• tam adı lewis carl hamilton olan ve afrika karayip* asıllı ilk f1 pilotu olma özelliğini kazanan 1985 doğumlu britanyalı pilot. yeni umudumuz, yıldızımız.
    go lewis!
  • f1 pistlerine siyahi pilot ne zaman gelecek? sorusunun yanıtı olan şahsiyet....araç tasarımında bi değişim olur mu?direksiyon az daha yukarda olsa * yine de değer mi? hamilton , türk olması durumunda hangi adı alırdı? sorularını da beraberinde getirmektedir... (bkz: hepimiz hamilton'uz)
  • bir yanda 2 dünya şampiyonluğu bulunan alonso, diğer tarafta her an yerine geçebilecek de la rosa ve şu günlerde tekrar mclarende testlere katılan hakkinen. sanırım buunlerde pek rahat uyuyamıyordur.
    linkteki resimde de görülebileceği gibi hakkinen ne arıyor tekrar burada der gibi.
    (bkz: http://www.turkiyef1.com/…/bigs/25_barca_301106.jpg)
  • alonso ile pisti paylaştığı ilk günde kendisini geride bırakmıştır. elbette alonso'nun araca alışma süresi geçmeli ama ilerleyen günlerde daha doğru bilgilere ulaşacağız şüphesiz...

(bkz: mclaren mercedes/#10373096)
  • lewis hamilton formula1 tarihinin ilk zenci pilotudur. karting kariyerinde elde ettiği başarılar onu henüz 12 yaşındayken mclaren takımı ile uzun dönemli bir sözleşmeye imza atmasını sağlar. 2000 yılında avrupa karting şampiyonu olur. 2005 yılında f3 serisi şampiyonluğuna ulaşarak gp2’ye transfer olur. 2006 sezonu için 2005 şampiyonu nico rosberg’in takımı art grand prix’de yarışır. sezona mükemmel bir başlangıç yapar. 2006’nın ilerleyen yarışlarında ilk günlerini aratsa da şampiyonayı nelson piquet junior’un önünde birinci bitirir. raikkonen’in ayrılacağını açıklamasından sonra mclaren’e transfer olacağı spekülasyonlarının ardı arkası kesilmez. fakat alonso’nun partneri olmak için tecrübeli pedro de la rosa ve dtm şampiyonu gary paffett’in de önüne geçmek zorundadır. kasım ayının sonlarında mclaren hamilton’ı seçtiğini resmen açıklar ve 2007 yılında mclaren f1 takımında yarışacaktır.*

*kaynak: http://www.otomotorspor.com/…hp?kat=1&sayfa=3&id=14
  • yarış dışında bir adet mercedes c serisi kullanmaktadır (muhtemelen bir amg'dir)...
  • sanırım hayat hikayesi film olabilir. f1 chasing the dream isimli belgeselden alıntı, kendi ağzından dinliyoruz:

"ron* ile tanıştığımda henüz 10 yaşındaydım. karting'in ilk aşaması olan cadets'ta ingiltere şampiyonası'nı kazandım. sanırım o zaman kendisine gittim ve dedim ki; 'merhaba. ben lewis hamilton. ingiltere şampiyonası'nı kazandım ve gelecekte bir gün sizin araçlarınızla yarışmak istiyorum'. öyle hatırlıyorum ki, bu hadiseden 3 yıl sonra ron bizi aradı ve o sırada okuldan eve henüz gelmiştim. daha 13 yaşındaydım. babam bana şöyle dedi: 'ron dennis aradı ve sana sponsorluk teklifinde bulundu'."
  • kariyerinin ve sezonun ilk * yarışında 3. olup podyum görmüştür.
    podyumdaki sıcak hareketleri ile daha şimdiden kendini kimi den daha çok sevdirmiştir kanımca.
  • kariyerindeki ilk formula 1 yarışında podyuma çıkan ikinci pilottur. ilki ise jacques villeneuve’dür. başlangıçları benzedi, sonları benzemez umarım...
  • sezonun ilk yarışında takımı tarafından sabote edildiğini düşündüğüm yetenekli pilot. alonso yarış sonuna kadar hamiltonu geçememiştir. ve ne hikmetse alonsonun ikinci pit stopu önceye alınmıştır. ayrıca pit stopta da 3-4 saniye kaybetmiştir. ama gelecek yarışlarda alonso dan daha başarılı olacağına inanmaktayım.
hesabın var mı? giriş yap