181 entry daha
  • ya ben bu aralar çok duygusalım ya da 114 dakikalık filmin yaklaşık 100 dakikasını ki kalan süre jeneriktir, ağlayarak hem de hüngür şakır ağlayarak izlemek çok normal. bilmiyorum kim ne hissetti ama benim yüreğim paramparça oldu.

--- spoiler ---

kayıp çocuklar, hatta kayıp çocuk olmak kendimi bildim bileli en korktuğum şeydi. küçükken kaybolmaktan inanılmaz korkardım, şimdi iki buçuk yaşından az biraz büyük bir oğlum var ve onun kaybolmasından deli gibi korkuyorum. allah korusun, kaybolursa ne yapması gerektiğini falan anlatıp, onu sıkı sıkı tembihliyorum.

saroo, canım benim, sen kadar güzelsin. ne kadar büyük bir şey yaşadın. senin gibi binlerce çocuk her gün ne büyük korkularla, bu kocaman dünyada kayboluyor. kalbimi söktün attın be çocuk.

film boyu gudu'yu hep merak ettim, kavuşacaklarına inandım; ama saroo'nun kaybolduğu aynı gece ölmüş olması ne kötü bir tesadüf. bir yandan da diyorum ki, minik kardeşinin yıllarca kayıp olduğuna hiç şahit olmadı. trajik. ama annenin yaşadıkları, iki oğlunu da aynı gece kaybetmesi, bu acıyı anlatacak kelime bulamıyorum.

şansız ama benzer şeyleri yaşayan çocuklardan çok çok şanslıydı saroo. onu yetiştiren harika bir ailesi oldu. üstelik sorunlu çocuklarından hiç vazgeçmeyen mükemmel kalpleri olan bir anne babayla büyüdü. tek tesellim bu yönde. ama yine her şey o kadar üzücü ki. yüreğimin kaldıramayacağı kadar büyük bir acı.

iyi ki de aradın anneni, senelerine, akıl sağlığına engel oldu ama iyi ki de buldun anneni.

saroo'nun ismini yanlış biliyor olmasıysa daha büyük bir trajedi değil mi? her yere baktık, dedi kadın, annemi aradınız değil mi, diye sorduğunda. belki ismini doğru bilseydi, bulurlardı; ama belki de bulamazlardı, annesinin okuma yazması yoktu.

--- spoiler ---

dram sever bünyelere ilaç gibi gelecek mükemmel bir film. izleyin, izlettirin.
  • gecenin bu vakti beni ağlatmış filmdir,çocuk oyuncunun - sunny pawer - sevimliliği ve oynayışı filmi yukarı taşırken dev patel,nicole kidman'ın oyunculuklarıyla taçlanmıştır
    uzun süreli filmler genelde vaktin boşa harcanabileceğiyle ilgili korku doğursada lion gönül rahatlığıyla izlenebilir.
210 entry daha
hesabın var mı? giriş yap