, iyi seçilmiş müziklerin ve zaman zaman geçen hoş diyalogların, romantik komedi klişelerinin pek de göze batmamasına yol açtığı film. italya'ya doyamadıysanız, kışsa, evdeyseniz, kırmızı şarabınız varsa, dışarıda rezil bir hava varsa ve yorgunsanız sizin için iyi bir seçim olmaya adaydır.
  • yüzlerce klişeye aldırmadan çok da beğenerek izlediğim film. önemli olan aşkı ve severmiş gibi yapmayı güzel bir şekilde ayırmasıydı benim için. ayrıca kızın bütün elbiselerine bayıldım. bir de saçlarını kıskandım onu da itiraf edeyim. ayrıca romantik filmlerden zaten gerçekçilik beklemiyorum ve klişe olmasını da fazlasıyla bekliyorum. ben izlerken mutlu oldum mu? oldum. o kadar.
  • hikayenin tamamını özetleyen bir fragmana sahip filmdir. youtube yorumlarında da neredeyse 500 kişi bu konuda hem fikir. filmde senaryodaki klişelere rağmen kendine çeken garip bir hava var. çekimi, verona'nın güzelliği, renkler, müzikler. film niyetine olmasa dahi belgesel olarak bile keyifle izlenebilir hakkını yememek lazım.
  • geçen akşam izlemek için oturdum tv'nin karşısına ama günün yorgunluğundan olsa gerek gözlerim kapanıyordu, sonra izlerim belki düşüncesiylefilmi izlemeyi bıraktım. ama filmin başlangıcı bana güzin abla yazılarını çağrıştırdı. sonrası nasıl ilerlemekte henüz bi fikrim yok doğrusu.
  • muhteşem italya görüntüleri ile bezenmesi bir yana şu an ki şaçma sapan duygusallığımın vermiş olduğu hislerden midir bilemeyeceğim seyretmekten zevk aldığım film. normal zamanda seyretsem pek tınlayamayacağım belki ama ilginç şekilde hoşuma gitti.
    ileride yapabileceğim edit hakkımı saklı tutuyorum.
  • izledigim filmleri bir 'amator elestirmen' gibi objektif olarak degerlendirmeye ozen gosteririm ve kesinlikle emek verilmis birseye 'zaman kaybi' demek istemem fakat bu film hakkaten bok gibi olmus ya. bu kadar klise, bu kadar zorlama bir romantik komedi olamaz. hani amerikanlarin cektigi romantik komedilerin 90%'i belli bir kaliptadir, o 10%'unu bulmak zordur. iste ustelik bu film 90%'luk kisimin en kotu filmlerinden biri. sinema sanatina hakaret yeminle. italya'da cekilerek bir nebze kurtarilmaya calisilmis ama tutmamis. felaket: 2/10.*
hesabın var mı? giriş yap