• dünya kupasından sonra tottenham, hem kendisine hem de takımına servet teklif etmişti fakat götü öyle yükseklerdeydi ki "boşuna benimle ilgilenmeyin, benim hedefim büyük takımlar" demişti. gördük o büyük takımları. avrupa'dan siktiri yiyip ülkesine dönünce de, klasik türk basını taktiğiyle hergün bir takımla anılıyor. inşallah türkiye'ye dostluk maçı için bile gelmez. lincoln ve elano ile kardeş kardeş oynasınlar.
  • "-o paraya sağ bek ve sol bek alırız."

adile naşit
  • brezilya'nın forvetinde yıllarca romario,bebeto,ronaldo,adriano,rivaldo,ronaldinho'ları izlemiş bir insan olarak, 2010 dünya kupasında brezilyanın en iyi forveti olduğunu duyunca hayal kırıklığına uğradığım forvet. iyi futbolcudur tamam ama yok yani kesmiyor insanı. bi kere adı r harfiyle bile başlamayan süperstar brezilya forveti mi olur?
  • formasıyla ilk fotoğrafı sao paulo resmi sitesine konmuştur
    http://www.saopaulofc.net/… santo andre c/plqcz.jpg

lakin bu fotoğrafın çekildiği yer nedir arkadaş..?
    hiç olmazsa yatağı toplar insan..

edit: link ölmüş.. yenisi için http://s5.as.com/…ies/luis_fabiano_sao_paulo_76.jpg
  • brezilyalı golcülerin nesli tükenmekteyken çıktığından ,abdurrahman çelebi statüsünde değer görmüştür
  • fenerbahçenin büyük tutkusu. arkadaş ben ilk defa fabianonun adını duyduğumda ortaokulda idim. yaz tatilinde gazeteleri karıştırırken haftada bir kaç defa adını görürdüm gelecek, geliyor, geldi diye. bu olay her yaz bir ritüel haline gelmeye başlamıştı. fabiano fener'de diye her sene gördükçe, çocuk aklımla her sene inanırdım aha bu sefer cidden gelecek diye. ortaokul bitti, lise bitti, üniversite bitti, çalışmaya, para kazanmaya başladım, bu hengamede son bir iki yıldır adını da duymuyordum fabiano'nun. gerçi artık eskisi gibi gazete de okumuyordum ama bugün emenike krizi ile ilgili fanatik adlı gazetenin yaptığı bir haberde kendisinin yine transfer gündemimize geldiğini okudum. bir yandan duygulandım, anılarım, çocukluğum aklıma geldi, hüzünlendim. bir yandan da bir oha çektim. dedim yok olamaz isim benzerliği herhalde bu başka bir fabiano. yok arkadaş yine oymuş. e oha yani!

neyse bu sefer alacağız galiba. yaşı biraz büyük ama olsun. biraz büyük alalım, büyüyünce de teknik direktör yaparız.
  • fotomaç gazetesinin geleneksel olarak her yıl mayıs-haziran aylarında fenerbahçe'ye geleceğini duyurduğu futbolcu.
  • 20 haziran 2010 fildişi sahili brezilya maçında her iki kolunu da kullanarak attigi gol turkiye sinirlari icinde top ko$turmadigi icin yanki bulmayan silik futbolcu, etkisiz golcu.
  • murat kosova'nın az önce ntv spor'da söylediğine göre kulislerde adı beşiktaş ile anılan brezilyalı forvet. forlan'ı ve luis fabiano'yu alırsa beşiktaş eldeki simao ve queresma ile birlikte inanılmaz bir kadro oluşturmuş olur. bir fenerbahçeli olarak tek tesellim bu oyuncuların başında seneye tayfur havutçu olması.
  • an itibariyla, fildisi sahillerinin karsi, allah ne verdiyse stili bir gol atmis olan futbolcu.

(bkz: abanmak yok olm)
hesabın var mı? giriş yap