şükela:  tümü | bugün
 • duhaman adlı çaylağın yakarışı.

  ''işte bu gerçek, şuan ülkenin bulunduğu durumun %100 özetidir.

  çok haklısındır, söylemek istediğin çok şey vardır, yardım etmek istediğin çok fazla kişi vardır, ama kimseye sesini duyuramazsın.

  beyni örümcek kaplı biri gelir, nefretini sürekli kusar, sen de buna mecburen maruz kalırsın.

  ama seni, senin gibi olanlar bile dinlemez. böyledir bu ülkede düşünebilen bir birey olmak.

  lord eddard stark ın hala yazar olmasına tepki göstermeyen aklı başında tüm çaylakların da allah tez vakit belasını versin.

  sözlüğün düştüğü hale hiç girmiyorum, onlar sözlüğü bırakalı çok oldu, sadece daha fazla reklamla cebimizi nasıl doldururuz derdindeler. bu lord stark denen şerefsiz de, başlıkları ile tık kazandırıyor.

  kısacası ekşisözlük atatürk düşmanı yobazlar sayesinde para kazanıyor.''
 • zuldür.
 • lord eddark çalıntı sorularla akademisyen iken atanamamış olmak kadar üzmeyen durum.

  ben bu lord salağı yüzünden 1 ay lanet yedim. sonra baktım ki sözlük yönetimi lord ile çok mutlu, buradaki değer verdiğim bir abimin de tavsiyesiyle başlıklarından uzak durmaya başladım.

  bu kadar troll hesabın bir anda hortlaması, bazı başlıkların sansürlenmesi, bazılarının sol frame'de çıkmaması gibi durumlar varken sözlük yönetiminden medet beklemek romantiklik olur.

  sözlük yönetimi başta olmak üzere, sözlüğü foruma çeviren belki de yüzlerce yazar temizlenmedikten sonra burası daha güzel bir yer olmayacak.

  bunlar demek değildir ki ekşi sözlük tukaka. hayır, sözlük ülke gündeminde hala en iyi ve kaliteli sosyal medya, haber ağı, içimizi dökebildiğimiz, güzel insanlarla tanışabildiğimiz yer. tartışma yaşarken bile fularımdan ve nutellamdan taviz vermiyorum.

  benim takıldığım nokta; bu sözlük bu kadar güzel ve kaliteli bir mecra iken, hep birlikte daha iyiye taşıma şansımız da varken neden yerinde sayıyor veya geriye evriliyor?