• ilk kez, the year of living dangerously'de izlediğimde oynadığı karakterin erkek olması beni şaşırtmamıştı, çünkü adam düpedüz erkekti! cast'i incelediğimde isminin linda hunt olduğunu gördüm. ufak çaplı bir araştırmada kendisinin özde bayan ve rivayetlere göre bir homunculus olduğunu tespit ettim. (bkz: sesi bile erkek)
  • david lynch 'in dune filminde de görünmüs emektar hollywood oyuncularindandir. ufak tefek bir insandir, komedi de oldugu kadar dramda da basarili performanslar sergilemistir. basarili kariyerine 1983 yilinda the year of living dangerously 'de bir erkegei canlandirarak kazandigi en iyi yardimci kadin oyuncu oscar 'ini eklemistir. robert altman'in hem pret a porter, hem de popeyesinde rol almistir. oscar 'li her yildiz gibi her projeye atlamaz; secicidir.
  • bir hic bilmeyip cok bilmislik taslayangillerden olma anim vardir kendisiyle ilgili.

the practice'i izlerken ilk defa kendisini ekranda gorunce ablamlara "aslen kendisi erkek, makyajla kadin rolleri oynuyor" demistim.

sebebi pek tabii ki "the year of living dangerously". isin daha da pisi filmin sadece bir parcasini izlemistim. tamamini hala izlemis degilim. izlememis olmam bir itirafi daha gerektiriyor; ben bu filmi surekli the killing fields ile karistiriyorum.

sonra sen kalk cok bilmislik tasla. oldu.
  • carnivale'de management'ı seslendiren kişi. yani karavanda yüzü hiç görünmeyen lucius belyakov'a ses vermiştir.
  • god of war serisinde gaia'yı seslendirmiştir.

edit: ilk ve ikinci oyunda seslendirmiş. üçüncü oyunda gaia'yı seslendiren kişi için (bkz: susanne blakeslee)
  • 2 nisan 1945 morristown, new jersey doğumlu amerikalı aktrist. en iyi bilinen rolleri 1982 yılında çevirdiği the year of living dangerously (bu filmdeki rolüyle en iyi yardımcı kadın oyuncu oscar ödülünü kazandı) isimli filmdeki yarı çinli erkek bir cüce olan billy kwan rolü ile the practice isimli tv serisindeki yargıç zoey hiller rolleridir. ilk çevirdiği film 1980 yapımı popeye'dir. linda hunt oyunculuk yeteneğinin yanısıra kalın tonlu karakteristik sesini etkili olarak pek çok belgeselde, çizgi filmlerde ve tv reklamlarında kullandı. linda hunt aynı zamanda kqed isimli radyodaki city arts & lectures isimli programda da spikerlik yapmaktadır. linda, 2003 yılından 2005 yılına kadar carnivàle isimli amerikan dramatik tv serisindeki "management" isimli karakteri seslendirmiştir. 2005 yılında ise god of war isimli video oyununda ise anlatıcı olarak yer almıştır.
  • zamanında sinemaseverleri billy kwan rolüyle şok etmiş olan yetenekli pigme. "the incredibles"ın edna mode'u da bu teyzecikten esinlenme gibidir, onu çağrıştırmaktadır. keşke o rolün seslendirmesini de kendisine yaptırsalarmış, ne güzel olurmuş.
  • 1.45 cm boyundadır
  • pocahontas filminde şarkı söylemişliği de bulunan, 1945 doğumlu, fazlasıyla tanıdık oyuncu.

http://www.sptimes.com/…/04/02/images/lindahunt.jpg
  • bir dolu tanidik filmde kucuk rollerle karsimiza cikmis amerikali bir aktris kendisi. ve hayir sanildigi gibi helen hunt'in kardesi falan degil.
hesabın var mı? giriş yap