aynı isimde "leyla ile mecnun (film)" başlığı da var
  • kocaman bir boşluğun içindeyim ben
    didiniyorum çabalıyorum hiçbir şey olmuyor
    ne o boşluğu doldurabiliyorum, ne o boşluktan kurtulabiliyorum...
  • bazı geceler kireçburnu çakalı oluyorum rüyamda , ismail abi ile sahilde ağlıyoruz abim ağlama diyor bana beraber ağlıyoruz , bazen ağlıyoruz bazen ağlıyoruz.
  • 2016 yılına kadar hakkında hiçbir şey bilmediğim için kendimi ayıplamakta olduğum dizidir.

öğrenci evindeki televizyonda trt1 çekmiyordu, izleyememiştim. izlemediğim dizi hakkında dönen muhabbetlere de anlam verememiştim haliyle.
    sonra bir arkadaşımın ısrarı üzerine bu yaz tatilimi bu diziye ayırdım ve gerçekten şimdiye kadar neredeydim dedirtti. böylesine güzel, anlamlı ve diğer tüm dizilerden soğumama sebep olan bir dizi daha olamaz. izlerken her an içime bir hüzün oturuyordu. güldüğüm yerlerde bile ismail abi birazdan bir şey yapacak ve hüzünleneceğim diye beklemeye başlamıştım. dizi ayrı güzel, şarkıları daha da güzel (örn: yokluğunda, of, aşk bitti). dinlemelere doyamadım.

izlenmeli, izlettirilmeli. daha geniş kitlelere yayılmalıyız.
  • bir dizinin çok ötesinde. karakterlerden biri olup izlediğiniz, tekrarını da sık sık yaptığınız youtube her girişinizde bir videosunu izlediğiniz, ağlarken güldüren, güldürürken ağlatan, düşündürürken yudumladığınız çayın ağzınızdan püskürtülmesine neden olacak derece de komik esprilerin yapıldığı, oynayanların rol değilde gerçek hayatını yansıtır gibi benimseyerek oynadığı, bir bölümü uzayda, bir bölümü geçmişte, bir bölümü beynin içinde çekilen, her türlü kişi ve kuruma karşı ince ince laf sokabilen ilginç ve bağımlılık yapan hayal kırıklıklarının ve dostluğun sunulduğu yapım...

-bunlar sakat adamlar başın belaya girecek kendine dikkat et.
    +yav adamlar bana çay verdi çay. çay veren adam kötü olur mu aklın kesiyor mu?
  • mecnun: abi atla geldim ya!

iskender baba: erdallll erdal, biyigin kopsun erdal!

ismail abi: simbilli ya.

erdal: para kaybediyorum, para kaybindan ölecegim yakinda.

yavuz: ask olsun ben oyle bir insan miyim?

arda: tis tis tis, baam aldi.

orjinal leyla: mecnun?

nurten: erdal!

sedef: ben senin taa...

ak sakalli dede: bak evlat..

az sakalli dede: cok aciktim.

nurten'in yegeni:

telatabi: ben seyaparim onu ya.

hidayet: senin o gozlerini ben, ne güzel gözlerin var be.

benjamin: vay mecnun naber naptin?

metin: ben metonya'nin krali birinci metin.

melül:

cicekci kadin: almaz misin bir cicek sevdigine.

(editlere acik bir giri)
  • yeri asla dolmayacak, en iyi türk komedi dizisi.

bu nedir ya *

https://www.youtube.com/watch?v=6dylokkbvjm
  • yillarca arkadaslarimin israrlariyla izlemedigim ama eski sevgilimin sayesinde başladığım dizidir.
    çok beğenmiştim diziyi. çoğu bölümlerini 3 den 4den fazla izledim.
    bitiremedim ama yarım kaldı.
    ızleyemem de artık.
  • istiklal mavi jeans'te calisanlardan biri kasadaki arkadasina "bir tane de boyfriend var" dedi, kasadaki cocuk durur mu, yapistirdi lafi; "boy mu friend?" diye. ben durur muyum, ekledim; "leyla ile mecnun'u unutmayan bizdendir" diye. cevredekiler durur mu, baktilar; "bunlar ne diyor?" diye...

bu boyle giderdi ama bu dizi gocunan yaralilar(!) sayesinde bir sezon daha gidemeyip, bizi huzunlere gark ettirdi dusundukce.

hulasa; guzel diziydi.
  • kesinlikle bir dizi değildir.
    eğer leyla ile mecnun dizi ise bez bebek nedir?bez bebek dizi ise leyla ile mecnun nedir?
    leyla ile mecnun; bir yaşam türüdür. türünün son örneğidir ; nadide bir canlı gibidir.eğer sevgiyle yaklaşırsanız size bir demlik çay ile koşarak gelir,sizi de çakal yaparlar .
  • bitmeyecek bir umut ve inatla; o gemi gelecek.
hesabın var mı? giriş yap