şükela:  tümü | bugün
 • edit: vetart'ta tüm tetkiklerimiz yapıldı sonuçlar efe hocaya iletildi. anesteziye alınabilir. (fipden five felv den bilmem nesine kadar her bir şeyi negatif tertemiz bir çocuk şanslı) enfeksiyonu devam ediyor (damak ve kemiğin durumu malumunuz) hoca zaten antibiyotiğe devam ediyor ameliyat sonrasıda devam edeceğiz sorun yok dedi. ameliyat için çarşamba 14:00'de veteriner diş merkezinde olacağız. ek olarak vetart'taki genel muayenesi çok iyi (: anal reflexler yerinde yani artık kakasını çişini tamamiyle tutabiliyor kumuna yapıyor. kuyruk ise kademe kademe iyileşmeye devam ediyor. en uç 5cmlik kısmında hala his yok görünüyor. veterinerimiz çene operasyonu bitsin tekrar değerlendiririz dedi. kangren gelişmezse kuyruğun hiç bir kısmı kesilmeyecek.. (umutluyuz)
  unutmadan şanslı 5 aylık, tahmini doğum tarihi olarak 10 temmuz belirlendi (: (diş muaynesinden çıkan sonuçlara dayanarak)

  kısacası, yarın saat 14:00'te çene operasyonuna giriyoruz. burdan sonra artık özenli bir bakımla birlikte yeni evine sahiplendirilebilir. ev arayışımız devam ediyor. şanslı çok mırıldak, çok sevecen, çok kıpır kıpır bir kedi. lütfen tekrar sokaklarda olmasına izin vermeyelim.

  merhaba arkadaşlar,

  sözlüğün kedicileri olarak kapımızın önüne kedi bırakılması ilk değil. ancak bu seferki bizim için ilk. bazı vicdansız orospu çocukları kedinin makatına cisim sokmuş. kedinin tesadüfen düşerek böyle bir kazaya sebep olamayacağını düşündüğümüzden, bunun bir insan işi olduğunu düşünüyoruz.

  cırcır ismini verdiğimiz kedi kötü durumda. baya kötü durumda. bizim maddi durumlar da elbette kötü durumda. cırcırın veteriner masraflarına maalesef durumumuz pek yetmiyor. o yüzden sizden üçer beşer destek olmaya, dahası, ufaklık yaşarsa bir ev bulmasına yardımcı olmaya davet ediyorum.

  sözlük üzerinden kiz nicki ve bana, facebook üzerinden ise albüm sahibine mesajla ulaşarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

  kedimizin fotoğrafları için: link

  edit: kedi benim yanımda olmadığı ve sözlüğe de çok fazla vakit ayıramadığım için editleyemedim. şanslının popo nahiyesini bir şekilde hale yola koyduk. ancak ağzındaki yaranın korkunç bir boyutta olduğu ortaya çıktı. şanslıyı veteriner diş uzmanı efe onur gördü. eski kliniği fidius yeni ismi ve yeriyle bahariyede veteriner diş merkezi şanslının ağzındaki durumun kısaca açıklaması şu "ameliyatsız iyileşmesi mümkün değil ek olarak ilerleyici bir durum ve sonucu ölümcül" bahsini ettiğimiz kemik enfeksiyonu çünkü :( yapacağı operasyonun kısa özeti, çene kemiğindeki ölü kemik parçalarını kazıyıp, açılmış olan damak içinde yanaktan alınacak parçayla yama yapılacak. sokak kedisi tarifesinden bize maliyeti 1000 tl. bugün ameliyat tarihi almak için kiz nicki ve şanslı tekrar veteriner diş merkezine gitti. ayrıntılar ve gelişmeleri facebook albümünden takip edebilirsiniz https://www.facebook.com/…399151&type=3&pnref=story
 • şimdi bu mu ''nankör hayvan'', buna bu rezilliği reva gören mi hayvan...

  bunun mu girdiği eve melek girmez, yoksa buna bu rezilliği yapanın evine mi!

  allah belanızı versin desek allah bunların yanında, orospu çocukluğu desek anası bilse doğurmaz sıçardı bunu...

  şimdi biz bu kediyi kiminle evlendirelim.

  bekir bozdağ beyefendi yasasında bunu da düşündü mü!
 • destek olacağım kampanya. yalnız hayvana tecavüz edene bir şans daha verelim fecaatinin üstüne bu canı görmek tüy dikti. bu iğrenç sapıklar ülkesi yerin dibine geçse de hep beraber kurtulsak...
 • desteklenmesi gereken kampanya. bunu yapan pic kurulari bulunup daha beterleri yapilsa keske. hayvanlara eziyet edenlerin cezasinin daha da fazla olmasi gerekiyor, psikolojik tedaviyle birlikte.
 • keşke elimizden gelenin fazlasını yapabilsek. hayvanın başına her türlü şey geldikten sonra sadece klinik masraflarına yardımcı olmaya çalışmak dokunuyor insana, elden başkası gelmiyor çünkü...
  bunları gördükten sonra "hayvanları doğal ortamında bırakın, onların doğal ortamları ev değil", diyenlerin de bir kere daha düşünmesini istiyorum. içimizde yaşayan psikopatlar için doğal olan da aramızda yaşamak değil; ama yaşıyorlar...
  çocuklar için, hayvanlar için, kadınlar için ve hatta savunmasız-mağdur olan erkekler için merhamet diliyorum sadece.
  aynı şeyleri konuşup, hiçbir şey yapamamaktan da nefret ediyorum.
  affedin bizi, korumak zorunda olup koruyamadığımız herkes, her şey...
 • başlığı açanı da kediyi bulanı hatta kapısına bırakılan kediyi tedavi ettirmeye çalışanı tanıyorum yakinen.

  daha önce, başka bir mağdur kedi için el birliği yapıp, tedavisi için ne gerekliyse toparlamış, kediyi de yuva sahibi etmiştik. herkese de açık açık bunu bildirmiştik. burada kesinlikle mağdur bir hayvanın sırtından para kazanmak gibi bir şey yok. tanımasam bunu buraya gelip de yazmazdım. ama inanmayanlar da bir yerde haklılar. şahsen, ben de tanımadığım insanın açtığı "para yardımı kampanyası"na destek olup olmamak için bir düşünürdüm. ama tutup da "hesap numarası niye veriyosunuz, samimiyetsizce" gibi bir şey de yazmazdım.

  yardım etmek isteyenler, yardım edenlere şimdiden allah razı olsun diyorum. kiz nicki gerçekten kedi bakımı, kedi iyileştirme konusunda çok iyi. ha, yeri geliyor bu arkadaşımız para değil mama istiyor, kafes istiyor. bunların üzerinden nasıl geçimini sağlayabilir, merak konusu.

  yardım etmeyecekseniz bile en azından böyle şeyler yazmayın.
 • tekrar merhaba,

  öncelikle yardımcı olan, mesaj atıp soran herkese çok teşekkür ediyorum.

  kediyle ilgili ayrıntılı bilgileri güncelleyeceğim. kiz nicki şu an kediyle birlikte klinikte.

  kediye "cırcır" ismini vermemize takılanlara iki çift lafım var:

  siz ne zaman bu kadar şekilci, bu kadar mal oldunuz? bizden gelecek hayır allahtan gelsinmiş. keşke gelseydi ve keşke böyle vicdansızlarla yaşayacağımıza topumuzu helak etseydi. facebook albümü açıklamasını okuduysanız bilirsiniz, kediyi bulduğumuzda sürekli ishal olduğunu düşündüğümüz için adını cırcır koyduk. ilk olarak aklımıza makatına bir şey sokulmuş olabileceği gelmedi. neden gelsin ki? gelmemiş olması da zaten normal mantıklı bir insan olmuş olduğumuza delalet. sonrasında veterinere götürdüğümüzde, hayvanın makatına bir cisim sokulmuş olabileceğini öğrendik. anüsünde ciddi deformasyonlar var ve kakasını tutabilmesi için ameliyat olması gerekecek. kuyruğu ise ampute edilecek.

  kedinin adı cırcır olsa, abdülrezzak olsa ya da kıvanç olsa ne fark edecek? kendiniz bir bok yapmazken, sokakta bir takım şerefsizlerin zulmüne uğramış bir canı kurtarmaya çalışanlara lütfen laf etmeyin. troll senin sülalendir.

  kediyi görmek, ziyaret etmek isteyenler için istanbul üsküdardayız. mesajla soranlara adresimizi verebiliriz. gelip görebilirsiniz. nakdi olarak yardım etmek istemiyorsanız, ayni olarak kedi maması, hasta bezi ve ilaç yardımında bulunabilirsiniz. çünkü bunlara ihtiyacımız var. biz sürekli kedi bakan, kedilerle haşır neşir insanlarız. dolayısıyla kedi bakımı cahili değiliz. ancak kendisi bakmak, tedavisini üstlenmek isteyenlere de kapımız açık.

  kedinin tedavi masraflarını bir şekilde hallederiz. ancak ona tekrar sokak yolları görünmemesi için ev arayışımız da var. lütfen duyarsız kalmayalım. ampute edilmiş kedilerin ev bulması/sahiplenilmesi daha zor. bakabilecek maddi gücü ve bilgisi olan birine sahiplendirilmesi gerekiyor.
 • yüreğim kaldırmıyor diye fotoğraflara tıklamaya cesaret edemedim. desteklenmesi gereken kampanya.
 • yazarlarını tanımıyorum etmiyorum, ama entrylerine şöyle bir bakıp güvenmeyi seçtim.
  inşallah yavrucak sağlığına kavuşur, sıcacık da bir yuva bulur.