• günlerdir sapık gibi http://www.youtube.com/…ayer_embedded&v=knqldpvyr5w versiyonunu dinlediğim şarkı.
  • bazen sınırların dışına çıkıp sevmen gerektiğini söyler bu şarkı ki 'aşk' dediğin de bu değil mi? sadece bir kereliğine gelmiş olduğun şu yorucu dünyada bulabileceğin en güzel aşkı 'bir gün dahi olsa' doya doya yaşamadıktan sonra ne anlamı kalıyor ki her gün uyuyup uyanmanın?

sınırlarınızı çizerken bunları hiç düşündünüz mü?

bence 'bir gün dahi olsa' mantığınızı bir kenara atıp aşkın o eşsiz güzelliği tadın ki hayatlarınız biraz anlam kazansın.
  • feist'in the reminder albümündeki muhteşem şarkı. sözlerine kulak vermezseniz şarkının büyük bir acıdan bahsettiğini anlamazsınız. güzel ve hatta hafifçe neşeli o ritmin arkasında sevgilinin hislerindeki sınırları keşfetmiş olmanın büyük acısı gizlidir.
  • james blake coverının güzelliği, basları çok güçlü kulaklıklar veya hoparlörler ile dinlenmeden pek anlaşılmıyor. dubstep kokuyor.
  • insanları omuzlarından çökerten şarkı. haziran ayında aralık'a ışınlandım, zalımsın feist.
  • her gün bir doz alınır. doz aşımında yapılabilecek bir şey yoktur. geçmiş olsun.
  • sınırları olan ve olmayan iki aşkı tatlı tatlı karşılaştıran bir feist şarkısı...
    "like a waterfall in slow motion" ne güzel bir ifadedir..
    kişi ancak kendi kurtarabilir kendini...
    not: ne tatlı bir kadındır bu leslie..
  • james blake tarafindan pek bir güzel coverlanmıştır. o ilk gelen bass dalgaları çekiç, örs ve üzengi kemiklerimi adeta dansa davet ediyor.

edit: saçmalı entry'i adam etmece.
  • "i love i love i love
    this dream of going upstream
    i love i love i love
    all the trouble that you give me
    i know i know i know
    that only i can save me
    i'll go i'll go i'll go
    out on the road"

ifadesini noter huzurunda tasdikletip önceki son sözler konseptinin başına koymak istediğim şahane şarkı.

üç kere tekrarlıyor ki "ya tamam ya biliyorum ben ne yaptığımı" inandırıcılığına yatıyor.. limit falan hak getire diyor.. filmin devamını bilmiyoruz tabii. neler olmuştur ne kafalar duvarlarda parçalanmıştır muamma.
  • tatlı bi burukluk var şarkıda.
    biri bana gelip bu tonda "i love i love i love" dese "boşol bosol boşol" diyene kadar ona aşık kalırım heralde...
hesabın var mı? giriş yap