şükela:  tümü | bugün
 • ekranlarda bu yıl görmeye başlayacağımız gerilim dizisi.

  dizi, stephen king'in oğlu joe hill'in fantastik-korku türündeki çizgi roman serisinin, televizyonlara yansımış hali olacakmış.
  şahsen stephen king'i sevemeyen biri olarak, oğlunun bu eserine de; hafif bir önyargılıyım, lakin dizinin çok sağlam bir kadrosu var! (boşuna armut dibine düşermiş dememişlerdir zaten en fazla ne kadar uzağa düşebileceği de dizinin hikayesinden belli)

  oyuncular: nina locke karakteriyle miranda otto(bkz: war of the worlds)(bkz: lord of the rings),
  duncan locke karakteriyle nick stahl(bkz: the thin red line) (bkz: in the bedroom)(bkz: terminator 3: rise of the machines)(bkz: sin city),
  rendel locke karakteriyle mark pellegrinothe (bkz: big lebowski) (bkz: mulholland dr.),
  tyler locke karakteriyle jesse mccartney ve kinsey locke karakteriyle sarah bolger.

  dizinin pilot bölümünü yönetecek olan yönetmen de mark romanek. yapım hakkında beni en çok heyecanlandıran isim! never let me go filmi ve özellikle madonna'nın bedtime story klibi yüzünden.

  dizinin konusu da söyle bişeymiş: ailenin babası korkunç bir şekilde ölür. anneleri çocukların hepsini toparlayarak -hayata yeni sayfa açarak devam etmek için- başka bir malikaneye taşınırlar(bu ev eskiden beri sahip oldukları ama kullanmadıkları bir evdir) ancak burası gizemli ve sihirli olaylarla doludur.
 • 2009 yılında en iyi miniseri dalında eisner ödülüne aday olmuş çizgiroman.

  http://en.wikipedia.org/wiki/locke_&_key
 • foxun pilot bölümü değerlendirdikten sonra yayınlamaktan vazgeçtiği dizi. başka kanallara pazarlanması gündemdeydi ancak çok pahalı olduğu gerekçesiyle gerçekleşmedi. pilot bölüm comic conda gösterilecek.
 • mtvnin diziyi yayınlamak üzere görüşmeler yürüttüğüne dair haberler çıkmıştır.
 • olayları türlü twistlerle ilerlediği heyecan verici bir çizgi-roman serisi. hala da devam ediyor, merakla bekliyorum yeni bölümlerini.
 • diziyi boşver de çizgiroman, herkesin yeni bölümünü beklediği bir dizi vardır ya, benimki de bu.
 • roberto orcinin açıklamasına göre sinemaya uyarlanacaktır. bir üçleme olarak düşünülmekteymiş.
 • dizisi filmi nasil olur bilemem ama cizgiromani (yani orijinal hali) muhtesem otesi olan guzel seri. 5. volume ciksin diye bekliyorum, 4.'su cok heyecanli yerde birakti cunku. comic con'da oldugum halde cekilmesi iptal edilen dizinin pilot bolumunu kacirmam da ayri bir uzdu. internete dusse de izlesem diye bekliyorum.
 • son cildi omeganın 4. sayısı yayınlanmıştır. bir efsane sona yaklaşmaktadır. fantastik hikayeler, korku hikayeleri, çizgiromanlar. bunlardan biri bile ilginizi çekiyorsa mutlaka okunması gereken seri.

  --- spoiler ---

  lovecraft akademisinin öğrencileri kara kapı ile başbaşa kaldı. dodge bode rolünü bıraktı. bode'un ruhu annesine yardım ediyor. tyler artık şu metale yeni bir şekil ver.

  --- spoiler ---
 • geriye sadece iki adet özel sayı kalmıştır.bu kadar ölüm ve yıkımı normal sayılara sığdıramazdık demişler. 48er sayfalık 2 sayı ile bitecek bu eşsiz seri. locke and key alpha. mutlaka okunması ve okutulması gereken seridir. joe hill babandan daha acımazsın karakterlerine karşı.

  --- locke & key omega #5 spoiler ---

  ilk yardım dolabı sonunda işe yaradı. alpha anahtarı tüm anahtarların yapabildiklerini yapabilecek mi yoksa sadece omega kapısını mı kapatacak.

  --- locke & key omega #5 spoiler ---

hesabın var mı? giriş yap