şükela:  tümü | bugün
 • belediye otobusune binersiniz on sirada oturan kisi ile goz goze gelirsiniz, sonra bakakalirsiniz, o da bakakalir ve sonra otobusun arkasina dogru yurumeye devam edip, bos bir koltuga oturursunuz.
  arada bakakaldiginiz o 5 saniye bile surmeyen zaman diliminde, yanina otursam kaldigim yerden anlatmaya baslayabilirim hissi bile uyanir ama gene de lisedeki en yakin arkadasiniza bir merhaba,naber? bile diyemeden yuruyup gitmissinizdir.
  uzun otobus yolucugu boyunca * camlara yansiyan goruntulerinizde bir kac kere goz goze bile gelirsiniz ama gene bir konusma yok. ne olmustu da boyle olmustu diye hatirlamaya calisirsiniz, hatirlayinca olayin sacmaligina da sasirirsiniz. aslinda olaylarin bahane zamanin ve mekanin degisikliginin sizi degistirdigini ve zaten ortak bir noktanizin da pek kalmadigini tekrar farkedersiniz.
  lise de hergun gorup okul zaman dilimi icinde her dakika birlikte oldugunuz, her aksam saatlerce telefonda konustugunuz, universitenin de ilk yillarinda da duzenli olarak gorustugunuz, beraber binlerce etkinlik yaptiginiz, belki simdi ki zevklerinizin, davranislarinizin, tepkilerinizin, dusuncelerinizin vs. olusmasinda oldukca etkili olmus kisiye bir selam bile vermezsiniz. işte bu kadar kolaydir eskiden cok yakininiz olani gormezlikten gelmek ve onun sizi gormezlikten gelmesi. gene de icinizden gecirirsiniz umarim simdiki cok yakinlarimla bu ani yasamam diye.
 • lise yillarindaki asklarin oldugu kadar arkadasliklarin da sonradan anlamini yitirmesinin gostergesidir. lise yillarinda yasanan arkadasliklar bir omur boyu surmez zaten, bunu universite yillarinda daha guzel anlar insan.
 • onemli degildir. facebook var. acayip bir sey. cesit cesit eklentiler var ekliyorsun ve sonra degil en iyi arkadasin, lisede surekli parmak atmak istedigin kiz bile selam veriyor.
 • çoğu zaman selam verdikten sonra ne konuşabileceğini bilmemekten kaynaklanır. öküz ölmüş, ortaklık bozumuştur artık... konuşmaya çalışanlar için gelsin:

  (bkz: muhabbet yetmezliği)
 • ''sokakta görsem tanımam, facebook'ta kankayız'' cümlesi bu olaya cuk diye oturur
 • en yakin arkadas diyorsun olm ciddi misin? dun liseden arkadaslarla bulustuk. iclerinde 8 senedir gormedigim adam bile vardi. adamin ismini hatirlayamadim ama onunla bile samimi sekikde konusabildik. en yakin arkadas lan bu. birlikte kopya cekip yakalanmis, birlikte dayak yemissin. ilkokul desen anlayacagim..
 • en yakın arkadaş olamamıştır hiç bir zaman. en yakın arkadaş zamanın gerisinde kalsa bile her zaman önemlidir, her zaman değerlidir. hayatınızın bir döneminde birlikte büyüdüğünüz insandır, eskide kalmış olması en yakın olduğu gerçeğini etkilemez hiç bir zaman.
 • lisenin bitmesine son bir ay kala iftirasına uğramışsanız ve iftira attığını kabul etmesine rağmen geri adım atmadıysa yani sizi kaybetmeye razı geldiyse gayet de başınıza gelecek olan durumdur.
  daha hiç karşılaşmadım ama karşılaşsam da asla selam vermem.
 • herkes hak ettiğini yaşar.
 • baya zor bir şeyi başarmışsınız. lisedeki en yakın arkadaşım 5 yıl geçmesine rağmen sesini duyunca bile eskiye dönebiliyoruz.