aynı isimde "leyla ile mecnun (film)" başlığı da var
  • dizinin tüm bölümlerini izlemiş bir takipçisi olarak söylemeliyim ki ilk bölümden bugüne dizi oyuncularının seslendirdiği şarkılar oldukça lezzetsiz. bu kısımlar geldiğinde kanal değiştiriyorum, bitince açıyorum.
  • ismail abinin, dizinin kocaman vicdanı olduğu, hatta süper baba nihat'tan daha vicdanlı daha can daha dost olmayı becerebilen yegane kahramana dönüştüğü tüm haftanın tek bekleneni dizi. sedefin mimikleri, jestleri, sever sever bakışları ayrıca cuk olmuştur. mecnunum leylayı bulmuştur.
  • yillardan beri "gulerken aglamak" ya da "guldururken dusundurmek" safsatalari uzerine bir suru geyik yapiladursun, bunu eyleme donusturen yegane produksiyondur.

son bolumde erdal bakkal'a yarilirken birden sedef'in gozyaslariyla icinin acimasi, ismail abi'nin de mecnun'a hayatin sillesini atmasi ile 2 dk durup dusunmen bir olmustur mesela. "yer yarilsin da icine gir emi" bedduasinin gercege donusmus haline gulerken yine sedef'in gozyaslari kahkahalarinin tam orta yerine pislemesinin bir olmasi gibi mesela.
  • --- spoiler ---

ismail abinin çıkardığı renkli ceketi artık kaybetmekten korkacağı insanın kalmadığını göstermektedir.

--- spoiler ---
  • ismail abi'yi baklava desenli kazakla gördüğüm an beni harbiden üzmüştür. tenten saçların sarkozy mecnun.
  • dizinin tüm bölümlerini izlemiş bir takipçisi olarak söylemeliyim ki ilk bölümden bugüne dizi oyuncularının seslendirdiği şarkılar oldukça lezzetli. bu kısımları daha sonra internetten bir daha izliyorum.
  • 42.bölümün ilk 5 dakikasında gülmekten yarılmama neden olurken geri kalanında hüzne boğuldum. özellikle ismail abi'nin mecnun'a verdiği ayardaki yüz ifadesi bu bölümün en önemli özetidir herhalde.
  • --- spoiler ---

erdal bakkal, yavuz ve teletabi'nin oturdukları kavenin duvarında "sakız çiğnemek yasaktır" tabelası vardır.

--- spoiler ---
  • bittiğinde saat 12 olduğunu farkına vardırmayan dizi ,demek çaktırmadan sabah 5'e kadar sürse seyredeceğiz uykudan habersiz.

bu bölümde acaba sadece ben mi sedef'i amelie'ye benzettim ?
  • mecnun adlı bi öküze sahip olduğu kadar, ismail abi gibi de adamın kralını bünyesinde barındıran dizidir.
hesabın var mı? giriş yap